TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    H.Kocak Avatarı

Son Giriş
    04.12-2020
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar sağ ön kol ampute + kalp kapakçığı değişikliği var bende, ehliyet yenilerken sorun yaşarmıyım. 2014 te almıştım H sınıfı.

Üye
    kolsuzadam Avatarı

Gerçek Adı
    Suat
    Son Giriş
    02.06-2021
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Geçen hafta yeni araç alabilmek için ehliyet yenileme maksadıyla sağlık kuruluna girdim. Kurula girer girmez durumumdan bahsettim. Sizlerede aktarmak isterim. Engelim sağ el dirsek altı ampute(eklem olarak oynatabiliyorum.)
    1.2012 yılında özel tertibatlı araç alabilir ehliyetimi aldım.
    2.2015 yılında ötv ve mtv indirimli olarak vites koluna yükseltme aparatı takarak, TSE ve vergi dairesinin onayıyla manuel vites aracımı aldım ve halen kullanmaktayım.
    3. Yeni girmiş olduğum kuruldaki insanlarada bunları birer birer detaylı ve resimli olarak anlattım. Ancak kurul başkanının diretmesi sonucunda raporumu bugün aldım ve aşağıdaki kodlar yazılmış.
    4. Şuanki durumda ehliyetimi yenilemeden, aracım manuel ve kullanmaya devam edeceğim.
    5.İtiraz edebilmem için örnek dosyalar var mıdır?
    6.Ayrıca ötv ve mtv indirimli araç alabilmem için bu kodlar yeterli midir?
    7. Sağ el kısıtlığı olupta ehliyet yenileyip manuel vites alabilen var mıdır?
    8. Hiç ehliyeti değiştirmeden kaç ay sonra yeniden kurula girebilirim böyle bir hakkım var mı?
    Bu konularda desteğinizi rica ederim.

10.02*Otomatik vites
    35.03 Direksiyondan sol eli çekmeden kullanılabilen kontrol cihazları
    47. İki tekerlekli araç kullanamaz
    78. Sadece otomatik vitesli araç kullanabilir
    102. Ticari araç, resmi araç, ambulans kullanamaz

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    09.05-2021
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba. Ben de sağ koldan engelliyim ve eski ehliyetimi değiştirmem gerekiyor ama açıkçası ehliyet yeniletmek isterken olumsuz rapor almaktan korkuyorum. Size otomatik vitesli araç kullanma izni verilmiş sanırım. Siz araç yenilemek istiyorsunuz; otomatik vites almak istemiyor musunuz?

Üye
    ykyhn1 Avatarı

Son Giriş
    19.12-2020
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar,
    Sağ elimde 2 parmağım yok, 3 parmağımda da güç kaybı var kullanamıyorum. H sınıfı ehliyetimi yeniletmek için sağlık raporu aldım ve heyete çıktım sonuç ise:
    Parmakların, baş parmak dahil kazanılmış yokluğu, tek taraflı. İbaresi yazıyor. Sınırlı kullanım kodları bölümünde ise:
    10.02 Otomatik vites, 10.04 uyarlanmış vites kolu, 78 sadece otomatik vitesli araç kullanabilir ibareleri ve 47, 102 kodları mevcut. Bu durumda sıfır araç alırken ÖTV indiriminden faydalanır mıyım? Bunun için hastaneden tekrar rapor almam gerekli mi? Benim üzerime olan aracı oğlum kullanabilir mi ve kullanabilirse onun için de belge almamız gerekir mi? Çok teşekkür ederim.