TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    irfan34 Avatarı

Gerçek Adı
    irfan
    Son Giriş
    09.08-2021
    Saat
    00:20
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle engelimden bahsedeyim. küçükken kaza geçirdim ve Sağ Kolumu omuzdan kaybettim. Protez de kullamıyorum.2015'te ehliyet aldım ama maddi sıkıntılardan dolayı araba alamadım. 2017'de ötv'siz araç almak için Hastaneye başvurdum fakat vergi dairesi raporun uygun olmadığını söyledi çünkü üzerinde sadece sosyal yardımlardan faydalanabilir demişler başka da bir açıklama yok. Şunları sormak istiyorum:

1-Ehliyetim var ve ve 2026'da yenilemem gerekiyor ;Ehliyet aldığım raporun bir örneği de bende duruyor ve üzerinde de sürekli yazıyor. Ehliyeti mi kaybettiğimde yada yenilemem gerektiğinde bu raporu tekrar kullanabilir miyim?

2-Ötv'siz araç almak için tekrar aynı hastaneye başvuracam , alacağım raporda tam olarak ne yazılması gerekiyor?

3- Ötv'siz araç almak için alacağım rapor sürekli olacağı için her 5 yılda bir tekrar yeniden rapor almadan bu raporu kullanabilir miyim?

4-Tek kolun var, araç kullanman tehlikeli ve ehliyet alamazsın diyen bazı doktorlar var bunun bir yasası yok mu? yani bazı yerler verebiliyorken bazıları neden vermiyor?5 yıl sonra sen tekrar ehliyet alamazsın diyebilirler mi?

Bu soruları sırayla cevaplayabilirsek forma yeni üye olan kol engeli olan birisi hemen faydalanmış olur ve tekrardan sorma ihtiyacı duymaz.
    Sizlere zahmet vermiş olacağımdan şimdiden affınızı istiyorum.

Üye
    selo46 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2021
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    33

Ben ehliyetimi aldım. Engel durumum sizinle aynı. ötv muafiyetli araç almak için hastaneye başvurmadım. Vergi dairesi yeni rapor istiyor. ötv muafiyetli araç alabilir yazması gerekiyor diye biliyorum. Açık söylemek gerekirse bende hastaneden ötv muafiyetli araç alabilir raporu vermezler mi diye düşünüyorum. Normalde vermeleri lazım. Ehliywtin varsa alman gerekir. Ama hastaneler sağlık kurulları kafasına göre takılabiliyor.

Üye
    irfan34 Avatarı

Gerçek Adı
    irfan
    Son Giriş
    09.08-2021
    Saat
    00:20
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Anladım. Peki ehliyet alırken sıkıntı çıkardılar mı sana? Normalde her ikisini de almak hakkımız. Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa ve biz paylaşırsa memnun oluruz.