TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bimci Avatarı

Gerçek Adı
    ismail arısoy
    Son Giriş
    24.10-2021
    Saat
    10:19
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    16

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar benim de sol kol omuzdan ampute ve 7 sene önce "Direksiyondan topuzlu otomatik vitesli araç kullanır " şeklindeki raporuma istinaden ehliyet alarak 2014 yılından beri araç kullanıyorum. Çok şükür en küçük bir kaza bile yapmadım. Ancak 2022 yılına kadar benimde ehliyetimi değiştirmem gerekecek. Özellikle Denizli' deki arkadaşların rapor alma konusundaki durumlarını okuyunca hem onların açısından üzüldüm hemde kendi açımdan endişe etmeye başladım.Bende rapor almak için müracaat ettiğimde eski raporumun artı bir faydası olur mu ?
    Ayrıca X ilindeki doktor olmaz derken Y ilindeki doktorun aynı kişiye olur demesi ne büyük bir saçmalık. Bu yönetmeliği hazırlayan Ankara' daki beyler niye bizleri Devlet hastanesindeki doktorların insafına bırakıyorlar. Ankara daki Her türlü hastalığın uzmanlarına baş vurarak hazırladıkları genelgeye net bir şekilde şu durumda olanlar ehliyet alır ; şu durumda olanlar alamaz diyerek belirtseler tüm Türkiye' de bir yeknesaklık sağlansa daha iyi olmaz mı ?

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @bimci
    inanın cimer e yaza yaza bir hal oldum ,,,,ortak cevapları doktorların karar ve yetkisindedir dediler.aynen bende şimdi raporumu artırmak için uğraşacağım ama hangi hastaneye gideceğim? 3 farklı memur ile görüştüm üçü de yanlış bilgi verip beni yolladı.Böyle saçmalık olur mu? bugün youtube de gmrdüm heyet raporu alırnırken odaya içeri bile sokmamışlar muayene etmediler diye yazmış.Bu nasıl oluyor aklım almadı.Korona desek bari odaya alın şikayeti sorun varsa belge rapor bakın da uzakta dursun yaklaşmasın yani...ben çok yoruldum başlamadan ..ama size ortopedik engeliniz '0 bile çıksa öTV siz araç alabiliyorsunuz diye biliyorum.Ehliyet konsuunda bilgim yok .Arkadaşım eskiden %40 çouck felci sonrası ayakta kısalık vardı , sonra rapor verildi %20 ama ortopedik yazılınca ötv siz araç almıştı.

Üye
    bimci Avatarı

Gerçek Adı
    ismail arısoy
    Son Giriş
    24.10-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    16

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Şimdiden moralim bozulmaya başladı...

Benimde aynı şekilde otomatik vites araç kullanır diye önceden aldığım h tipi ehliyetim var. Mecburen yeni yasaya göre yeniden ehliyet almak gerekiyor.Ne yapacağımı bilimiyorum.Eski sağlık raporu ve ehliyetimin yenisini alırken bir etkisi olur mu ?..

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2021
    Saat
    13:44
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    10

@bimci
    normalde ehliyet alabilmeniz lazım ama bazı kurullar üst ekstremitelerden birisi dirsek üstünden veya omuzdan ampute olması durumunda sürücü olamaz raporu vermekte. şehrinizdeki benzer vakaları araştırın kurulun ne yönde karar verdiğini öğrenin. olumsuz rapor çıkıyrsa başka şehirlerden almaya çalışın. yeni tip ehliyet alırken kurul kaç yıllık sürücü olduğunuza aracınız ar mı yok onlara bakmıyor malesef

Üye
    bimci Avatarı

Gerçek Adı
    ismail arısoy
    Son Giriş
    24.10-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    16

Arkadaşlar formlardan okuduklarıma göre daha önceden sürücü belgesi almış arkadaşlarımızın (bende dahil ) ehliyet değişimi esnasında ehliyet haklarını kaybetmek endişesi taşıdıklarını görüyorum. Hatta bazı arkadaşlarımızın sürücü belgelerinin iptal edildiğini okudum.
    Ben diyorum ki gelin hep beraber cimer ve ilgili bakanlıklara" 1 -Elimizdeki ehliyetlerin yenilenmeden muaf tutulması ve mevcut ehLiyet haklarımızın korunması 2- veya sağlık raporu alma konusunda kuralların biraz yumuşatılarak doktorların insafına bırakmamaları " konusunda mesajlar çekelim veya üyesi olduğumuz
    dernekler yoluyla kamu oyu oluşturmaya çalışalım. Sanırım toplu hareket edebilirsek sonuç alabilirız.
    Selamlar

Üye
    Aydın0990 Avatarı

Son Giriş
    12.07-2021
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sol el konjenital yokluk var bende ehliyetimi Mayıs ayında yeniletmek için başvurdum önce aile hekimine ordan ilçe hastanesine ordan il sağlık müdürlüğüne orda sürücü olamaz raporu verdiler itiraz ettim Denizli il sağlık müdürlüğüne sevk ettiler onlarda sürücü olmaz raporu verdiler olan ehliyetim de gitti dava açmayı düşünüyorum