Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    KDV nin alınmaması konusunda % 100 haklısınız. Piyasayı rahatla tedbirleri olarak ötv sıfırlanıyorsa engelli vatandaşlar içinde KDV de sıfırlanmalı.

Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hazırladığımız yazıyı engellilerle İlgili Sivil Toplum Örgüt ve Kuruluşlarının eposta adreslerine göndermeyi planlıyorum ama eposta adreslerini bulamıyorum.

E-posta adreslerini bilen arkadaşlar varmı?

Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engeli olan insanlar için ideal bir araç ama .......

Volkswagen Touran 1.9 TDI Taxi 1.Hd./BC
    € 6.500,-

Link:AutoScout24: Detailseite

Araç seçmede tam özgürlük hakkı olsun.

Üye
    alperen Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad YAVUZ
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uyarın için teşekkür ederim ama bunu bile çok görüyorlar bize.

Üye
    008rockerhaktan Avatarı

Gerçek Adı
    Haktan
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu 1.6 sınırlaması ne saçmadır arkadaş, ne yani işinize gelince (tüm insanlık adına, ülkesi adına büyük başarılar elde etmiş 'insanlara') engelli olmasına rağmen hayattan kopmamış vs diyorsunuz, sonra biz bütün sıkıntıları geçip iyi araba kullanabilecek sosyo-ekonomik pozisyona kavuştuğumuzda, sen engelli değilsin diyosunuz. İşinize gelince öyle işinize gelince böyle. Ben 4.4 motor BMW M6'ya binmek istiyorum, benim yaşadığım çevrede benim sosyal gereksinimim bu belki? 1.6 alırken engelliyiz , 4.4 alırken engelli değil miyiz? Çok saçma. ÖTV muafiyetini tamamen kaldırsalar toplam kaç para indirim yaparlar bütün sakatlara? Trafik cezalarından 1 haftada kazandıklarının 10da biri miktarda bi indirim yaparlar türkiyede otomobil alan bütün sakatlara. 3'ün 5'in lafını yapıyo koca devlet!

ve bu ülkede M6'ya binen birine kimse engelli demez.

Üye
    perperek Avatarı

Gerçek Adı
    Tolga Perperek
    Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bensalih1131;

doblo ticari araç bunu bağdaştırmanız bile hata, kaz dağları-yıldız dağları-toroslar-karadeniz vesairede 900-1600cc araç ister benzinli ister dizel olsun birde otomatikse zaten yakıt içinde atık içinde-bakım içinde masraflı olacaktır. Ovalarda-şehir içinde çok düz ve kısa mesafede düşükhacim mantıklı olabilir bunun haricinde aşırı besleme bulunmadığı sürece bir mantığını görmüyorum-birde doblo belden-omurgadan ve sinirlerdne zarar görmüş adamın bineceği araba zaten konforlu-kısaca bazıların mantığı ile lüks olmak zorunda-ne yapsın adam dobloyu alıp içine 15 bin tl ye özel koltukmu alsın mercedesten. Devletin cebine girecek %80 fahiş vergi yi hesap edeceğine bence vatandaşının sorunlarıyla ilgilenmesi daha doğru.

Üye
    008rockerhaktan Avatarı

Gerçek Adı
    Haktan
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamamen katılıyorum. Ayrıca toplasan indirecekleri vergileri, gerçekten doğru düzgün bi para etmez. 3ün 5in hesabını yapıyolar. Ayrıca o indirecekleri vergiyi, yüksek motorlu aracın yakıt tüketimini hesaba katarsak, benzinden kat kat çıkartacaklar zaten. Yani max. 1.6 aracın yaktığı benzin içinde ödediği vergiyle, 2.0 motoru kıyaslarsak 10 yılda, aradaki ötv farkının 10 katını ödemiş oluyoruz benzinden Bi de bunun daha yüksek motorlularını düşünün. Amerika'daki arkadaşlarım 7.2 Dodge Charger, Challenger lara biniyorlar Biz burda 1.6 sınırlamasını tartışıyoruz.

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

008rockherhaktan kardeş 4,4 motorlu arabaya binecek sosyo-ekonomik pozisyondaysan ötv indirimine ihtiyaç diyorsan, muhtemelen Başbakanlık engelli kartında vardır lüzumu halinde bedava halk otobüsüne binmek için.
    Perperek benim 1,3 Doblom var ve gayet memnunum ihtiyaçlarımı karşılıyor. Bütün batı illerini ailemle dolaştım hiç performans sorunu yaşamadım. Siz yerde giden jet türü bi şeylermi arıyorsunuz anlamadım.
    Sosyal devlet birilerine ayrıcalık için değil adalet için vardır. Çok özel durumu olan engelli arkadaş varsa ona pozitif ayırımcılık yapılabilir ama fazlası ayrıcalıklı bireyler ortaya çıkartmak olur.
    Ben su indiriminden yaralanmıyorum çünkü adaletsiz buluyorum. Ama Ttnet indiriminden yaralanıyorum çünkü sabit telefon dayatmasını adaletsiz buluyorum.
    Burada passat alırsam 2022 maaşım kesilirmi diye soranlarada kızıyorum. Engellilere sağlanan indirimlerden haklardan yararlanalım ama haksız kazanca dönüşmesine engel olmak için en azından tepki gösterelim.
    Çünkü bu devletin imkanları sınırsız değil ve engelli engelsiz çocuk yaşlı herkesin yararlanma hakkı vardır. Üçün beşin hesabı yapılmazsa devlet batar.
    + 1600 CC den büyük araçların yaktığı fazladan yakıt için araba rusa fazladan döviz ödüyoruz. Çünkü bizim amerikalılar gibi 7 litre araca binecek petrolümüz yok. Petrole zam gelince biz fakirleşiyoruz amerika zenginleşiyor.

Üye
    008rockerhaktan Avatarı

Gerçek Adı
    Haktan
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizin değiminizle -adalet- için var olan yasalar neden insanları engelli engelsiz diye ayırıyor? Madem böyle ayırıyor neden engelli diye dışladıkları adamlar iyi pozisyonlara -her türlü ayrımcılığa ve engellemeye rağmen- geldiklerinde, onların hakları ellerinden alınıyor? Eğer bu haklar engellilere engelli oldukları için verildiyse, zengini de fakiri de engelli. Ha ihtiyaç duymayan o hakkını kullanmak istemeyebilir. Yani mesela atıyorum ben sporcuyum, akademisyenim ya da iş adamıyım 20.000 lira maaşım var aylık, bu durumda 2022 maaşını almıyorum, diğer indirimlerle uğraşmıyorum. Ama ötv indirimi dediğinizde çok ciddi miktarlar giriyo araya. ve 4.4 motorlu bir araç kullanmak durumundaysanız bu ihtiyacınızı karşılayamazsınız bu vergilerle. Yani bu durumda başkalarına sadece engelli oldukları için verilen haklar sizden sadece engelli olmak yerine başarılı, çalışkan ya da şanslı olduğunuz için geri alınıyor.

İhtiyaç konusuna gelince; Kime göre, neye göre ihtiyaçtan bahsediyorsunuz? Size göre 1.3 araç bütün ihtiyaçlarınızı karşılıyor olabilir ama sırf engelliyiz diye bütün şartlarımız, yaşantılarımız tıpa tıp aynı olmak zorunda değil. Hem madem 1.3 araç bütün ihtiyaçları karşılayabiliyor, o zaman bütün makam araçları da 1.6 motor sınırlamasıyla alınsın? Bu ülkede belediyeler hariç 100.000 tane makam aracı var, kaç tanesi 1.6'nın altında? Milletin parasıyla alınıyor o araçlar. Bize 1.6 ya bineceksin diyen zihniyet bizim paramızla en baba arabalara biniyor.

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

iyide illa yüksek silindirli bi araç binmek istiyorsanız 2. el alın ben aracımı değiştiricem uzun zamandır birikim yaptım ve jeep grand cherokee buldum 3200 cc turbo disel otomotik vites bu aracın vergi dairersinde bana ait olduğunu resmileştirdikten sonra vergisiz binebiliyorum .. sıfır almak şart değil yani..

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İllaki lüx araca binecekseniz -binebiliyorsanız- ötv yide ödeyebilirsiniz. 4 litre araç alacak imkanı olan devletten hiçbirşey beklememeli. Pozitif ayırımcılık şartları eşitlemek için olmalı. Eksikleri tamamlamak için olmalı. Yürüyemiyorsanız özel donanımlı araca eyvallah ama bunun en litrelisini alırım devlet vergide almasın denmemeli.

Üye
    dıe another day Avatarı

Son Giriş
    31.07-2013
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

k.ergun;

Mustafa kardeş aynen katılıyorum . Devlet bu hakkı engellilere faydası olsun diye veriyor .Biri 4.4 motordan bahsetmiş biri m6 dan demekki imkan var gidin o imkanınızı kullanın . Devletin engellilere tanıdığı bu hakları istismar etmeyin.

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

devlet büyüklerimizin kendileride büyük silindirli araçlara biniyorlar üstelik son model onlarda vergiden muaflar cezadan muaflar otopark parasından muaflar feribotlardan muaflar gariban engellilerede bukadarcık lüksü çok görmemek gerek bence.Ayrıca bazı haklarda takılıp kalmak yerine o hakları genişletebilmek için çaba göstermeli .

Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1.6 dahılmı degılmı ? ??

Üye
    kerasus Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut aydemir.
    Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar neden 1600cc motordan büyük araç kullanma isteğine itiraz ediyor anlamıyorum. devlet tasarruf edecekse önce kendi araçlarından başlasın, engelli nin lüka araç kullanma hakkı yokmu, siz istemiyor olabilirsiniz ama ben istiyorum kardeşim, size 1600cc de büyük gelebilir semer nasıl olsun semer...

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon