TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 78 / 86 İlkİlk ... 2868747576777879808182 ... SonSon
Toplam 1282 mesajın 1.156-1.170 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    01.12-2021
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.212
    Verilen Beğeniler
    804

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir de şuradan bakalım: Diyelim ki CB'nın etrafındakiler pek kötü ama kendisi olaydan haberdar değildi ve öğrenince limiti 750 bin yaptı.CB'nın yaşanan olaylardan haberi yok... Bilse hemen müdahale eder

Peki öyle olsa dahi yakında 750 bin TL'ye araba bulunabilecek mi? Zira 1 Euro = 11,26 TL

Üye
    whoknown79 Avatarı

Son Giriş
    23.10-2021
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    %50 yetkisi yada 750 bin ₺ vs. bunlarla uğraşmak yerine, eskisi gibi 1600 cc motor hacmi sınırlandırması getirsinler.
    İsteyen istediği aracı alıp istediği opsiyonu koydursun.
    Gömleğin düğmesi en başta yanlış iliklendi. Şimdi uğraş dur düzeltmeye.

Üye
    engintoprak85 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

İnş düzgun bir rakam çikarda magdur olmaktan kurtuluruz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.275
    Verilen Beğeniler
    3.824

Zaten Değerlendirdiniz! 6
    TL'deki bu değer kaybı ile değil otomobil almak, iyi bir tekerlekli sandalye bile almak artık mümkün değil. Hayaldi gerçek oldu.

Üye
    aykara Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Daha bu bir şey değil, büyükelçiler persona non grata ilan edilirse ocak ayında anca Egea alabiliriz.

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    359

İlk kısıtlamaların uygulanması başlandı...

https://www.memurlar.net/haber/99642...kesiliyor.html

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0210930-21.htm

ç) Üzerine kayıtlı lüks sınıf araç tespiti veya ruhsat sahibi oldukları aracın kasko veya rayiç değerinin bu Yönetmelikle verilen muhtaç aylığı miktarının 170 katını geçmesi,

Üye
    aykara Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Bu istismarı önlemede etkili olur, ama uygulamanın mağduriyet yaratmaması için sadece araba alanlara değil muhtaçlık maaşı alan herkese önceden duyurulması lazım.

@marto1

Üye
    kitikapa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    31

8 milyon engelli ile resmen dalga geçilmiştir. Demokratik yollardan haklarımızı suistimal eden her ne kadar bakan, bakan yardımcısı, milletvekili, bürokrat varsa topundan en sert şekilde hesap sorulmasi kaçınılmaz olmuştur.

Üye
    Ahmett1 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @marto1

Bunlar güzel haberler. 3. derece yakını olayına da bir kısıtlama getirilmeli. Mesela 1. veya 2. derece yakını yoksa 3. derece yakını kullanabilsin, veya 1. derece yakını yoksa 2. derece, aklıma gelen bunlar şimdilik. Yine de kısıtlamanın başlaması bence çooook iyi olmuş. Şimdi köyünde yaşayan muhtaç aylığı alan insan ne yapsın lüks arabayı. Zaten durumu olmayan insanlara sadece bu hakkını kullandırıp ellerine de para tutuşturup araçları başka şehirlerde kullanıyorlardı. Şimdi engelli bireyin kendisi aylığı kesileceği için asla bu hamleyi yapmak, açıkçası ben mutlu oldum bu habere. Ha diyebilirsiniz ki araç alma hakkı yok mu, var tabiki. Eğer 150-200 bin verip araç alacaksa muhtaç durumda da değildir ve devleti sömürmesine de gerek yoktur. Bence bu çok mantıklı ve suistimalin de önüne geçebilecektir.

Bugün fark edenler oldu mu bilmiyorum birçok ürüne zam geldi. Aylardır indirim gelmesini beklediğim her gün incelediğim monitör %15 zamlanmış. Alışverişte birkaç teknoloji mağazasına girdim hiçbir yerde son çıkan telefonlardan kalmamış ve olanlar da zamlı fiyattan. İnternette de şuan mağazada olmayan ürünler aynı şekilde %10-15 daha pahalı, yazık düştüğümüz hale. Ben geçen hafta bu 750 mevzusu iptal oldu diye çok üzüldüm, stresten midemde ülser çıktı. 1 haftadır çorba içiyorum yeni düzeldim. Forumda @tanerbudak @Marto beyler çok uğraştınız ama ben bugün karar verdim, limit mimit umrumda bile değil. Bu işler zıvanadan çıktı. 2020 yılında gözümle gördüm en dolusundan passat alan vardı şuan bu aracı alabilmemiz için limitin 600-650 olması lazım. Olsa bile araç yok beli yıl sonu araç olacak ama 650 bile olsa limit yine alınamayacak Sayın @Hüseyin İlik siz avukatsınız, birkaç yıl önce sadece motor hacmi vardı ve insanlar (özellikle ortopedik engelliler) ihtiyaçlarına uygun aracı alabiliyordu. Yani bir dönem belli vatandaşlara bir hak tanınmış ama şuan aynı hak bana tanınmıyor. Ben şuan mağdur olmuyor muyum, ben de o kişilerle aynı haktan eşit ölçüde yararlanmak istiyorum. Bunun hukuksal bir dayanağı yok mudur ? Limiti artık unutalım bence, 750 yi de unutalım çünkü önümüzdeki sene belki o limit bile yetmeyecek. Bence artık eskisi gibi 1.6 litre sınırı olsun çünkü uzun vadede MAĞDURİYETin önünü kesecek yol bu. SUİSTİMALin önünü de mantıklı kısıtlamalarla çözebilirler. Bu şekilde büyük büyük yazdığım bu 2 sorun bence çözülmesi gereken en önemlileri. LİMİTİ artık kafamızdan çıkarmamız gerekiyor, biz niye limite tabi olalım lüks makam araçları limite tabi olsun. Lütfen sayın @Hüseyin İlik @tanerbudak @Marto bu problemleri bizler de iletelim Lütfi Elvan'a veya sayın Cumhurbaşkanı'na. Ben şunu anlıyorum; hem Lütfi Elvan hem de CB konudan tamamen uzak. Yani bizler bile bildiğiniz ders çalışır gibi limit şöyle olursa %80 ötv olur şöyle olursa 330 a girer çıkar hesabı yapmadık mı ? Ben şahsen birkaç ay içinde kafamda oturttum bütün bu vergi sistemini. Birileri çıkıp hem Lütfi Elvan hem de Cumhurbaşkanına kısa bir sunum yapıp bu limit olayının bizim gibi %80 + %15 vergi sistemi olan bir ülkede ve bu kur oynaklığında başa çıkılamaz bir sorun olduğunu anlatması lazım. Yalvaralım mı artık ne yapalım bilemedim. Fiyatta limit olmasın motor hacminde limit olsun, zaten 2-3 milyon liraya 1.6 motorlu araç da yok yani orda bir suistimal olamaz. Bu konu gerçekten beni çok dertlendirdi, umarım yazdıklarım bir yerlere ulaşır. Saygılarımla...

Üye
    engintoprak85 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Bence toplanilacak iyi bir avukatla gorusulecek ve avrupada hangi mahkeme bakiyorsa bu işlere limit kalkmasi icin dava acilacak tabi boyle bir hak varsa bilen arkadaslar anlatsin olurmu boyle bisey

Üye
    FatihDeniz. Avatarı

Son Giriş
    27.10-2021
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Sosyal devletten tüccar devlete..

Üye
    nfrysmn Avatarı

Gerçek Adı
    ysmn
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    angara:)
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    240

Taaaa 1999 dan beri olan hakkı elimizden aldılar sanki önceden suistimal yoktu millet en son araçlara biniyor bişey yokta engelli binincemi sorun çok mağdur olduk zaten döviz yükseliyor birde limit denen şey çıkarttılar

Üye
    cancin Avatarı

Son Giriş
    24.10-2021
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    26

ç) Üzerine kayıtlı lüks sınıf araç tespiti veya ruhsat sahibi oldukları aracın kasko veya rayiç değerinin bu Yönetmelikle verilen muhtaç aylığı miktarının 170 katını geçmesi

KASKO veya RAYİÇ bedeli 990 x 170 = 168300 tl yi geçmeyen otomatik vites araç arıyorum tavsiye edeceğiniz bir model marka vb. var mı ?

Üye
    mchi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

168300tl lik arac lüx mü oluyormus

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ahmett1 kanunda yazan maddeye göre' Cumhurbaşkanı bu şekilde belirlenen tutarı %50 sine kadar arttırmaya yetkilidir' cümlesinden yılda bir defa arttırma yetkisi olduğunu anlıyorum ben.
    @hozgul haklısınız maalesef bu artışta geçici bir çözüm olacak. çok değil 1-2 sene sonra yine en düşük araçları alabilecek durumlara geleceğiz. kadük hale gelmiş bu kanunun acilen değişmesi gerekiyor.
    @mchi devlete göre engellinin kullandığı el arabası bile lüks demek ki. dün bir video izledim. X partinin genel başkanı diyor ki devlette 700 küsür makam aracı mercedes var yazık günah renaulta binsinler. sunucu soruyor sizin makam aracınız ne marka. mercedes diyor. işte iğneyi önce kendine batır sonra çuvaldızı başkasına batırırsın.

Sayfa 78 / 86 İlkİlk ... 2868747576777879808182 ... SonSon