TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serdar erturan Avatarı

Son Giriş
    03.12-2020
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben 7 yıl önce bir hastaneden aldığım raporla h sınıfı ehliyet ve yine aynı hastaneden aldığım elden gaz ve firen tertibatlı araç kullanabilir raporuyla ötvden muaf olarak araba almıştım. 7 yıldır bu arabayla işime gelip gittim aynı zamanda tekerlekli sandalye basketbol oyuncusuyum antrenmanlarıma ve maçlarıma gittim başka işlerimi gördüm yani hayatımı bu arabayla başka kimseye muhtaç olmadan sürdürdüm örgürce. 2 sene kadar öncede ehliyetimi yenisiyle değiştirttim bu sefer raporu il sağlık müdürlüğünden aldım çünkü artık heyet orda toplanıyormuş. 1-2 ay önce arabamı değiştirmeye karar verdim bu arabamı satıp başka bir 0 araba alacaktım. tertibatlı araç kullanabilir raporunu tekrar çıkartmaya gittiğimde bana yeni rapor almam gerektiğini onuda il sağlık müdürlüğündeki heyetin verdiğini söylediler. bende aklıma kötü bişey gelmeden il sağlık müdürlüğüne başvurdum ve heyete girdim. heyette arada 5 metre mesafeden uzaktan bir kaç hareket yaptırarak ki bu hareketler benim araba kullanmamla uzaktan yakından alakası olmayan hareketler daha kendimi ifade etmeden odadan çıkarmalar sonuç sürücü olamaz raporu çıktı itiraz ettim başka bir ilin sağlık müdürlüğüne gönderildim ordada aynı şeyler ve aynı sonuç şimdi ben araba değiştirmekten de vazgeçtim benim endişem elimdeki ehliyette gidermi elimdeki ehliyette giderse ben özgürlüğümden olacağım ve dört duvar arasında kalacağım oysaki genel düşünce engelleri dört duvar arasından çıkarıp topluma kazandırmak olmamalımıydı...

Üye
    besyo0419 Avatarı

Gerçek Adı
    milan_0419
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ağrı
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyetine birsey olmaz İnsaAllah ehliyet degıstırme gibi seyler olursa yeni raporu kimseye verme eger e devlet uzerınde rapor varsa birsey diyemem dikkatli ol

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    16.09-2021
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    11

@besyo0419

Aynı süreci ben yaşadım, 27 yıl araç kullandım, hiç bir kaza durumumda olmadı. Ehliyetim B sınıfıydı, 1992 yılında almıştım. Sırf Ötv'siz araç almak için B sınıfı ehliyetimi H sınıfı (engelli ehliyeti) ehliyetine çevirmek için sağlık raporu heyetine girdim ve Ötv'siz araç almak için ve H sınıfı ehliyet için rapor istiyorum dedim. Raporu verdiler, sürücü belgesi alamaz, sürücü olamaz mealinde bir cümle yazılıydı.25 yıllık B sınıfı ehliyetimi hemen o ay emniyetten çağırıp ehliyetimi alıp iptal ettiler.
    Çünkü alınan rapor online sisteme kaydoluyor ve emniyetin sistemine düşüyor. Elimdeki hazır ehliyetimdende oldum.
    Aracımı satmıştım Ötv'siz almak için. 6 ay işe gidiş gelişlerde süründüm adeta. Minibüsten indim, 5-6 adım attım, dengem iyi olmadığı için yağmurlu havaydı, kayarak düştüm sol elim bilekten kırıldı. Daha sonra başka hastaneden rapor aldım, o raporla ehliyet kursuna yazıldım, sadece direksiyon sınavına girerek sertifika aldım, onu emniyete verip yeni ehliyet için harçlarıda ödedim, haftaya gel al dediler. Haftaya gittim, maalesef veremiyoruz, önceki ehliyet iptalinin kalkması lazım dediler. Bunun için yazı yazacağız dediler. Bir buçuk ayda onlar süründürdüler. En son başının çaresine bak, olmuyor dediler. Emniyet amirine gidip avazım çıktığı kadar bağırdım, ne yapmaya çalışıyorsunuz dedim. Sağolsun iyi biriymiş, beni sakinleştirdi, durumu anlattım. Polisleri çağırıp fırçaladı, basit bir şeye vatandaşa zulüm etmeyin dedi. 11 gün sonra gittim H sınıfı ehliyetimi aldım şükür. Sonrada gidip Ötv'siz aracımı aldım. 5 yıl doldu, tekrar yeniden rapor istediler, ve tekrar alıp Ötv'siz aracımı dıfırladım şükür. Tabi H sınıfı ehliyetide geçen sene çipli ehliyetle değiştirdim.

Üye
    mustafa450 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    31.03-2021
    Saat
    18:59
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

@Sedat Yıldırım

yeniden rapor istediklerinde, ve tekrar Ötv'siz arac alımınızda doktorlar ve il sağlık kurulu heyeti sorun çıkardı mı?

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    16.09-2021
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @mustafa450

Yeni raporumu Devlet hastanesinden aldım, İl Sağlık H sıfı ehliyetimi çipli ile değiştirme işleminde H sınıfı ehliyeti alfığım raporla yaptı.
    H sınıfı ehliyetimi çipli ehliyetle değiştirirken, H sınıfı ehliyeti ve önceki aldığım Ötv'siz aracı aldığım raporla İl Sağlığa müracaat ettim. İl Sağlık heyetine girdiğim zaman ki muayenede otomatik araç kullanım kodu verdiler.
    Yeni raporu isteyen şimdi ki maliyeydi.
    Şimdi ki prosedürlere göre, raporda şu ibare yazması gerekiyormuş, "sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir".
    İşte eski raporda bu yazmadığı için maliye yeni rapor istedi, o yüzden yeni raporla şimdiki Ötv'siz aracımı aldım.

Üye
    Mesut danlı Avatarı

Son Giriş
    12.07-2021
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @serdar erturan ehliyetinize el koydular mı iptal ettiler mi son durum nedir benim de aynı durum başımda