TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 80 / 86 İlkİlk ... 3070767778798081828384 ... SonSon
Toplam 1282 mesajın 1.186-1.200 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    FatihDeniz. Avatarı

Son Giriş
    27.10-2021
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @nickneymi

Reyiz iyi çevresi kötü 😄😄😄
    Artık mızrak çuvala sığmıyor beyefendi. Yıllarca destekledim, ama artık bu kadar sorunu da görmezden gelecek kadar da cahil değilim. En nihayetinde bir din değil vazgeçilmez değil. Memlekette destek vereceğim kalitede bir oluşum yok diye yanlışin yanında yer alacak kadar da cahil değilim.

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    29.10-2021
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    120
    Verilen Beğeniler
    81

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: engintoprak85 Mesajı Gör
    Valla kardesim hadi ben desteksiz atiyorum diyelim ama sende uyuyosun kusura bakma
    Desteksiz attığını kabul ediyorsun yani ?
    Yanında hemen sağında solunda duruyormuş gibi yazıyorsun ya. Konuyu dağıtacağına ordan devam edelim nerden biliyorsun sınırdan rahatsız olduğunu ? Reis hasta durumu ne yazıkki iyi değil madem o kadar takip ediyorsun gazetecilerin sorduğu 3 soruya elindeki kağıttan cevap verdiğini izlemişmişsindir o zaman. Başka diyeceğim yok. Net duyum varsa yazın. Soyludanda rahatsız ama hiç duymadık dimi.
    Konu Serkan555 tarafından değiştirilmiştir (27.10-2021 Saat 22:43 ).

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    29.10-2021
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    120
    Verilen Beğeniler
    81

Hala engelliyi anlamıyor bakan vs
    Arkadaş bedensel engelli her daim arabasını kullanır 90 raporlu alanlar için ise hastaneye götürüp getirecek araba yeterli. Adamın arabasına sandalye girecek büyük suv derdi lüx değil. Kör sağır dilsiz olmuş siyasiler. İş miş yaptıkları yok rahatsız oldukları yok umurlarında falanda değiliz. Gidecekler yol gözüktü yeniler düzeltecek suistimali mağduriyeti.
    Bunlar zamanında 450 yapsa yeterdi daha oda kurtarmaz. Ben hayatımda böyle tembellik görmedim. Vurdumduymazlık görmedim. Taner bey çok uğraştı anlamıyorlar işte savunulacak yerleri yok eleştirecek yerleri çok. İstifa ettim başlarım partinize dedim. Beyaz gömlek mor kravat giymekle düğün cenaze gezmekle devlet yönetilmez.

Üye
    engintoprak85 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Serkan555

Serkan kardesim benim siyasi partilere veya herhangi bir partiye üyeligim yok tarafta tutmuyorum alakam olmaz benim saginda solunda durmama imkan yok zaten yaklastirmazlar bile. Ama gorunen olan seylerde ortada malesef gecen yil 30 bin zam geldi haberi yok.Bu senede haberi yok diyosun o zaman kimin kimden haberi var. Sen engellimisin bilmiyorum ama azinsanacak haberi olmayacak kitlede degiliz.Buraya video linkini birakiyorum meclisteki konusmanin
    https://youtu.be/dSSNpoLNMLc

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    21

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Daha önce de söylemiştim, yine söylüyorum.

1- Engelli bireyin hareket özgürlüğü maksadıyla, ÖTV indirimli olarak alınan aracın, bizzat engellinin hizmetinde değil ÖNCELİKLE çevresindeki engelsiz bireylerin hizmetinde kullanılması konusunda yaşanan "istismara" makul ve uygulanabilir bir ortak çözüm önerisi üretilmedikçe,

2- Engellileri temsil eden dernek ve federasyonların en az yarısından fazlasının katılımının sağlandığı bir platformda, her açıdan iyi muhakeme edilmiş, uygulanabilir, ortak bir düzenleme teklifi, mevcut otoriteye sunulmadıkça,

Bu soruna dair kayda değer bir yasal düzenlemenin mevcut şartlarda çıkarılması çok ama çok zordur. Bugüne kadar yapılanlar ile en fazla günü kurtaran geçici ve tam anlamıyla tatmin etmeyen çözümler çıkacaktır(ki bu dahi oldukça zor).

Engellilerin araç alımındaki ÖTV indirimi; en baştan beri, hareket ve ulaşım kısıtlığı bulunan engellinin bu kısıtına destek olabilmek maksadıyla oluşturulmuş bir uygulamadır. Bu indirim, engelli bireylerin çevresinde bulunan engelsiz bireylerin ÖNCELİKLİ kullanımında olan araçların, vergi avantajı ile edinilmesini amaçlayan bir uygulama değildir.

Bunun doğru ve net bir şekilde ifade edilmesi, ÖTV indirimi ve limit konusundaki problemlerin giderilmesi adına, en önemli husustur.
    Konu SiyahPelerinliAdam tarafından değiştirilmiştir (28.10-2021 Saat 20:34 ).

Üye
    engintoprak85 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

@SiyahPelerinliAdam

Yazdiklarinizin tumune katiliyorum

Üye
    wise53 Avatarı

Gerçek Adı
    arif
    Son Giriş
    22.11-2021
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    18

Merhabalar, şöyle bir haber dolaşıyor ,"https://www.enkocaeli.com/haber/7772669/otvsiz-arac-aliminda-ust-fiyat-siniri-750-bin-liraya-yukseltiliyor" tabi icraat kısmı ne olur muamma bu gerçekleşse bayağı rahatladırdı

Üye
    ZamanınEli Avatarı

Son Giriş
    29.11-2021
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Limit istediği kadar artsın ne işe yarayacak ? Bu limit 330 olduğu zaman alacak araba vardı az buçuk , peki yıl sonunda geldiğimiz durum ? 500 olsa ne fayda araç fiyatları artacak ötv limitinden ileride gidiyor. Yine benzer segment araçlarda takılacak herkes. Ötv siz fiyatı 130-140 edecek araca 2 gün önce 190 bin istediler 160 olana ise 250. Neredeyse liste fiyatını hiç ötv düşmeden vermeye çalışıyorlar. Ama 600-700 binlik aracı ötv siz alıp engelli aracı diye yüksek fiyattan 2. ele satışa çıkaranlar da var. Denetim olmadıktan sonra pek önemi yok bunların bence.

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    21

@engintoprak85 Eyvallah teşekkürler Engin, maalesef ÖTV indiriminden yararlanan ve bu konuda şikayette bulunan kişilerin kahır ekseriyeti ÖTV indirimini, öncelikle engelli bireyin ulaşım ve hareket kısıtlığına tanınmış bir kolaylık olarak değerlendirmiyorlar.

Zira meseleye bu açıdan bakılır, ve bu çerçevede araç alımına ilişkin düzenleme yapılır ise engellinin kendisinden ziyade öncelikle engelli yakınlarının kullandıkları araçları vergi indirimi ile alabilme imkanlarına zeval geleceğini çok iyi biliyorlar.

Mesele bu kadar açık ve net.

Üye
    mchi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Mesele o kadar açık ve net değil.
    Sizin kendinizi %90 engellilerden üstün görmek gibi bir probleminiz var malesef.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    nfrysmn Avatarı

Gerçek Adı
    ysmn
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    angara:)
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    240

Size inanamıyorum nasılda bedensel vs diye ayirmissiniz sizin gibi düşünenlere mustehak bakın kardeşler ben yüzde doksan engelliyim bedensel sıkıntım yok ama kronik birçok sorunum var ve bakkala bile araçsız gidemiyorum nasılda vicdansizca bencil yorumlar var burda iyiki bastakiler sizin gibi değil

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    21

@mchi Üstün?

Bence iyi okuyun yazdıklarımı, okumuşsanız da iyi anlamaya çalışın. Ulaşım ve hareket kısıtlığı açısından engelli olan ve hiç bir engeli olmayan bireylerin aynı haktan yararlanmalarından bahsettim. Ama siz dönüp dolaşıp engelsiz olan engelli yakınları bu araçları ÖNCELİKLE kendi hizmetlerinde kullanmalarında hiçbir problem yok derseniz işte bu noktada ayrılırız. %90 üzeri engelli yakını olup araç edinen herkes, aracın ÖNCELİKLE engelli bireyin hizmetinde kullanıldığı iddiasında. Ancak, gerçekte ve uygulamada durumun hiçte böyle olmadığının emin olun vicdan sahibi herkes farkında.

Devlet engelsiz olan engelli yakınının bizzat ve ÖNCELİKLE kendi hizmetinde günlük kullandığı aracını ÖTV ödemeden alması için bu avantajı sağlamıyor. Engelli bireyin ÖNCELİKLE ve bizzat kendi ulaşımında kolaylık sağlamak maksadıyla böyle bir kolaylık sağlanıyor. Hiçbir hareket ve ulaşım kısıtı bulunmayan ve engelsiz olan engelli yakınlarının önce bunu bi sindirmesi gerekiyor.

Üye

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    21

@nfrysmn Bakkala bile araçsız gidememek hareket ve ulaşım konusunda bir kısıtınızın olduğu anlamına geliyor. Buradaki hiç kimsenin, sizin, devletin sağladığı böyle bir vergi indiriminden istifade etmenize karşı çıkması mümkün değil. Zira ben onlarca sayfa da böyle bir yoruma rastlamadım.

Üye
    aykara Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Yazanların kastı o olmayabilir, ama buradaki birçok yorum %90 raporlu olanların sorun olduğunun düşünüldüğü anlamına çıkıyor. Önerilen kısıtlamaların çoğu da %90 raporu olanların işini zorlaştıracak kısıtlamalar. Kısa mesafede arabamı kendim kullansam da şehirlerarası yolda yorulduğum için oğlum memlekete görürüp getiriyor beni, diyaliz günleri ben kullanmadığım için arabayla bırakıp alıyor. Bu şehir değiştirirken izin alma, başka adreste bulunursa ceza verme gibi fantastik kısıtlamalar benim ve benim gibi diyalizdeki bir çok arkadaşımın elini kolunu bağlar.

Bakın ben ortopedik sorunum olmamasına rağmen bu durumda olanların limitinin daha fazla olabileceğini düşünüyorum. Ama bazı insanlar %90 raporu olanları istismarcılarla aynı kefeye koyuyor gibi konuşuyor maalesef. Benim arabamı birinci derece yakınım kullamayacaksa diyalize toplu taşıma ile ya da yüz kişinin bindiği taksiyle mi gidip geleceğim by dönemde?

Üye
    mchi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @SiyahPelerinliAdam Aylardır siz gibi bencil arkadaşların yorumlarını okuyorum ve ses etmiyorum.

Devlet bu hakkı bütün engellilere veriyor. Aracını kendin kullanabiliyorsan zaten şanslısın.

Aracı kendi kullanamayan %90 engellinin ulaşımınında sağlanması için 3. Dereceye kadar akrabalarının şöförlük yapmasına izin veriyor.

Kanun bundan öte değil. Öyle olsaydı ortopedik engellilere özel bir kanun olurdu.

Hükümet türlü bahanelerle yavaş yavaş engellilerin bu hakkını kısıtlıyor diye kendinize alternatif çıkış yolları arıyorsunuz.

Farklı denetimler getirilsin istismar önlensin diyeceğinize ortopediklere ayrıcalık tanınsın istiyorsunuz gerçekten nasıl utanmıyorsunuz anlamıyorum.

Sizi benim kızımdan üstün tutan nedir anlatırmısınız ? Kendi kendinize aracı sürebiliyor olmanızmı ?

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 80 / 86 İlkİlk ... 3070767778798081828384 ... SonSon