Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Biri çimdiklesin benii.........
    nuriye kardeşimmm gercekden cok güzel bir olay başarmissin...aman dillendirme bari....

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

makri

yasada ve yönetmelikte sol ayağı özürlülere otomatik vitesli araç verilmez diye bişey yazmıyor.

sen milleti cambazlıkla ve üç kağıtçılıkla suçlayacağına iki kitap okuda hakkını savunmayı öğren

vallahi pes diyorum başkada bişey demiyorum sana makri efendi

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nuriye taşçı,
    1- Salık verdiğin üzere okumaya "Cin Ali Hayvanat Bahçesinde" adlı kitaptan başladım.
    2- Kitap, mevzuat, genelge hakkında ne kadar okuyup okumadığım yönünde şimdiye kadar bir açıklamam olmadı. Ama, sanırım siz okumamışsınız ki, genelgenin nasıl olduğunu bile bilmeyecek kadar cahilsiniz.
    3- "Biri çimdiklesin benii" diyen fevzieryılmaz aynı zamanda "bari dillendirme bunu" derken neyi kastettiğini idrak edebildiniz mi?
    4- Adımın sonuna "efendi" sıfatını eklemenizi anlayamadım. Yazdığınız cümlelere ve içindeki kelimelere biraz dikkat etmenizi öneririm. Çünkü çok fazla çemkirmeniz sizin haklılığınızı göstermez.
    5- Lütfen biraz daha dikkat, nuriye kadın!..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Olmuyo ama böyle...
    İkinizi de kültürlü ve medeni insanlar olarak tanıyorum burada.
    Eğer saçma yorumlarla oraya buraya sataşan gayri ciddi insanlar yazmış olsalardı bunları,inanın hiç yorum dahi yapmazdım,ama size yakıştıramadım doğrusu.
    Biraz daha hoşgörülü,biraz daha ılımlı olmaya gayret edelim lütfen.

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

insanları anlamak zor.......

Üye
    mutluyum Avatarı

Son Giriş
    04.05-2010
    Saat
    11:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konu nereden nereye gitmiş. Oysa ki burada bulunan herkesin aynı tarafta oluyor olması ve ortak fikir üretip mağdur durumdakilere yol gösterici davranması gerekirdi.
    Lütfen hiç birimiz karşıya geçmeyelim. Sıkıntılarımız hep karşıya geçenlerden kaynaklanmıyor mu?

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçi karşı taraf baya kuvvetli bu taraftan kimseye ihtiyaç duymuyorlar ama
    sağolsun bu taraftaki arkadaşlar karşı tarafa lojistik destek sağlıyorlar.
    yasal yollarla yaptığım bişeyi anlatıyorum. adamlar sanki dalavere üç kağıtla yapmmışım gibi yazı yazıyorlar

Üye
    memphis Avatarı

Son Giriş
    09.02-2010
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,

Bende "nuriye taşçı" gibi sol ayağından özürlüyüm ve özel donanımlı otomatik vites aracı muafiyetli aldım.

Umarım şimdi tüm sol ayağında sorun olanlar uyanmıştır

Asıl benim anlamadığım nokta her araç aldığımızda neden bizden tekrar tekrar rapor istiyorlar.

Özürlü kimlik kartımda durum yazıyor
    vergi indirim raporumda durum yazıyor

hala neden ısrarla her araç aldığımızda tekrar rapor istiyorlarki.

Üye
    kiziroglu Avatarı

Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Bülent Bey sol bacaktan engelliyim, özel terbibatlı araç kullanır diye rapor alsam (B sınıfı ehliyetim var) 2. el ithal araç alabilirmiyim. Yoksa yurtiçi 2. el araç mı alma hakkım var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Teorik larak "elle kumandalı özel donanımlı otomobil kullanır, H sınıfı sürücü olur" ibareli rapor alsan yurt içinden de dışından da araç alabilirsin. Ama ankara naklihane bu konuda ketum. Yurt içinden alman çok daha kolay olur
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mutluyum Avatarı

Son Giriş
    04.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Teorik larak "elle kumandalı özel donanımlı otomobil kullanır, H sınıfı sürücü olur" ibareli rapor alsan yurt içinden de dışından da araç alabilirsin. Ama ankara naklihane bu konuda ketum. Yurt içinden alman çok daha kolay olur
    Yeni bir araba alacağım artık şart oldu.yalnız ötv ve mtv den yeni kanunlar ışığında yararlanmak için yeni rapor almaya hastaneye gideceğim. mtv ve ötv den yararlanmak konulu rapor başlığı adı altında "özel donanımlı araç kullanabilir" ibareli bir rapor aldıgım zaman her kapı açılıyor mu?
    şunu da belirtmek isterim 2003 yılında almış oldugum ehliyetim H sınıfı ama aynı ehliyetin üzerinde yine "otomatik vitesli araç kullanabilir" yazıyor.. hastaneden alacağım rapor ehliyetime de etki edebilir mi? ya da ehliyetteki o ibareyi "özel donanımlı araç kullanabilir" şeklinde değiştirmek için alacağım raporu nereye ulaştırmam gerekir??
    şimdiden ilginiz için tşk ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Evet, "elle kumandalı özel donanımlı otomobil kullanır, H sınıfı sürücü olur" ibareli iki nüsha rapor alınır, biri ile sürücü belgesine özel donanım ibaresi ekletmek için trafik şubeye gidilir, diğeri ile vergi muafiyetli otomobil satın alınır.
    Bu kadar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mutluyum Avatarı

Son Giriş
    04.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim..
    iyi günler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Ve tabii, elle kumandalı özel donanım ibareli ehliyet ve araba demek otomobil kullanımı ile ilgili tüm sınırlamalara razı olmak demek.
    Mesela önceki gibi otomatik vitesli tüm araçları kullanmak artık hayal.
    Özel donanımlı ve şahsınıza ait araçtan başka hiç hiç hiç hiç bir araç kullanamazsınız ve sizin aracınızı da sizden başka hiç hiç hiç kimse kullanamaz.
    Yani, ötv-mtv muafiyeti için tüm kullanım haklarından vaz geçecek, plakasında damga olan arabanıza razı olacaksınız...

Üye
    mutluyum Avatarı

Son Giriş
    04.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    otomatik vitesli araca özel tertibat takılması da buna mani bi durum olmasa gerek değil mi? sonuçta özel tertibat mı terbitat damgalı araç dışında kullanmamaya gelince zaten öyleydi.. eski durumda da başka aracı kullanamıyordum(legal olarak) şimdi de kullanamamış olacağım..önemli olan bu hafta raporu alıp alamamam olacak sanırım.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon