TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xcnrx Avatarı

Gerçek Adı
    Caner
    Son Giriş
    20.12-2020
    Saat
    18:36
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar, 2015 yılında B/A2 ehliyet almıştım(şuan da bu ehliyetim mevcut), 2017 yılında Polio sekeli, sağ üst ekstremitede ağır-orta kullanım güçlüğü, Oran: %40 Süre: Hayatı boyunca (Sürekli) kısaca böyle bir engel durumum var sağ kolum ile alakalı. ÖTV muafiyetli araç alabilmem için ne yapmam gerekiyor raporumda araç kullanımı ile alakalı bir bilgi yer almıyor. Engelli kimlik vs. var askerlikten de muaf edildim. Raporu araç kullanımı ile alakalı ibare mi eklenmesi gerekiyor?

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    21

@xcnrx

Ehliyetiniz de hareket ettirici özel tertibat şartı var ise indirimden faydalanırsınız, yoksa yok.

Aracını kendi kullanan engelli arkadaşlar,
    Maalesef çok saçma gözükse de ülkemizdeki alacağınız sıfır araçlarda ÖTV indirim şartı sadece şu kritere göre belirleniyor. Başka soru sormanıza gerek yok;

Tertibat varsa indirim var
    Tertibat yoksa indirim yok

Bu kadar basit.

Üye
    cemocan33 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2021
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    48

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Önce sağlık raporunu yenile raporunda özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresi olacak. sonrada ehliyetine işleteceksin.yeni ehliyetin çıktıktan sonra Türkiyeden ötv siz Yurtdışından ötv, kdv ve gümrük vergisiz araba alabilirsin...
    @xcnrx