TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karabuyu Avatarı

Son Giriş
    22.06-2020
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bugün itibariyle engelli aracı olacak şekilde ikinci el (örneğin 2016 model) araç aldım. bu aracı (aracın 5 yılı dolduğu için) 1 yıl sonra ötv indirimsiz satabilirmiyim, satarsam eğer tekrar ötv indirimli yeni bir araç alabilir miyim yoksa toplamda 5 yıl beklememmi lazım.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.157
    Verilen Beğeniler
    534

@karabuyu
    Bir kez ÖTV muafiyeti hakkı kullandığınızda 5 yıl geçmeden tekrar ÖTV muafiyetli araç alamazsınız. Aksi halde ticarete döner bu iş.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.157
    Verilen Beğeniler
    534

@Firatcan17
    Normal pazarlık sınırları dışında olağanüstü bir indirimle karşılaşıldığında, ve şurasında çok hafif şu var gibi şeyler söylendiğinde ben o aracı baktırmadan almam. Sıfır araçlarda ne oyunlar dönüyor, sıfır diye alınıp boyalı çıkan bir sürü araç var. Taşıma, sırasında olsun showroom da olsun darbe alan, çizilen araçlar normalde hasarlı araç olarak tamiri yapılıp müşteriye bilgi verilerek uygun fiyata satılması gerekirken bir çoğu bunu yapmıyor. Kendi servislerinde tamirini yapıp bunu gizleyerek satıyorlar. Bu da aklınızda olsun.
    Genel pazarlık sınırları üç aşağı beş yukarı birbirine yakındır, çok fazla fark varsa temkinli yaklaşılmalı.

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    9

@Ufukalp
    Çoğu bayi böyle bir kusuru söylemeden satmaz. Ayrıca "normal pazarlık sınırları" dediğiniz bence subjektif oran nedir mesela. Her markanın pazarlık stratejisi farklıdır liste fiyatından %15 indirimli satılan araçlara çok şahit oldum. 720 bin liralık bayide 1 yıla yakın bekleyen bmw nin 530 bine satıldığını biliyorum.

Bu sizin normal pazarlık sınırları dediğiniz bir kavramla değil döneme satan bayiye ve bayinin o günkü koşullarına göre çok değişen bir durum. Çok agresif indirimler görebileceğiniz gibi ne yaparsanız yapın 1 kuruş inmeden bazı modelleri yok satan bayiler de görebilirsiniz.

Durumu genellemek yanlıştır. Şartlara ve günün koşullarına göre hareket etmek gerek.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.157
    Verilen Beğeniler
    534

@SiyahPelerinliAdam
    Hem de o kadar var ki, kusuru gizlenerek satılan araç, son zamanlarda bir çok kişi sıfır aldığı araca ekspertiz yaptırıyor.
    Sıfır aldığı aracın boyalı olduğunu satarken öğrenen insanlar da görüyoruz.
    Fiyata gelirsek; konumuz limit dahilindeki araçlar. Elbette çok yüksek fiyatlı araçta pazarlık payı da yüksek olacaktır.
    Yine satılmayıp sene sonu elde fazla kalan araçlardaki indirim de konumuzun dışında. Yeni araçlar geldiğinde onlar alt model fiyatına satılacaktır.

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    46
    Verilen Beğeniler
    9

@Ufukalp
    Yok demiyorum var ama çoğu bayi bunu yapmaz. Münferit 5-10 tane duyulup aşırı dillenen örnekler bayilerin çoğunu suçlamayı haklı hale getirmez. Çok ciddi hukuki sonuçları vardır ve kusuru müşteriden gizlemek alenen sahtekarlıktır. Bunu yapmak duyulduğunda prestij ve itibar kaybettirir, bir çok firma bunu göze almaz. Sahtekarlar zaten yapmaya kaldıktan sonra sadece aracın kusurunu gizlemekle kalmaz ellerine geçen her fırsatta müşterileri kar için kandırmanın yoluna bakar. Sizin dediğiniz gibi çoğu bayi derseniz bu piyasanın çoğu sahtekar anlamına gelir ama şükür ki öyle olmadığına inanıyorum.

Bahsettiğim indirimler istisna araçlar değil, iktisadın kanunu gereği çok kolay satılan ve üretim miktarı talebi karşılamayan modeller genelde pek indirim almazken satışı "üretime" kıyasla düşük olan modellerin maliyetleri dikkate alınarak aynı nispette iskontolu satış ihtimali artar. Dikkat ederseniz çok satmaktan bahsetmiyorum; "üretime oranla" çok satıştan yani arz talep dengesinden bahsediyorum. Piyasaya arz miktarına bakmadan sadece çok satar yorumu yetersiz kalır. Piyasanın peynir ekmek gibi en çok satılan aracının üreticisi üretim kapasitesini güncel dönemde iki katına çıkarırsa, o araç çok ciddi iskontolarla satılma ihtimalini barındırabilir. Bu yüzden bu konuda önyargılı olmamakta yarar var. Herkes kulaktan dolma birşeyler söylüyor ama emin olun markaların pazarlama ve satış departmanları çok ciddi ürün konumlama, satış ve pazar planlama hesapları yapıyorlar. Ve bu hesapları sürekli piyasanın şartları gereği güncelliyorlar. İndirim ve fiyat politikasını daha ziyade bunlar belirler. Bunu daha ziyade alacağınız modeller ile ilgili o günün şartlarında pazar araştırması yaptığınız an sezersiniz. Ve bu karşılaştığınız genel geçer bir tablo değildir 6 ay sonra çok başka bir hal alabilir. Piyasa yaşayan ve değişen bir olgudur.

Üye
    Firatcan17 Avatarı

Son Giriş
    28.05-2020
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    Canakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Abi bide eski faturalari araca zam gelmeden onceki fiyati sonrasinda zam geldi dedigin gibi baktirtirdim birde kapikolunu boyarlardi oyle bisey olsa diye dusunuyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    Hanife avcı Avatarı

Son Giriş
    30.06-2020
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

http://chng.it/FN2s9HzVpp
    İşitme engelliler ötv den faydalanamıyor bunun için yasa cıkması adına kampanya yı imzalayalım lütfen

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.157
    Verilen Beğeniler
    534

@Hanife avcı
    Çıkmaz öyle bir yasa. %90 altında ÖTV muafiyeti araçta özel tertibat şartına bağlı.

Üye
    karga6 Avatarı

Son Giriş
    26.05-2020
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cevaplarınız için teşekkürler yasaklar bitsin biraz araştırma yapalım bakalım karşılaştığım durumları buradan yazarım.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12