TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hknprts Avatarı

Son Giriş
    28.01-2021
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba. Hepinize sağlıklı günler dilerim. Ben 9 yaşında pesthes hastalığından dolayı sol bacağımdan 2 kez ameliyat oldum. Bacağımda 2 cm kısalık ve harekette kısıtlılık mevcut. Bu sağlık sorunumdan dolayı askere de alınmadım. İnternette araştırdım kafam iyice karıştı . Bazısı ötv den tamamen muaf olamazsın bazısı %40 engel gerek diyor. Hatta %40 engel gerekir diyen yakın tanıdığımız bir ortopedi doktoru. İşin aslını bilen var mı ? İşlemlere başlasam ötv muafiyetinden yaralanma şansım var mı.Açıkçası yurt dışında olduğumdan dolayı eğer hiç şansım yoksa ülkeye gelip uğraşmak istemiyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    23

Yurtdışında araçlar zaten ÖTV siz fiyata satılıyor uğraşmanıza değmez ordan alın bi araba

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.177
    Verilen Beğeniler
    786

@Hknprts

ÖTV'siz araç alımında oranın "hiçbir önemi" yoktur. Esas olan, engellilik halinizin özel donanım/tertibat gerektiren bir durum olması ya da olmaması. Eğer örneğin elden tertibatlı araç kullanmanız gerekirse veya bir ayağınızı hiç kullanamıyorsanız o halde ÖTV indiriminden yararlanabilirsiniz.

Üye
    Hknprts Avatarı

Son Giriş
    28.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@birkan01
    Yok ben burada yerleşik olarak yaşamıyorum sadece iş sebebiyle buradayım.

@hozgul
    Yani kullanamıyorum değil kullanıyorumda uzun yolculuklarda ağrı yapıyor. Nedense yürüyebildiğim için bana vermezler rapor gibi geliyor hep

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    23

@Hknprts; Sadece iş sebebi için ordaysanız gelince halledersiniz sadece rapor için buraya gelmeyin çünkü 1 hafta 10 gün içerisinde bitecek işlemler değil. Biraz uzun sürüyor o yüzden işinizi hallettikten sonra Türkiye'ye döndüğünüzde işlemleri yapmanızı tavsiye ederim. Aynı hastalığa benzer engellilik bende de mevcut sol ayağımda 1-2 cm küçüklük yürümemde hiçbir engel yok dışarıdan bakan engelli olarak algılamıyor bile beni ona rağmen araç aldım sizde rahatlıkla alabilirsiniz ama bürokrasi gereği biraz zaman alır.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.177
    Verilen Beğeniler
    786

@Hknprts

Ayağınızı ne kadar kullanıp kullanamadığınız, pedallara basıp basamadığınız bir doktor tarafından incelenir ve fonksiyon kaybının ne olduğuna bakılır. Fonksiyon kaybı varsa o zaman tertibat da gereklidir sonucu ortaya çıkar. Bunu en iyi kendiniz bilebilirsiniz.

Üye
    Hknprts Avatarı

Son Giriş
    28.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hozgul
    İşte kendim biliyorum ama doktor bilebilir mi onu bilmiyorum. Şöyle ki ; 20-30 km normal trafikte araç kullanabiliyorum fonksiyon kaybı o an için yok gibi oluyor . Ama eğer km biraz uzar dur kalk artarsa trafikte işte o günün akşamı benim için zulüm . Bacağım ağrımıyor ama harekette etmiyor mesela uzanırken kendi isteğimle ayağım kalkmıyo öylece kalıyor . Hayırlısı inşallah alırım .

@birkan01
    İnşallah dediğiniz gibi olur . Çok sağolun.