TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2021
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar bayiler ile ilgili sorunda var kimse bu konuya deginmiyor otv indirimli deyince arac var diyorlar sonra tertibatli diyince arac yok deyip satmak istemiyorlar. Ugrasmamak için. Durum boyle giderse kimse arac alamiycak

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    729
    Verilen Beğeniler
    437

@onur19 Bu sorunu da ilettim haberleri var.

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    286

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @onur19

onur kardeşim 1-2 başlık altında dile getirdim bu konuyu biraz uzun uzun yazıyorum ki engelliler okusun anlasın olayı algılasın durum vahim... olan sana bana bize oluyor hakkımızı gasp ediyorlar...

Kanunda satılması yasak gibi gözüksede bu araçların alışı ve satışı marketten 2 ekmek almak kadar kolay ve basit sadece %90 rapor olsun yeter...Bakın hakkıyla alan alsın lafımız yok ama bu kadar basit olmasın ya bizlerede yazık hak gaspı oluyor işte

Bayisi ayrı dert,suistimalcisi,raporu,ehliyeti,komisyonu,vergi dairesi....Konu uzadıkça uzuyor bedensel engellinin mağduriyeti

Ben de bayiye gittiğimde evet bana araç yok dediler..Kendimizin oluşturduğu bedensel engelli grubumuzda çok kez bu durumla karşılaştı Ortopedik engelliler Bu konuda sadece doğuş grubu iyi bir ara o da vergi dairesinden uygundur kağıdı isterim diye tutturmuştu yaptığımız şikayetlerde bunlardan vazgeçtiler....Diğer bayilerde örnek olur umarım..

Üye
    kenfat10 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2021
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    34

Üstte yazdım.Telefonu klanlanan adamı tek numaraya mahkum edip cezalandırıyorlar ama klonlayan herifin telefon numarası ve kim olduğu bilindiği halde sen ne ayaksın diye sıran yok,herif başka bir imei klonlayıp yoluna devam ediyor.

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 4
    Tanerbudak ve marto1 inş yakin zamanda düzelir apartli arac kullananlara artik cok zorluk cikariyorlar. Aslinda en az sayiya sahip aparatli kullananlar.

Valla arkadaslar yanlış anlamasin ama ben yaşlılıkla engelliligi ayirmalari gerekiyor. örnek 90 yaşina gelmiş kişi 90 üzeri rapor alabiliyor buda cok fazla kişi demek. Zaten zaafiyetin çoguda buradan cikiyor.

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    21

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tanerbudak Mesajı Gör
    sonra tertibatlı deyince araç yok diyorlar.
    Üstelik o tertibatın montaj ve demontajında pratikte hiçbir işe yaramayan sadece formalitenin tamamlandığı proje, tse onayı, muayene v.s. gibi masraflı ve külfetli işlemler yaptırılıyor. Tertibat engellinin tahat kullanması için değil tam aksine indirim alma aracıymış gibi zorlaşmış bir prosedür haline geliyor. Dünyada demonte tertibatını çantasında taşıyıp hemen her aracı yasal olarak kullanabilen engelliler varken bizde durum ortaçağ mantığında yürüyor maalesef.

Birinin cesurca çıkıp şunu söylemesi gerekiyor.

DEVLET SIFIR ARAÇLARDAKİ ÖTV İNDİRİMİNİ ENGELLİNİN AİLESİNE, YAKININA DEĞİL BİZZAT KENDİSİNE YAPMAYA BAŞLAR İSE SORUN ÇÖZÜLÜR.

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Bu yonetim ne gence ne calisana ne emekliye ne engelliye tüm her kolda çalisana çalismayana kim varsa gram deger vermiyor varsa yoksa para para para gosteris gosteris gosteris evler makam arabalari saraylar şatolar ne varsa havada ucuyor. Ama iş gariban engelliye gelince hassas teraziyle iş yaparlar iş asgari ucretliye gelince kuruş hesabi yaparlar.

Engelli ucuza araba alacagim diye ugrasiyor bi dunya prosudur var. Aslinda ne ucuzu pahali bile aliyor ÖTV nin KDV sini aliyorlar yine diger ulkelerden pahaliya aliyoz

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    0

evet herkes böyle alıyor yaşlı akrabasını alan geliyor ...4.evre hastaları bekliyor sıra için ...ve doktorlar yılmış bıkmış usanmış doğru bakmıyolrar süre yetersiz

Üye
    kenfat10 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    34

Yine kendinize yontuyorsunuz.Benin Eniştem mesela bir bacağı hafif kısaldı ÖTV siz araba aldı.Otobüse uçağa tek başına binebilir,normal debriyajlı araba dahi kullanabilir ama benim çocuğum otobüs ile yolculuk yapamaz necip Türk millet rahatsız olur bize verilmeli ortopedik engelliye verilmemeli...Nasıl yaklaşım ama??

Üye
    kenfat10 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    34

Suistimal yok demiyoruz arkadaşlar.Ama o kadar değişik seneryolar var ki engellemek için koyulan kurallar ile illa bir gerçek engelliyi madur edecek.

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    9

Zaten Değerlendirdiniz! 4
    ÖTV muafiyetli araç alımına engelli yakınları daha sonradan eklendi, o zamana kadar suistimal olayı yoktu, ne zaman ki engelli yakınlarına ÖTV muafiyetli araç alımı hakkı tanındı parası olan kurnazlar 4. 5. derece yakınlarına veya hiç tanımadıkları birinin eline üç beş kuruş verip 0 lüks araçlar aldılar, olay bu şekilde patlak verdi. daha sonraki yıllarda sınırlama getirildi limitlerle kısıtlandı. Şimdi bizler ortopedik engellilerin ayrıştırma istemesi suç mu ? biz niye aynı kefeye koyulduk hakkımız gasp edilmedi mi ? Tabi ki sakat çocuğu olan vardır, araca ihtiyacı vardır onlarında hakkıdır, yaşlı hastaneye gidemeyecek yatalak hastalar vardır onların yakınlarının da hakkıdır fakat onlara kısıtlama olmalı, engellinin bizzat hayrına kullanılmalı. Engelli Mardin de üzerine alınan araç İstanbul da ne işi var, şehir dışına çıkarken Valilikten izin alınmalı uygun görülürse izin verilmeli. İnşallah bu durumlar ile ilgili bir çalışma da yaparlar, SA-NA-NE ci yi o zaman görürüm. Bütün ortopedik engelli kardeşlerimin istedikleri araca kavuşması dileğiyle...

Üye
    umetinn Avatarı

Gerçek Adı
    Ünal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    44
    Verilen Beğeniler
    31

Arkadaşlar gezinirken internette şöyle bir yazı okudum 14.09.2021 tarihli bir yazı güncel yani herhangi bir bilgisi olan var mı ?
    Aslı astari nedir?

https://www.ekoayrinti.com/otv-tamam...-hemen-aliyor/

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    286

Bildiğimiz şeyler ekstrem bir bilgi yok askine 4-5 madde de bilgi yanlışlığı var...

uyanık yazar başlıkta oynamış vatandaş tıklasın işte biz buna tıklama kasma diyoruz

Yani sözün özü başlık palavra içerikte yanlış bilgiler var

Ama ÖTV Düzenlemesi gelecek çalışıyor bakanlık sabırlı olun

Üye
    serdarski Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Senturk
    Son Giriş
    21.09-2021
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbuL
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    39

Valla ben IVECO'nun minibüsünü alıp moto-karavan yapmayı düşünüyorum.

Engellilerin araç alımıyla ilgili şartları Iveco'nun araçları karşılıyor.

Üye
    Yasarpasa Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:13
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Taner Bey hükümet vergi kanunu getiriyor acaba engelli ötv yasasıda bunun içinde mi olacak. Haber Sitelerinde detaylara baktım birşey yazmıyor