TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yergun02 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf Ergün
    Son Giriş
    01.09-2020
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Eşimin her iki böbreğinden böbrek yetmezliği var en önemlisi hiper tansiyon hastası bu heriki durumda Raporla ÖTV'siz araba alabilir mi teşekkürler.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    170
    Verilen Beğeniler
    138

Yani yuzde 90 uzeri olmasi lazim ama kendi kullanamaz diye biliyorum.
    Bir de bu tur sorulara biraz kızıyorum acikcasi.
    Esinizin saglik durumu bu haldeyken nasil bu hastalığı kullanarak araba almayi düşünebiliyorsunuz?
    Iyilessin diye kafa yorun en azindan ya da nakil.olma.sansi varsa nakil olsun.
    Not: eski bir böbrek yetmezliği ve simdi nakilli biri olarak söylüyorum. Cok zor bir süreçtir, önceliğiniz esinizin sağlığı olmali.

Üye
    yergun02 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf Ergün
    Son Giriş
    01.09-2020
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@gul2011

Elebette Eşimin sağlık önce gelir.. ama ne gelir elde Allah vergisi katlanıyoruz yani şimdilik çok şükür diyalizlik durum yok ama her iki böbrekte küçülme söz konusu hiper tansiyon ne yapabilirm sadece perhiz olayı var ona da sonuna kadar tedbir aliyoruz nakil işine gelince Eşim kabul etmiyor şimdilik yoksa düşünmiyoruz değil sadece sordum olurmu olmazmı teşekkürler...

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    16

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yergun02

Tam teşekküllü hastanede heyete giriyorsunuz: heyet memuruna tüm şikayetleriniz bildirirseniz; şikayetinize uygun doktor muayenesinden geçirtecek sizi. Listedeki doktor doktor gezeceksiniz. heyet sonunda raporunuzda %90 ve üzeri oran yazılıyorsa tabii ki araç alabilirsiniz.

Hiper tansiyon bilemedim ama böbrek yetmezliğine %80 verebilir(!). Kalan oranlar balthazard formülü ile toplanır: umarım %90 aşarsınız.