TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 79 / 86 İlkİlk ... 2969757677787980818283 ... SonSon
Toplam 1282 mesajın 1.171-1.185 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Cango Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    98

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @tanerbudak
    Onlara göre engelli mercedese binemez sadece kendileri binebilir mantıkları bu "Ben makam mevki sahibi bir bakanım ben mercedese binerken engelli benim bindiğim mercedese binemez, Binerse ben küçülürüm." Düşünce tarzı.

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    14

konunun istismar ile falan bir ilgisi olmadığı da ortaya çıktı. zaten kimin evinde çok yaşlı, hasta biri olsa akıl var mantık var herkes aracı o aile üyesi adına ötvsiz alır, buna da istismar denmez. ama dert buysa %90 hakkını limitlerken diğerini açabilirlerdi.

evet, bugün de devlette her çnüne gelende mercedes audi makam aracı olmasının suçunun muhalaefet olduğunu öğrendik.

bakın arkadaşlar ben söyleyeyüm reis çok hassas, bu konuya çok önem veriyor. ben en yakın kaynaklardan öğrendim reis bu limite çok karşı. ecevit zamanı getirilen limite en çok reis kızıyor, gelgelelim çevresindeki bikaç kişi limit mi aa ne limiti diyerek bu işe engel oluyor. inşallah geçen sene yetkisiyle %50 arttırdığı gibi bu sene de arttıracak.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    807
    Verilen Beğeniler
    511

@nickneymi

geçen sene CB %50 yetkisini kullanmadı ki maalesef. sadece YDO oranında (%9,11) artmıştı. %90 engelli ile ortopedik engelli için farklı limit belirlenmesi konusunu ben de destekliyorum. bugün engelli milletvekili ve bu konuyu sıkı takip eden serkan bayram beye bu öneriyi ilettim ancak birşey çıkacağını sanmıyorum. 2017 de kanun çıkarken naci ağbal a defalarca söylemiştim bu öneriyi dikkate almadılar maalesef.

Üye
    nfrysmn Avatarı

Gerçek Adı
    ysmn
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    angara:)
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    240

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Bu limit olayını 2018 de kimin imzasıyla çıktı 1999 dan 2018 e isteyen istediği aracı alıyordu 2018 demi başladı suistimal
    Sanki yasayı muhalefet çıkarmış gibi yazıyorsunuz reis birşeyi isteyecekte olmayacak ha kapıda bulurlar kendilerini

@nickneymi ironi yapmış

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.211
    Verilen Beğeniler
    804

Zaten Değerlendirdiniz! 7
    Değerli Arkadaşlar,
    Bu mesele sadece engellilerle ilgili bir "limit meselesi" değil. Bu mesele Türkiye'deki sosyo-ekonomik durumla, toplam insan hakları durumu ile ilgili bir mesele. Bu dönemin konjonktürel durumu demokrasi ve insan haklarının gerilediği bir dönem. Hak talep edenin etiketlendiği, vatan haini ilan edildiği bir dönem. İnsanlar engelli aylığı, bakım aylığı kesilecek diye doğru bildiğini söyleyemez durumda. İşini kaybetme korkusu ile insanlar konuşamıyorlar. Doğru sözler edilse dahi bunun kimin tarafından söylediği önem kazanmış durumda.

Dolayısıyla değerli arkadaşlar, umut törpülemek istemem ama hükumetin umurunda dahi değiliz. Bunun olabilmesinin tek yolu adaletin ve demokrasinin geri gelmesidir. Şimdi engelliler sokağa çıksa, (bugüne kadar olmadı ama) hadi diyelim 10 bin kişi Maliye Bakanlığı'na gitse etiketler hazır: 1- Millet aç bunlar lüks araba derdinde, 2- Marjinal grupların münferit eylemi.

Sonuç:
    1- CB ve kabinesinin her şeyden haberi var. Bu bir seçim. Seçim bizden yana değil.
    2- İnsan hakları ve demokrasinin geri gelmesi hepimizin elinde ve gücümüzü gerekli zamanlarda kullanmalıyız.
    3- Bu bir sınıf meselesi olarak olaya bakıp çıkarlarımızı korumak adına birleşmek zorundayız. Meseleyi parti meselesinin ötesine geçirmek zorundayız. Kimin iktidarda olduğunun bir önemi olmamalı. Önemli olan kimin engelli kişilerin haklarına ilişkin politika geliştirebildiği olmalıdır.

Üye
    engintoprak85 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Arkadaslar yok onun haberi var bu konuda çok hassas bu limit olayindan cok rahatsiz filan herkes bu işleri biraksin CB istedigi yasayi istedigi her seyi 1 gecede cikariyor zaten o bu olayi duzeltin diyecek maliye bskanida yok duzeltemem diyecek herkes bunlari gecsin kimsenin umrunda degiliz ozelliklede CB. Engelli memur atamalari ne durumda ordadami istismar var her sene 3 . 5 kisi alip kapaniyor mevzu

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    14

şu an chip olayı yüzünden gerçekten araba yok, limitin 330 + yaklaşık %35 artış ile 445 gibi hesaplanması şimdilik en makulu gibi
    bu sınırı limit getirenler belli, en azından bu konu özelinde onları sempatik göstermek bana oek makul gelmiyor, sürekli istismar denmesi de bana artık biraz farklı amaçlı gibi geliyor, evinde raporlu yaşlısı bulunan da elbette bu yüksek vergilerle aracını o şekilde alır, aracın ailenin kullanmas gereken de olabilir doğrudan kendisi kullanan kişi de olabilir hep bu konu ile birbirimizle tartışırken konu hep hak azaltılmasına gidiyor ama limit de zaten artmıyor, biraz bilinçli bi psikoloji gibi.
    bu konuya emek verenleri de konuştukları siyasetçiler biraz arkadaşlarımızın iyi niyetini yöblendirme amaçlı kullanıyor olabilir.
    445 e araç bulunması zor gibi, %50 düşük ihtimal kullansa 650 ye de pek sedan yok, hem bu yıl hem gelecek yıl için kullansa olur ama o da imkansız gibi bence

Üye
    aykara Avatarı

Son Giriş
    30.11-2021
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Evet istismar bahane olmuş, bu gidişle Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olacağız. Eskiden olan 3. derece akraba limiti hariç yeni bir sınırlama kabul edilebilir değil bence de. Maliyenin esip gürlemekle beraber ek iş yükü getirecek herhangi bir uygulamaya da yanaşmayacağı açık zaten. Yeniden değerleme oranı yerine %50 artırsa en azından demeye başladı konuştuklarım.

Üye
    Ahmett1 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:30
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    6

Limit konusunun patladığı yıl bu yıl olacak artık. Sene başında 330bine passat alabiliyorduk, şimdi %50 artış olsa bile 2022 de alamayacağız. Ben burada limit konusunda uğraşanların gerçekten bir şeyler yapmak istediğine inanıyorum. Taner Bey sağolsun sürekli bilgi veriyor ama ben artık bizi yönetenlerin bu konuyu umursadığını bırak haberi olduğunu bile düşünmüyorum. @tanerbudak Taner Bey bence vekiller bizi '' he hee olacak ilgileniyor bakanımız'' diyerek oyalıyor, umut veriyor. Ama gerçekte bir şey olduğunu düşünmüyorum son haberlere göre. Yok CB çok kızgın bu limit konusunda, 'kesin' talimati var lafları bana hikaye geliyor. Allah aşkına bir düşünsenize. Son 2 yılda kaç kez merkez bankası başkanı değişti, kaç kere yanlış kararlar verildi. Son 2 aydır dünyada tam 20 ülke bu enflasyonist ortamda faiz arttırma yoluna gitti ve tek faiz indiren ülke biziz (Norveç hariç). Bu karar tamamen CB talimatıyla oldu ve sonuçlarını görüyoruz, belki Naci Bey hala görevde olsa şuan kur 6-7 bandında olacaktı. Peki bu kadar önemli bir kararı verirken kesin talimat oluyor da bizim limit kadar önemsiz bir kararı verirken mi bu kadar uzuyor her şey ? Hafta sonları verilen ani kararlarla ülkenin kaderi değişti, kimse bana demesin bu limit işi düzelecek. Ben kendimce bir sunum yapıp muhalefet liderlerine göndereceğim, artık ne duruma düştük anlayın. Belki onlar bir atak yapar bu konuda da sonra mevcut hükümet biz yaptık biz yaptık diye harekete geçer. Emekli ikramiyelerindeki gibi bir durumdan bahsediyorum. Gülünç bir haldeyiz, umarım 1 Ocak 2022'de farklı bir karar görürüz.

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    29.10-2021
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    120
    Verilen Beğeniler
    81

@engintoprak85

Hocam ya hayal kuruyorsunuz ya desteksiz atıyorsunuz. Koruma müdürü bacanağın akrabası o bu kadar bilmiyor
    Çok yakınında varsa tanıdık söyleyin madem rahatsız ise halledin demesine bakar. CB hiç bit şeyin farkında değil etrafını saran ahtapotlar gerçeklerden ve halktan kopardı gelecek iyi değil.

Üye
    engintoprak85 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

@Serkan555

Valla kardesim hadi ben desteksiz atiyorum diyelim ama sende uyuyosun kusura bakma muhalefet ten kac kere mecliste engelliler magdur oluyor ya limiti yukseltelim yada kaldiralim diye kanun teklifi sundular nette videosu var ac izle hepsinide red ettiler. Halktan koparmislar etrafini sarmislar diyosun adam daha dun ne dedi kapicindan tut herkeste araba var diyor kaydini tutuyoz merak etmeyin diyor . Sende haberi yok diyosun

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    2

2-3 tane bayi aradım daha engelli dediğim anda hop telefonu kapatıyorlar ...ne arabası ne ötv si

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    16.11-2021
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Ben bu limit konusu konuşulurken dedim ki; gün gelecek bu limit yüzünden egea bile alınamayacak, o zaman söylediklerimi eleştiren arkadaşların yüzünü birkaç ay sonra görmek istiyorum, keşke ben haksız çıksaydım ama maalesef haklı çıktım.

Çip krizi olduğu doğrudur ancak şunu unutmayalım hem ülke halkının gelirinin düşmesi hem de araç limiti yüzünden aynı fiyat skalasındaki araçlara aşırı yığılma oldu, örneğin skoda bayilerinde KAMİQ bulunamazken KODİAK veya KAROQ bulunabiliyor, bu araçlar ise yüksek fiyatları nedeniyle çok rağbet görmüyor ki bu durum her markada geçerli.

Yani demem o ki limit mevzusu olmasa araç bulmak zor değil aslında.

Politik konuya hiç girmiyorum çünkü hala pembe rüyalarda yaşayan arkadaşlar var, şemsiye açılmış, adam hala ama tutma sapı güzel diyor...

Üye
    kitikapa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    31

Değerli forum üyeleri, aklıma takılan birkaç soru var. Her bir engelli de bu soruyu en az bir kere kendi kendine sormak zorundadır. Eğer sormuyorsa bu soruları kendine, hiç birşeyden şikayet etmemelidir.

Cumhurbaşkanımız limitin makul bir düzeye çekilmesi için çalışma yapılsın talimatını kime vermiştir? Serkan Bayram Bey vekilimize mi? Cumhurbaşkanı’nın bir talimatı varsa, Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan bu talimatı vekilimiz Sayın Serkan Bayram Bey’den mi öğreniyor? Eğer ortada böyle bir talimat varsa Maliye Bakanınımızın bu talimatı bilmesi gerekmiyor muydu? Yok bildiği halde de gereğini yapmıyorsa o zaman Sayın Lütfi Elvan’ın görevden alınması gerekmez mi?

Önce asgari ücretin 80 katına denk gelecek tutarı, devlet ÖTV den düşecek şekilde bir yasa tasarısı çıkarılıyor haberleri duymaya başladık, hatta 10-15 gün sabredin görün diye söylenildi. Şimdi de Ocak 2022 gelsin de YDO oranı belli olsun, sonra Cumhurbaşkanı %50 artırma yetkisini kullanacak o zaman rakamlar 450- 550 bandına gelir haberlerini duyuyoruz. Değerli arkadaşlar, doların birkaç günde ne kadar arttığını hiçbiriniz görmediniz mi? Sizler nerede yaşıyorsunuz? Hangi sokaklarda geziyorsunuz? Nerede oturuyorsunuz? Ne yiyorsunuz, ne içiyorsunuz? Nereden alışveriş yapıyorsunuz? Gün ve gün TL nin ne kadar eriğinin farkında değil misiniz? Limit 750 de olsa bu çözüm olmayacak, artık kendinize gelin lütfen.

Bir yıl içerisinde döviz bu şekilde artmasa bile, bu fiyata da alınacak araç kalmayacak. Limit koymak yerine ÖTV matrahına kademeli limit eklenilsin diye bağırmaktan dilimizde tüy bitti. Kim dinledi bizi?

Sizlere bunu bir örnekle açıklayayım.
    2021 yılı için ÖTV siz araç alma limitini 330800 olarak belirlenmişti.
    330800 TL nin ÖTV tutarı 124595 TL, KDV tutarı da 50461 TL.
    Limite takıldığı için alamayacağımız minumum bir araç için bu hesapları yapalım:
    Diyelim ki alacağımız araç 331000TL olsun. Bu tutarın ÖTV si 124670 TL, KDV si de 50492 TL.
    Yani 106 TL lik bir farktan dolayı 331000 TL lik araç alınmasına izin verilmiyor. 1. Araç suistimale girmiyor da 106 TL lik fark mı suistimale giriyor? Aradaki farkı engelliye yansıtın olay kapansın bitsin.

Onlarca seçenek var çözüm için. Kaç yıldır neyi düşünüyorsunuz? Neden işin içinden çıkamıyorsunuz? Hergün yeni bir çalışma yapılıyor deniliyor? Kime ne sordunuz? Hangimize danıştınız? Ortada iki bakan, birkaç milletvekili; herkes topu birbirine atıyor, kimin ne yaptığı belli değil.

Amaç devletin zarar etmesini önlemek değil, amaç ben suiistimali engelleyemiyorum, bunun yerine tüm engellileri engellemek. Asıl sorun da bunun adına suiistimal denmek olsa gerek.Eğer amaç cari açığın artmasına engel olmak olsaydı, devletteki araç saltanatına son verirlerdi. Sözüm onlara o bürokratların mı 4X4 bir araca ihtiyiacı var yoksa bir engellinin mi?

Gelinen son durum itibari ile hiçbir vekile, bakana ve bürokrata güvenimiz kalmamıştır. Bu saatten sonra çıkaracağız her ne varsa bize de bir faydası olmayacaktır, varın bu hakkı kendinize çıkarın. Ortopedik bir engelli olarak ben hakkımdan feragat ediyorum. Şunu da unutmayın lütfen; demokratik yollardan bu haksızlığın hesabı eninde sonunda sorulacaktır.

Kendinize ve biz engellilere hiç olmazsa manevi bir iyilik yapın: İnsanın aklıyla dalga geçmeyin artık.

Üye
    aykara Avatarı

Son Giriş
    30.11-2021
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kesinlikle ben de aynı şekilde düşünüyorum, limitin kademeli olması doğru yöntem. Hatta ütün benzeri limitlerde hakkaniyetli olan bu. Ek ücretler, vergiler vs bir birim için tüm miktara uygulanmak yerine kademe kademe artmalı.

Sayfa 79 / 86 İlkİlk ... 2969757677787980818283 ... SonSon