Arkadaşlar Ekim ayinda malulen emekli oldum %40 onkoloji %20 plastik cerrahi.

1 ay önce ehliyete başvurdum. İl sağlık müdürlüğü ehliyet için durum bildirir raporu istedi. Durum bildirir raporunda hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanması gerekir yazısını verdiler ameliyat olduğum hastaneden. Sonra ehliyet için 3 doktor dolaştım göz, ortopedi ve iç hastalıkları. Ortopedi komisyona sevk etti il sağlığa oradan çıkan sonuç hareket ENGELLİ B ve 3 tane kod verildi sağ bacağımda sorun olduğu için. Sola gaz sola fren ve otomatik vites.

Hastalıkların şunlar.

Sağ bacağımın uyluk kısmının tamamında yanık. 2020 Ocak ayında yanık zeminde çıkan kanser. Mayıs ayında kasiklara metastaz lenflerim alındı ve yanık zeminde yoğun doku kaybım var. Şuan ödem var uyluklarim da. Kasıklarım radyoterapiye bağlı ölü hücrelerden kaynaklı çok sertleşti hareket kabileyetim zayıfladı usg raporum var bununla alakalı.

Yanik, kanser, yoğun doku kaybı, ödem, radyoterapiye bağlı kasiklar da sertlik, lenflerim alındı. Bunlardan sadece onkoloji oranı var

Engelli raporum bugün çikti plastik cerrahi de ki beni ameliyat eden doktor hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanması gerekir dedi stajyer doktora yazmasını istedi yazdı ama oran belirtmemis sadece onkoloji belirtmiş.

Plastik cerrahi açıklamasında şöyle yazıyor.

Sarkom nedeniyle opere olan hastanın alt ekstremite de hareket kısıtlılığı mevcuttur. Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekmektedir yazıyor ama oranı unutmuş sanırım. Bir de ödem ve radyoterapiye bağlı kasıklarım da hareket kabiliyetinin zayıf olduğunu belirtmemis.

Burada bir hata var gibi geldi. Kuruldan kadar red gelmiş neden diye sorduğum da durum ortopedik değil sadece kanser demiş ama bacağımda kısıtlılık var.

Bu konuda bilgisi olan varmı. Hata nerede sizce. Ortopedik bende ki sorun. Nereden başlıcam bilmiyorum ilçe sağlığa mı gitsem acaba. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi. Teşekkür ederim