TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Pink00 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2020
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @denesos geçmiş olsun, tşk ederim

Üye
    denesos Avatarı

Gerçek Adı
    denesos
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz
    Alınan Beğeniler
    323
    Verilen Beğeniler
    877

Teşekkürler 🙏

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.172
    Verilen Beğeniler
    542

@tevfik1
    Aslında zorunda değil. Sürücü olabilmeniz ile doğrudan alakalı değil rahatsızlıklarınız. Bence isterse direkt sürücü olur raporu verebilir.

Üye
    tevfik1 Avatarı

Gerçek Adı
    tevfik
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp teşekürler bir deneyim bakalım ne olacak

Üye
    Vtecll Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    121
    Verilen Beğeniler
    7

Ben daha bugün gittim aile hekimine beni psikiyatriye sevk etti.Psikiyatr bir kaç soru sordu 2. grup sürücü olur kararı verdi.Sisteme de atipik psikoz yazdı.

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    155
    Verilen Beğeniler
    496
    Blog Mesajları
    1

@Gennc
    Aynen yazdığın gibi özelden aldım ve ehliyeti kolayca yeniledim.

@Ufukalp
    Ben de şizofrenim ama psikiyatri uzmanına muayene olmadan raporu alıp ehliyeti yeniledim.

Üye
    druid Avatarı

Gerçek Adı
    Sunjata
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kilkenny
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    47

ehliyeti neden yeniliyoruz ?

Üye
    serdarski Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Senturk
    Son Giriş
    01.07-2020
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbuL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    18

Ben Haziran/1995'te aldığım H sınıfı ehliyetimi yenilemek için Kasım/2019'da başvurdum.

Aile hekiminden sevKLi olduğum için hastanelerdeki Sağlık Kurullarının yetkisi YoK. Aile hekiminden aldığınız form ile hastanedeki sağlık kuruluna uğramadan direk heyet doktoruna gitmeniz gerekiyor. Aile hekiminiz verdiği forma yazdığı bölümlere gidiyorsunuz.

Aile hekimin size verdiği forma yazdığı her bölüm için vezneye 50 TL ödemek gerekiyor. Mesela aile hekimi kontrol-muayene için 3 bölüm yazdıysa vezneye toplam 150TL ödemeniz gerekiyor. Ehliyet değiştirmek için heyete girmek maalesef ücretli.

Son 1-2 senedir engellilere e-rapor veriliyor. Verilen e-rapor, e-devlet ve e-nabız üzerinde gözüküyor. 1998'de aldığım raporu 2013 yılında yeniledim. Aslında 2000 öncesi alınan engelli raporları yenileniyor, devlet bunun yapılması için zorluyor. 2013'te aldığım engelli raporunu aldığım hastaneye götürüp e-rapor haline çevirdim.

Aile hekiminizin verdiği formda yazan heyet doktorlarına muayene olduktan sonra hastanedeki imza-mühür yazan bölüme gidip raporu onaylatıyorsunuz.

İmza-mühür bölümüne onaylattığınız raporu iL sağLık Müdürlüğü'ne götürüp ehliyet yenileme başvurusu yapıyorsunuz.

iL sağLık Müdürlüğü'nden hangi gün ve saatte hangi hastanede kurula gireceğinize dair sms geliyor. Kurula girdiğinizde size "engelli B ehliyet alabilir" şeklinde yazı veriyorlar.

Sağlık kurulunun verdiği "engelli B ehliyet alabilir" raporuyla ehliyet yenileme ücretini devlet bankasına yatırıp en yakın Nüfus Müdürlüğü'ne başvuruyorsunuz.

Yalnız çoğu aile hekimi engellilerin ehliyetlerinin yenilenmesi için gerekli formun hangisi olduğunu bilmediği için yanlış form verebiliyor. İsterseniz aile hekiminizin doldurması gereken formu gönderebilirim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.172
    Verilen Beğeniler
    542

@perseküsyon
    Özel hastanelerin parayı alınca her şeyi yaptığı bilinen bir gerçek.
    Sürücülerde aranan sağlık şartları ile muayenelerine dair yönetmelikte aşağıdaki madde varken bir şizofreni olduğunu beyan eden bir hastaya psikiyatri uzmanı onay vermeden hiç kimse doğrudan sürücü olur raporu veremez.

b) Sürücü belgesinin geçici olarak verilemeyeceği durumlar şunlardır;1) Psikotik bozukluk, akut alevlenme dönemlerinde kişinin sürücü belgesi geri alınır. Patolojinin düzelmesi ya da tedaviye yanıtın oluşması için geçecek en az 3 aylık süre sonunda yeniden muayene şartı aranır. Bu sürenin sonunda durumu sürücü olmaya uygunsa 6 ayda bir kontrol şartıyla sürücü belgesi geri verilebilir. Ancak şizofreninin tedavi yanıtı düşüklüğü ve kronikleşme eğilimi göstermesi ya da kullanılan ilaçların giderilemeyen yan etkilerinin varlığı gibi durumlarda sürücü belgesinin kalıcı olarak alınması kararı da verilebilir.

Üye
    GÜNEY_666 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    16

mevcut olan ehliyetin iptal edilmesi çok kötü bir durum..
    bende yenilemedim ehliyetimi bakalım bize ne diyecekler benimde bir sürü hastalıım var .
    sağlık kurulu olan ehliyeti nasıl iptal ediyor ??

ben epilepsi hastasıyım+ sol gözümde sorun var + dermansız depresyon hastasıyım benim ehliyet yenileme durumum ne olur ???

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.172
    Verilen Beğeniler
    542

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @GÜNEY_666
    Tek göz tam sağlıklı ise monoküler ehliyet de alınabilir, ancak epilepsi sorun yaratır, çok sıkı şartları var.

c) Epilepsi hastalarına aşağıda sayılan hallerde sadece birinci grup sürücü belgesi sınıfları verilebilir. Bu sürücüler ambulans, resmi veya ticari araç kullanamazlar.
    1) Şuur kaybının olduğu epilepsi hastalarının altı aylık periyodlarla kontrol muayenesini yaptırdıklarını, beş yıl boyunca nöbet geçirmediklerini ve antiepileptik ilaçları kullanmadıklarını belgelemeleri halinde durumları nöroloji sağlık kurulunda değerlendirilir. Sürücü belgesi alabileceğine dair rapor düzenlenmesi halinde kontrol süresi raporda belirtilir.
    2) Direksiyon başında tekrarlanma olasılığı olmayan, fark edilir bir uyarıcı nedeniyle uyarılmış epilepsi nöbeti geçiren kişilere nöroloji uzmanının kanaatine göre sürücü belgesi verilebilir.
    3) İlk veya tek uyarılmamış epilepsi nöbeti geçiren kişilerin altı aylık periyodlarla kontrol muayenesini yaptırdıklarını, üç yıl boyunca nöbet geçirmediklerini ve antiepilepsi ilaçları kullanmadıklarını belgelemeleri halinde durumları nöroloji sağlık kurulunda değerlendirilebilir.
    4) Sadece uykuda geçirilen epilepsi nöbeti olan kişiler altı aylık periyodlarla kontrol muayenesini yaptırdıklarını, beş yıl boyunca nöbet geçirmediklerini ve antiepileptik ilaçları kullanmadıklarını belgelemeleri halinde durumları nöroloji sağlık kurulunda değerlendirilebilir.
    5) Bilinci veya hareket etme yetisini etkilemeyen nöbet geçiren kişilerde 6 aylık periyodlarla kontrol muayenesini yaptırdıklarını, beş yıl boyunca nöbet geçirmediklerini ve antiepileptik ilaçları kullanmadıklarını belgelemeleri halinde durumları nöroloji sağlık kurulunda değerlendirilebilir.
    6) Tedavi edici epilepsi cerrahisi uygulanan kişiler (1) numaralı alt bende göre değerlendirilir.
    7) Bu bent kapsamında nöroloji sağlık kurulunca yapılacak tıbbi değerlendirmede, ayrıntılı nörolojik inceleme, elektroensefalografi ve nörogörüntüleme yapılır.
    8) Epilepsi tanısı konulan ve araç kullanmalarında sakınca bulunan ya da araç kullanmaları belirli şartlara bağlanan kişiler hakkında 4 üncü maddenin onbirinci fıkrası kapsamında bildirimde bulunulur.

Üye
    nilgunemire Avatarı

Gerçek Adı
    nilgün
    Son Giriş
    10.07-2020
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba mersinde neredesiniz

Üye
    GÜNEY_666 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    16

@Ufukalp

vay beee ulan bu vicdansızlar bize ehliyet yenilettirmeyecekler...
    bende bir kaç gün önce bu konuyu nöröloji prf ile konuştum oda benzer şeyler dedi eski ehliyet kanunun da alabiliyordu ama yeni ehliyet kanunun da zorr dedi ahh ahha zamanında özel hastanenin birisi 150 tl ye veriyordu ama param yoktu yokluğun imkansızlığın gözü kör olsun hemi....

Üye
    kuşcenneti Avatarı

Gerçek Adı
    Bekir Akça
    Son Giriş
    10.07-2020
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    Kütahya/ Değirmenözü Köyü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

@Ufukalp

Benim B sınıfı 1990 tarihinde aldığım ehliyet yenilenir ise elimden alınacak mı yani? Ben de epilepsi hastasıyım. Engelli raporumda %5 de epilepsiden verildi... Son kontrolde ilaç dozunu artırdı doktorum...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.172
    Verilen Beğeniler
    542

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @kuşcenneti
    Her şey doktorda bitiyor, şartları yukarıda belirttim.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon