TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Trmn Avatarı

Son Giriş
    02.06-2021
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2016 yılında böbrek yetmezliği sebebi ile alınmış ‘’Sürekli’’ %90 Engelli raporumuz var fakat 2020 yılında böbrek nakli gerçekleşen babama araç almak istiyoruz elimizde bulunan sürekli rapor ile araç alabilir miyiz raporu yenilemek zorunda mıyız teşekkürler.
    Konu Trmn tarafından değiştirilmiştir (05.05-2021 Saat 22:35 ).

Üye
    karabacakk3 Avatarı

Gerçek Adı
    ugur karabacak
    Son Giriş
    01.09-2021
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ,

Bende aynı durumdayım raporum mevcut ama nakil oldum siz şuan süreci ilerlettiniz mi? Başvuru vs.

Teşekkürler

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    138

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    O rapor size nakil olmadan önce kronik böbrek yetmezligi teshisiyle verilmiş fakat nakil olunca aslinda hükümsüz olması gerekmektedir. Bunun takibini kişi kendisi yapmalidir haliyle. Ben de nakilliyim, nakilden 12 sene sonra engelli raporu aldim, öncesinde dusunmedim bile. Fakat sizin durumunuzda olsaydim yine de nakil öncesi raporu kullanmazdim, zira etik/doğru değil. Diger hak sahiplerininin hakkini yemek ve elinizdeki raporu suistimal ederek kullanmak olur. Ha bu tür vicdan ya da ahlaki dusunceleriniz yoksa sizin tercihiniz ama o araci alirken babanizi tekrar kurula gonderirlerse o zaman zora dusersiniz bunu da göz önünde bulundurun derim.

Üye
    Lone Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    25.10-2021
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    Burası İstanbul!
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Bu raporla alırsınız, alan ve uzun süre kullanan oldu fakat vergi sistemi iyle birşeydirki herşey oldu bitti derken yasal olmayan bu durumu önüne koyarlar ve altından kalkması zor olur. Dediğim gibi bu rapor ile araba alan ve yıllardır kullanan var ama kimse Garanti veremez size çünkü yasal olmayan bir iş. Sadece kanun açığı var.

Üye
    Trmn Avatarı

Son Giriş
    02.06-2021
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu durum için interaktif vergi dairesi üzerinden başvuruda bulunduk durumumuzu sormak için gelen cevapta engel oranımızın %64 de düştüğü söylendi ve biz de tekrar rapor için başvuruda bulunduk.

Üye
    Mümin Çelik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:42
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    44
    Verilen Beğeniler
    51

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Trmn

Alan var sorun çıkacağını sanmıyorum bayi ile görüşün ama tabi etik olur mu bu sizin kararınız

Başlığın Etiketleri