TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Ahmett1 henüz öğrenemedim net olarak. bilgi vermiyorlar maalesef. ekimde meclise gelecek oradan takip edin diyorlar.

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    14

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sputnik Mesajı Gör
    Gerçekten şaşıyorum şu konuşmalarınıza
    dediginiz cok dogru. ben 10 kere yazdim oyle birsey mumkun degil diye yok abi anlamiyorlar tutturmus herkes bir sari site diye.
    diyelim c araci 3 sene sonra biri satti yeni alan 5 sene otvsiz satamayacaj ustune satan kisi de 2 sene daha arac alamayacak, bu kisiler 2 vergisiz arac alabilecek ilen bir arac ile 2 kisinin 5 yil hakki kullanilmis olur. bunda biri kazanirda devlet kazanir.

herkes de sadece kendi durumuna bakiyor, bu arac mobil bir urun, cocugu vs olmayan ya da anne babasi hayatta olmayan da cok engelli olabilir, surekli kisitlama yasaklama tam ortadogu ulkesi gibi hep kisitlama yasaklama istiyoruz.
    ben yuzde 90 rapor olayindan da rahatsiz degilim ama bu sekilde cikan arac sayisi hukumetin dikkatini cekecek ve ekonomik olarak sikinti yaratacak kadar cok ise bu durumda makul olan sorunu olustugu yerde ayristirarak cozmek gibi gorunuyor.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    @Hüseyin İlik

Hüseyin bey bu konuların hepsi görüşüldü iletildi. kademeli olabilir mesela öncelik 1.derece akraba, eğer yoksa 2.derece akrabaya bu hak geçmeli. 3.derece kaldırılmalı. vekalet ile kullanım eğer engellinin kimsesi yok ise olmalı. aynı ilde ikamet şartı olmalı. ayda 2-3 defa denetime gidilmeli. araç ile engelli aynı yerde değilse araç bağlanmalı. bunların hepsini ilettik çalışma yapan kişilere. umarım dikkate alınır ve gerçek hak sahibi kim ise onlar yararlanır bu muafiyetten.

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    14

@sputnik

Bir de tabi benim hiç anlayamadığım hükümetle muhatap olduğunu, masanın başında olduğunu iddia eden o da kısıtlansın, bu da azaltılsın isteyen yetkili abiler, acaba bu rapora haiz kaç kişi tarafından seçildi ya da seçildi mi, ya da atıyorum bu raporlara sahip yuzbin kişi var bunların kaçından onay aldı da kıymetli fikirlerini öneri olarak sundu, yetkileri hangi demokratik seçilmişliğe veya toplumun onayına dayanıyor?

Fakat bence endişenmeyin çünkü bence şöle olsun bence böle olsun diyen yetkin ve yetkili abilerden ziyade taa magna cartaya dayanan mülkiyet hakları var ve bu mülkiyet hakkı içerisinde kişinin elbette ki ailesinin refahını düşünme hürriyeti de var, bu mülkiyet hakları da şöle olsun böle olsun diyen fikir sahiplerinden ziyade adeletin güvencesindedir

Üye
    kenfat10 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2021
    Saat
    08:29
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    41

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Absürd şeyler var akılalmaz. Bazen devlet vergi kaçırmayı destekliyor diye düşünüyorum. 15 Bin liralık iphone un imei si klonlanıyor,dürüst adamın 15 binlik telefonunu sadece 1 numaraya tahsis edip 2. Elini öldürüyorlar. Paraya sıkışsa satmaz. Klonlayan sahtekarın telefon numarası belli,adam sahtekar ama arayıpta sen ne halt ediyorsun dürüst adamın imeisini çaldın diyen yok. Herif telefonu kapanınca bir başka imei çaktırıyor rastgele. Ben sıkı tedbir getirileceğini düşünmüyorum. Limiti düşük tutarak devam edeceklerdir.

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2021
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    0

Cumhurbaskani herkese biyerden darbe vurmaya basladi. Maaslara duzgun zam yok arac alim limitini dusur. Onu engelle bunu devre disi birak bi dunya zarar goren oluyor yakinda kimse oy vermez

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:06
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    172
    Verilen Beğeniler
    320

Zaten Değerlendirdiniz! 4
    @onur19

halk için yapılan ne var ki ? benım vergımle yapılan yolu bıle kullanamıyorum . hükümetler halkın refah seviyesını yukseltmek ıcın vardır . Avrupanın en fakır ulkelerınden bırı olan Bulgarıstandan bıle 5 kat geriledik . Hala bu sisteme oy veren oluyorsa hiç bosuna aglamasın .

Üye
    mromr Avatarı

Gerçek Adı
    omer
    Son Giriş
    07.09-2021
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    45

%84 raporum olduğu için zaten ötv siz alamıyorum. sağlık olsun.

Üye
    osseoboys Avatarı

Gerçek Adı
    temel
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @egemmm
    Aynen öyle hocam. Avrupada ki engelliler ile görüşüp konuşurum sürekli. Onlara verilen haklara bakıyorum birde bize verilen haklara bakıyorum arada dağlar kadar fark var. Bende bir engelli olarak yazılım şirketim var. Bir dünya vergi ödüyorum ama gel gelelim ki bırakın extra hakkı ödediğim verginin %1 ini bile dönüşümlü olarak alamıyorum.

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    21

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    ÖTV muafiyetinden ve alınan araçtan, öncelikle engellilerin kendisinin değil, onların engelsiz yakınlarının istifade etmesi sebebiyle, hazinenin artan ve çok ciddi adetlerde ÖTV siz gerçekleşen araç satışlarından şikayet ettiği ve kısıtlamaların genişletilmesi bir kenara tam aksine bu konuda daha fazla kısıtlamaya gidileceğine ilişkin görüşlerin öne çıktığı ve bu görüşe hak verildiği yönünde dedikodular var. Maalesef görünen o ki, bu hak engellinin bizzat istifade etmesine hizmet edemediği, aksine engelli yakınlarının ucuz araç edinme sevdasına kurban edildiği için ciddi anlamda tekrar kısıtlanacak gibi görünüyor.

Engeli sebebiyle gerçekten araca mecbur olan engellilere geçmiş olsun...
    Konu SiyahPelerinliAdam tarafından değiştirilmiştir (11.09-2021 Saat 05:16 ).

Üye
    bfb_91 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    1

Sene başından beri limit artacak deniyor ortada henüz fol bile yok. Yeni araç alacaklar için karar vermek gerçekten zor.

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:06
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    172
    Verilen Beğeniler
    320

@SiyahPelerinliAdam

böyle bir durumda yakını için araç alacaklara yeni yaptırımlar getirilmeli engelli kişi kendi kullanacak ise yaptırım olmamalı

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Diğer kişilerin kullanımı temelde %90 olayından çıkıyor, %90 demek zaten başkası kullanacak demek.
    Sahibindendeki araçlar falan hepsi %90, tertibat içeren araç ticarete dökülemez, alışı satışı prosedürlü
    Ama bazı takıntı yapmış kişiler tertibatlı araçlara daha da engel oluşturmaya çalışıyor, bunlar bir de nerden kimden yetki aldıysa sizin adınıza bakanlığa önerdim diyor.
    Tertibatlı aracı tümden yasaklasan ne olacak, satılanların %90 dan fazlası zaten %90 raporla.
    Ama buna karşın tertibatlı araçlara hala engel oluşturmayı kimin yetkili seçtiği belli olmayan kişiler önerdik diyor.
    Neymiş 1. Derece akrabası yoksa 2. Kullanabilsinmiş, şuymuş buymuş ayda 2-3 kez kontrole gidilsinmiş. Altıüstü 50 bin inecek diye ayda 2-3 kez kontrole gidecez işe bak, ya da arabamı köye giden yeğene verip bana 2 teneke yağ getir diyemicez niye farklı şehirde olursa ceza kesilsinmiş yanlış anlaşılmasın bunlar hükümetin önerisi falan değil burdakiler kimden temsil hakkı aldıysa biz böle önerdik diyorlar kendilerini 1940 ların almanyasında zannediyorlar heralde

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2021
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    0

Tamamen haklisiniz

Üye
    No Kings No Masters Avatarı

Son Giriş
    17.09-2021
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @nickneymi

Size sonuna kadar katılıyorum. Duygularıma ancak bu kadar tercüman olunabilirdi. Ben de 3. Derece engelli yakınıyım. Gayette haklı sebeplerle (özel ve ailevi durum olduğu için detaya girmiyorum) araç almak istiyoruz ve bu duruma karşı gelenlere anlam veremeden öylece dışardan izliyorum.

500 veya 1 milyonluk araç alıcam param var, hayır alamaz 300 binlik neyine yetmiyor diyen arkadaşa cevabım SA NA NE?

Araç şehir dışında olamaz diyen arkadaşa cevabım
    SA NA NE?

Aracın içinde engelli olmadan kullanamaz diyen arkadaşım SA NA NE?

Yani kısaca devlet bize bir hak tanıyor ve bu hakkı en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Kötü niyetli varmış yokmuş bu devletin denetleme kurumlarını bağlar bizi değil…

Dilerim piyasaya uygun bir limitle tekrar düzenleme yapılır ve ihtiyaca ve bütçeye uygun herkes bu düzenlemeden faydalanır.

Sayfa 62 / 86 İlkİlk ... 125258596061626364656672 ... SonSon