TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 48 / 86 İlkİlk ... 3844454647484950515258 ... SonSon
Toplam 1282 mesajın 706-720 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:06
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    172
    Verilen Beğeniler
    320

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @selda*

% 1 engeli olup da arac alan kişi olacagını sanmıyorum . engelı var ise oran % 10 üzeridir . bende 2 adet rapor var aynı sakatlık için bir doktor % 18 vermıs diğeri 24 .. % 1 olan engel varsa söyleyin bilelim.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.529
    Verilen Beğeniler
    1.516
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @egemmm, araç almak için ortopedik engeli olmak yeterli diye biliyorum, örn oran kümülatif 30 dur da %1 ortopediden gelmiştir, ben de asgari 10 diye bir şey duymadım, okumadım.

Üye
    umetinn Avatarı

Gerçek Adı
    Ünal
    Son Giriş
    28.10-2021
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    44
    Verilen Beğeniler
    31

Araç almak için sadece ortopedik engelli olmak yetersizdir. ARACIN HARAKET ETTİRİCİ AKSAMLARINDAN EN AZ BİRİNİ KULLANAMAMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    72
    Verilen Beğeniler
    2

Var hemde çok absürd bir durum var. Meseleye sadece tertibat gözüyle yani Fiziki durumdan bakarsan o zaman görünür bir hasarı olmayan engelli olarak kabul edilemez de diyebilirsin! Ama kazın ayağı öyle değil işte... Bir insanın "Özellikle psikolojik sorun yaşayan" bir insanın en temel ihtiyacı sosyalleşmektir, Hareket özgürlüğü dür. Sen bu adama hem "Toplumun içine katıl" diyorsun, Hem de sosyalleşmenin en temel göstergesi olan hareket özgürlüğü "mobilite" sağlamıyorsun... Efendim; Toplu taşımadan ücretsiz yararlanıyorlar" diyebilirsin ama toplumun o insanlara "hangi gözle baktığını" da göz ardı etmememn lazım. Bizler bugün hala her psikiyatri tanısına potansiyel bir "AKIL HASTASI" gözüyle bakan İNSANLIK DIŞI bir ALGI ile savaşmaya çalışıyoruz.. Bu ALGI ya sebep olanlara gidip Bilim Tarihini okuyun derseniz o hayran oldukları DEHA ların hayatlarının önemli bir bölümünde yollarının PSİKİYATRİ KLİNİKLERİ ile kesiştiğini göreceklerdir. Ama etiket hazır. Sen psikiyatri ye gidiyorsan AKIL HASTASI sın.. Medeni kanun bile bu saçmalığın hukuki nitelik halini kazanmış hükümlerle dolu.. O kadar çok absürdlük var ki..

Üye
    nickneymi Avatarı

Gerçek Adı
    oabey
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    14

konunun kapsami otv limiti,
    ayrca o zaman herkesin gezmeye sosyallesmeye ihtiyaci var kimseye vergi olmasin.
    araca aparat takildigi icin arac engelliye mahsus ozel bir hale bir anlamda bir saglik urunu, hareket edilmesini saglayan bir engelli gereksinimi haline geliyor,
    dileyenler kim yararlanmali kim yararlanmami uzun uzun bu konuya iliskin acacaklari baslikta yazabilir,
    bu konu otv limiti, kapsam icinde alinabilecek araclar ve limite iliskin calismalar icin

Üye
    hasanturk Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    13

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mami Junior Mesajı Gör
    @hasanturk

Bu youtube sayfası senin mi ?
    ben bilgisayarda anlamam hocam

ama oturan adam ve engelsiz bilgilendirme takip ediyorum çok seviyorum iki kanalıda elimiz ayagımız oldular

Üye
    bfb_91 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    1

Bu haber ile ilgili de gelişme yok sanırım.

Üye
    emre_nx Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    21.11-2021
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    16

Üye
    doğanm Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan
    Son Giriş
    03.12-2021
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    236
    Verilen Beğeniler
    917
    Blog Mesajları
    13

merhaba, öncelikle konu dışında paylaşılan 1-2 ifadenin burası bu konunun yeri değil diyen sayfa kullanıcılarının trafik polisliiği yapmalarına içerlediğimi belirtmek isterim. Sitenin çok iyi kullanıcıları olmamak ya da aralıkla kullanmaktan kaynaklanan nedenler dolayısıyla üyelerin görüşlerini paylaşma cesareti verilmelidir. Konu çok alakasız bir yere gidiyorsa zaten editör ya da forum yöneticileri de boş durmuyorlar.

konuya dönecek olursak ben de ilk defa yararlandığım bu ötvsiz araç limitlerini kullanarak bir araç alma imkanı buldum. Çok bozukluk çıkışmadığı için en uygun araç peşinde koştum. Satış elemanının dolduruşuyla bunlar kampanya fiyatı fena zam gelecek deyip fiat kendi ürettiği aracı satın almaya değer görmemesi(tok satıcı) nedeniyle aracı ilana verip yeni zamlanacak fiyatlarla karşılaşmamak kaygısıyla renoda piyasanın bana göre oldukça altında bir fiyatla satmak ve bir miktar kredi kullanmak durumunda kaldım. R. Clio Joy 1.0 BG. Aracın yeni liste fiyatı şimdi baktığımda 8 bin tl daha düşmüş.

Umarım 5. sene sonunda bu sıkıntılı durumları yaşamak durumunda kalmam

Üye
    mchi Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Yutup engelsiz bilgilendirme kanalı bi yazi paylaşmış. Telefondan kopyalayamadım.
    Bu sene artis yok seneye max 400 diyorlar.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    doğanm Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan
    Son Giriş
    03.12-2021
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    236
    Verilen Beğeniler
    917
    Blog Mesajları
    13

@mchi

ilgili site ile ilgili bir paylaşımı daha önce bu başlık içinde görmüştüm. Daha önce bilmiyordum. Bu siteye destek anlamında oldukça doyurucu içerikler var. Abone oldum. Tanımamı sağladığın için teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.281
    Verilen Beğeniler
    3.825

Zaten Değerlendirdiniz! 6
    Arkadaşlar, özellikle bazı başlıklardaki akışa şaşırıyorum doğrusu. Düzenleme belli, uygulama belli, herhangi birinin (miletvekillerini de dahil ediyorum) bu sürece zerre kadar etki edemeyeceği belli, yani aslında hiç bir şeyin değişmeyeceği çok açık, ama sizler hala bu bir hakikat değilmiş gibi spekülasyon yapıyorsunuz. Yani yapın tabii de, en azından bunları "bilgi" olarak dikkate almayın, bunlar dedikodu bile değil. Dedikodu bile bir veriye dayanır zira.

Hasılı, araç alımı kısıtlamasını bir kez kabul ettiğimizde bunların olacağı kesindi. Düzenlemeyi yapanların amacı zaten bu kısıtlama, siz şimdi bunun kendiliğinden hoop diye ortadan kalkacağını bekliyorsunuz. Ama olmaz o iş öyle.

Bir bilgi de ben paylaşmış olayım bu vesileyle. Birkaç arkadaşımızla birlikte hazırladığımız ÖTV'siz araç alımına dair düzenleme teklifini ilgili bakanlığa resmi başvuru ile bugünlerde teslim ediyoruz. Bu olduğunda çok kişinin canı yanacak, ama gerçek ihtiyaç sahipleri de bu tür anlamsız araç kısıtlamalarından kurtulacak. Bakanlıktan gelecek reaksiyona göre sizleri bir başlık açıp bilgilendireceğim.

Önerim: Bu yakınlarda araç alacak gerçek engelliler 3-5 ay beklesin, raporlara takla attırarak araç almaya çalışan arkadaşlarsa ellerini çabuk tutsun.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    02.12-2021
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    810
    Verilen Beğeniler
    514

@OturanBoğa size özel bir mesaj attım bakar mısınız rica etsem.

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    150
    Verilen Beğeniler
    360

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    @mchi

Bu iş vekille eski bakanla çözülecek iş değil... Bu youtubedeki paylaşımlara inanmayınız bunlar tıklama-izleme kasmak için uydurulan asparagas haberler...adamın derdi izleme-tıklama kasmak diğeride aynı şekil öyle ''oturanadam adlı youtube kanalı'' bilgi sıfır tamamen yalan yanlış bilgiler....Engelliye dahi sahip çıkmıyor dertleri izleme-tıklanma gelir elde etme siz değisliniz...

Üye
    hasanturk Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence burda ona inanmayın buna tamah etmeyin diyenler sallıyorlar,hep laf salatası

oturan boğa millete inanmayın yalancı diyor kendi de aynı taktiğikullanıyor bakanlıga gerekli evrakları verdik diyor,ozaman send e sallıyorsun kardeş farkın ne ?

marto1 senin de birşeyden anladıgını sanmıyorum bizim toplumuzun klasik yapısı tanımadan etmeden salla babam klavyeden salla

ben telefonda istediğim zaman arıyorum bazen saatlerce konusuyoruz hiçbir zaman geri çevirmediler beni sağolsunlar engelsiz bilgilendirme de geri çevirmede oturan adam enver abi de,size telefon açıp birşey sorsak 2 dk da küfür edersiniz,onun için hiç millete iftira atmayın Alah bunlardan razı olsun

ben ortopedik engelliyim böyle bir hakkımın oldugu bilmiyordum bile rapor almamın yolunu engelsiz bilgilendirme dediğin kanal sağladı aracı almam da bile adam o kadar uğraştı karşılıksız şimdi sizin mi sallamalarınıza mı inanalım gerçek hayata mı ?

Sayfa 48 / 86 İlkİlk ... 3844454647484950515258 ... SonSon