TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 38 / 86 İlkİlk ... 2834353637383940414248 ... SonSon
Toplam 1282 mesajın 556-570 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaş yüzde 90 üzeri için ÖTV kaldırılsın dememiş, sadece sıkı denetim uygulansın ve bazı şartlar koyulsun demiş. Bende bu statüde birisi olarak yazdıklarına tamamiyle katılıyorum. Millet hastayı bırakmış üzetine araç alma derdine düşmüş. Bu yasa ilk çıktığında sadece belirli düzeyde yakınlar araç kullanabiliyorken sonradan bu kısıtlama kaldırılınca kıyamet o zaman koptu.

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    29.10-2021
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    120
    Verilen Beğeniler
    81

Bi daha okurmusun Hocam ?
    Ayrım yok.
    memleketteki engelli adına araç alıp büyük şehirlerde fink atanlara sözümüz.
    Engelli ve engelli sömürücüyü ayırmak lazım.
    sarı site ihtiyaç olmadığı halde alınıp sıfırından pahalıya satılmak istenen sömürücüler ile dolu.
    Heyet sıraları sedyede yatan yaşlılar ile dolu tek tek yazmaya gerek varmı sömürücüler kendini çok iyi
    biliyor. Engelli aracı engelli çekirdek ailesinin içinde olmalı net.
    Biraz daha netleştirelim gerekirse dava açarız siyasiler gerekeni yapmaz ise.

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2021
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Arkadaşlar millet iyice azıtmış başima gelen olayi anlatayim.Gecen beni bi çok uzaktan bi akraba ariyor belkide 5 senedir gormedim kendisini telefonda dahi konusmadim bana diyorki bi arkadasim akrabasinin uzerine arac aldi biniyor cokda ucuza geliyormus diyor BENDE BÖYLE BİRŞEY DÜŞÜNÜYORUM diyor eger senin icin sorun yoksa senin adina arac alayim ben diyor😂 benimde kendime ait tertibatili aracim var yurume engelliyim omurilik felcinden dolayi.benim adima olmuyor tertibat var bende dedim savdım gitti kendimi küfür etmemek icin zor tuttum bu ne iştir anlamadim.Acil önlem lazim

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    29.10-2021
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    120
    Verilen Beğeniler
    81

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Aramızda konuya vakıf engelli avukat varmı nereye dava açmak lazım ?
    İşe yarayan damat bey arkadaşımın komşusu olmadı ona bi dosyamı iletsek ?

Üye
    yunus42 Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus
    Son Giriş
    30.11-2021
    Saat
    12:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

@Serkan555
    Sadece genç veya ortopedik olanların mı ihtiyacı var? Geçen ay annemi 10 kereden fazla hastaneye götürdüm. Bu ayda aynı şekilde defalarca gidecek. Her defasında taksi ile götürüyorum. Ambulans demek taksi demek değildir. Kaldı ki hastane önünde taksi bulamadığım zamanlar dahi oluyor. Belediyenin hasta nakil araçlarını her zaman her yerde bulabileceğinizi sanıyorsanız o engelli arabanızdan inip hiç nakil aracı veya nakil ambulansı talep etmemişsiniz demektir. Bu sadece hastane konusu bu insanlarında gezmeye ihtiyacı vardır. Bir yerden bir yere giderken de ambulans mı talep edilmesi gerekmekte? Allahtan bir gün kendinizden başkalarını da anlayabilmenizi diliyorum.

Üye
    melihbe Avatarı

Gerçek Adı
    Mb
    Son Giriş
    02.09-2021
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    Ank
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Evet bu sömürücülere bir el atılması lazım. Takip mekanizması lazım ama nasıl işleyecek..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    2

o akrabaya yazıklar olsun

ben de devlete bir kez gittim heyet kısmında ile muayane olacağım yer aynı koridorda idi. 2 adam yanlarında bir engelli arkadaşı taşıyıp duruyorlar nasıl da bilgililer nasıl da her doktoru memuru tanıyorlar yani o engellinin akrabası yakını değiller bu işi yapıyorlar.komisyoncu mu galerici mi ben anlam veremedim.sorgulamaya çalıştım anlamak için lafımı sorularımı ağzıma tıktılar ...o kadar tiksindim ki memleketin haline bak.engellileri kullanıp araç alıp sonra pay vermek vs bu son zamanda hortladı .artniyetliler her yerde.yılladır aramayan akrabalar arıyormuş.şöyle diyeyim size 2014 te bana 4.evre konuldu ama ben hiç rapor peşinde koşamadım can derdine düştüm hastanelerde yatmalar bilinç kaybı koma hali ameliyatlar kemo geçmeyen 3 sene gibi enfeksiyon ağır , nörolojik prpblemeler derken metastaz aklıma dahi gelmedi ötv olayı ,devlet hastnaelerinden de çekiniyorum her gittğimde kaba ve sıra bilmez manyaklar var kavga edip sinir oluyorum .şimdi bir niyetlendim ama olaylar nerelere gelmiş....kanserli engelli ne bileyim ihtiyacı olan yakınını hastaneye getirip götürmek , dışarda gezdirmek niyetiyle alınmış iyi anlamda olana lafımız yok ...leş kargalarına lafımız var bizim.bu yzılanlardan kendine taş atıldğını sanan varsa gocunuyorsa kusura bakmasın gocunsun! HERKES YAZSIN CİMERe artniyetlileri eleyen bir sistem getirilsin yoksa ÖTV hakkımız elimizden gidecek.

cimer için örnek şikayet yazısı bir arkadaş yazıp paylaşsa ne iyi olur .copy paste ile yapalım başvuruyu

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 2006 yilinda is kazasi gecirdim omurilik felcliyim kanedyenle kisa mesafe yuruyebiliyorum 2006 dan 2017 ye kadar araba filan aklima gelmedi hastaneydi fizik tedaviydi filan ugrastim durdum o zamanlar bile babamin arabasi eski reno 12 ile hastaneye goturuyordu beni 2017 yilinda artik kendim kullanmak icin arac aldim o zamanlar limit yoktu ben aldiktan hemen sonra cikti limit ben alirken limit olmamasina ragmen honda civic aldim paramin yettigince 101 di sifiri 67 ye almistim.raporda o zaman almistim simdi yeniden rapor cikarmislar ugras dur artik.5 sene dolunca aracimi yeniliycem cunki artik 5 sene sonunda agir bakimlar yaklasiyor ugrasamiyorum bu halimle mecbur yeniliycem aracimi ama limite takiliyorum.artik limit ne kurtarirsa ona bakicaz.

Üye
    zenes Avatarı

Son Giriş
    18.10-2021
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

%88 ortapedik engele de sahip biri olarak söylüyorum. Araç alımından sadece ortapedik engelliler faydalansın diye yazanlar olmuş. Üzülerek okudum. Engelliler adına böyle bir ayrım yapmak anayasaya aykırıdır arkadaşlar. Araçlarda ÖTV muafiyeti sadece ortapedik engellilerle sınırlı tutulamaz. Lakin %90 üzeri olanlarda da 1. derece yakınları hariç başkalarına kullanma yasağı gibi bir sınırlandırma getirilmesi de taraftarıyım.

Üye
    clawera Avatarı

Gerçek Adı
    Önder Yılmaz
    Son Giriş
    23.11-2021
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    19

Arkadaşlar bilmediğimden soruyorum . Limit 330 bin . Bu limitin üzerinde bir aracı engelli birey alamaz mi ? Devlet 330 bin kadarına ÖTV indirimi veriyorsa 400 binlik bir aracın geri kalanı buna göre hesaplananaz mi ? Teşekkürler

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    24

@clawera HAYIR hesaplanamaz alamayız.

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    01.10-2021
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@zenes

İşin tadı kaçtı çünkü. Köyde bucakta, kuytu köşede engelilerin bu haklarını satan insanlar var. Çok fazla arttı sayısı.

Tokatın köyünde 80 yaşında ki nenenin arabası İstanbul da gününü gün ediyor. Buna dur denilmesi gerek. Fiziksel engelli benim gibi sürücüler çok ciddi mağduriyet yaşıyor.

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    0

Kılıçdaroğlu cıkıp engelli arac aliminda limiti kaldiracaz dese bunlarda limiti kaldiramayiz ama 500 e cikarriz der kesin ahahhahahahah🤣🤣🤣

Üye
    dragotreis Avatarı

Son Giriş
    22.06-2021
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

" BAYİYE GİDİP ENGELLİ RAPORUYLA ALINABİLEN BİR ARAÇ DEĞİLDİR.BİZE DERS VERMEK ADINA YAZMAYIN."

"önce bayiden fiyatı öğrenip öyle yazın"

"bayide sıfırı şu kadar diye yazmayın"

bunlar malum sitede engelli plakalı diye satılan araçlar.

bak raporla araçları alıp nasıl iş yapıyorlar..

istedikleri fiyatlar da piyasa fiyatı haa.. 170-185 e aldıkları araçları 350-360 tan satıyorlar..

bize her şey müstehak

Üye
    jandarma1964 Avatarı

Gerçek Adı
    ismail önal
    Son Giriş
    03.12-2021
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Daha önce bu konuda sizleri rahatsız etmiştim. Engellilerin ÖTV siz araç alımında ki mevzuat gereği engellinin dıdısının da dıdısı bu imkanlardan faydalanıyor. Bu arada araç fiyatlarındaki artış ile getirilen limit Gerçek ihtiyaç sahibi engellileri mağdur ediyor. Lütfen şu mevzuat değişikliğini değiştirin de allah rızası için gerçek engelliler ihtiyacı olan aracı limitsiz ama sız fakat sız engelsiz alabilsin. Umarım tüm engellileri mutlu edecek bu mevzuat değişir. Saygilarımla

Nacizane

Sayfa 38 / 86 İlkİlk ... 2834353637383940414248 ... SonSon