TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sera Avatarı

Gerçek Adı
    sera
    Son Giriş
    08.11-2021
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, ben bugün komisyona girdim çıkan sağlık raporunda “oto vites araç kullanabilir” yazıyor, komisyon kararında ise “10.02 oto vites, 78.sadece oto vitesli araç kullanabilir” yazıyor
    (sol ayak engelliyim) ehliyet değişimi ve ÖTV siz araç almak istiyorum, şimdi süreç nasıl işleyecek acaba?

Üye
    sera Avatarı

Gerçek Adı
    sera
    Son Giriş
    08.11-2021
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevap verebilecek arkadaşlar var mı?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sera Mesajı Gör
    Merhaba, ben bugün komisyona girdim çıkan sağlık raporunda “oto vites araç kullanabilir” yazıyor, komisyon kararında ise “10.02 oto vites, 78.sadece oto vitesli araç kullanabilir” yazıyor
    (sol ayak engelliyim) ehliyet değişimi ve ÖTV siz araç almak istiyorum, şimdi süreç nasıl işleyecek acaba?

Üye
    neslihankocaman Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Önce ehliyetinizi alın.Hastaneye ötvsiz araç için rapor almak istediğinizi, ayağınızdaki sağlık sorununu söyleyin. Onlar sizi ortapetiye ve fizik tedaviye yönlendirirler. O muayenelerden sonra kurul günü verilir. Kurulda dr. gerek görürse sizi odaya çağırırlar, yoksa başka bi gün verirler raporu teslim almaya gidersin. Çıkan raporla da bulunduğunuz ildeki vergi dairesine gidip raporunuzu gösterin. Rapor uygunsa tamam istediğiniz bayiyle görüşün derler. Sonrası araç seçimi...

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    5

@neslihankocaman

1-2 cümlede ben eklemek istiyorum. Ehliyeti aldıktan sonra ehliyet için çıkan raporuda istiyorlar. Onu unutmayın.

Üye
    mehmet88 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2021
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlik kuruluna ötv indirimli rapor almak istiyorum desem olmaz mi yoksa sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanması gereklidir" ibaresi yaz mi diyecem

Üye
    qnr Avatarı

Gerçek Adı
    Güner
    Son Giriş
    07.10-2021
    Saat
    04:45
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sağlık kurulundan randevu aldım ötv indirimli rapor için %48 sol ayaktan 2015 yılında almış olduğum sürekli durum bildirir raporum var ötv indirimi raporu için neler yapmam lazım hangi belgeler isteniyor b sınıfı engelli ehliyetim var 2016 yılında aldım yeni tip kodlu neler yapmalıyım belge vs olarak yazarsanız sevinirim?

Üye
    gfbaleks Avatarı

Son Giriş
    10.11-2021
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba Raporum çıktı ve raporumda “SADECE HAREKET ETTİRİCİ AKSAMDA ÖZEL TERTİBATLI TAŞIT KULLANMASI GEREKİR” ibaresi var.FTR doktoru sol bacağımı yukarı doğru 90 derece hareket ettirebiliyor diye yazmıştı(120 normali).Boyun dönme açısını da 50 derece diye yazdı(normali 80-90).Ayrıca diğer kısımlarda hiç bir problem yok yazdı.

Üye
    sakura71 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2021
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Peki oran olarak kaç verdiler sadece sol ayak için.

Üye
    gfbaleks Avatarı

Son Giriş
    10.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sol bacağa ayrı bir oran yok.İki kalça protezine ve AS Li olmama %52 verdiler.%40 FTR %20 ortopedi

Hastaneye rapor bölümüne başvururken ÖTV MTV muafiyeti için rapor almak istiyorum diyorsunuz.Onlar da raporun başlığına erişkinler için Engellilik deurum bildirir raporu yazıyorlar.Eğer gerekliyse Açıklama kısmına Hareket ettirici akşamda özel tertibatlı araç yazarlar.

Üye
    qnr Avatarı

Gerçek Adı
    Güner
    Son Giriş
    07.10-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün gittim devlet hastanesinde sağlık kurulundaki bayana ötv indirimi için rapor istediğimi söyledim raporum var mı diye sordu %48 sol diz ampute sürekli raporum var onu verdim baktı sonrada yeni rapor veremeyiz doktordan hastalığı artmıştır gibi bir yazı al dedi sağlık müdürlüğünü aradım anlattım bana ikamet ettiğim ildeki hastanelerden denememi söyledi başka ilin işleyişini bilemem dedi ve 6 ayı geçmiş hatta 6 yıldan fazla raporun dedi yenilemek istediğini söyle dedi aynısını söyledim kurul kayıt yerine ama olmadı nasıl olucak bu rapor işi 1 tane yardım edecek yok mu 1 aydır bakıyorum cevap verende yok forumda aynı durumu yaşayanlarda yapanlarda vardır muhakkak yardımcı olmanızı istiyorum

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    07:59
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    172
    Verilen Beğeniler
    318

@qnr

sürekli ibaresi var ise yenilemene gerek yok .

Üye
    qnr Avatarı

Gerçek Adı
    Güner
    Son Giriş
    07.10-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor sürekli ama ötv için değil vergi dairesi kabul etmiyor durum bildirir raporu bendeki engelli olduğuma dair araç alımında olmadı

Üye
    qnr Avatarı

Gerçek Adı
    Güner
    Son Giriş
    07.10-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu raporumu mtvde kullandım ve diğer haklarımda ama ötv için kabul görmüyor yenisi içinde zorluk çıkarıyorlar. Bulunduğum ildeki başka hastaneyi aradım onlar telefonda ücreti eski raporunuzu getirin yeterli dediler benim anlamadığım bu bilgi eksikliği nereden kaynaklı benim yanlış yaptığım bir şey mi yada eksik söylediğim?

Üye
    flega32 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2021
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sol AVN(canlandırma ameliyatı oldum)basmak ta ve harekete bağlı ağrı ve acım var.manuel araç kullanırken bile izdirabim oluyo) ağır uyku annesi L4 L5 ameliyat derecesi bel fitigim ve beyinde iyi huylu takipli 3 kistin var artı sedef hastasiyim kurula girersem oran ne çıkar.bilgilendirirseniz sevinirim.

Üye
    gfbaleks Avatarı

Son Giriş
    10.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu gün itibariyle İl sağlık komisyonuna girdim.Komisyona girmeden önce sağlık ocağı tabiki sevk yaptı uzman Dr.lere.Ben de aynı Dr.ler olsun diye bana tertibatlı araç kullanması gerekir yazan hastaneye gittim(TOKAT DH’ne).
    Sağolsunlar ehliyet için de aynı şeyleri yazdılar.
    Komisyona raporumu da götürdüm o ney dediler ben de bu hastaneden aldığım tertibatlı araç kullanması gerektiğine dair rapor dedim(Siz de mutlaka götürün ve elinizde tutun sormalarını sağlayın bence).
    Sonra boyun hareketleri ve bacak,ayak hareketleri yaptırıp dışarda beklememi söylediler.Sonra da otomatik vites yazdık dediler.
    Süreç olumlu sonuçlandı çok şükür.Rabbim cümlemizi bu şekilde Bizleri anlayabilen insan evlatlarına rast getirsin inşallah.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon