TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 84 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yildizzozkan Avatarı

Gerçek Adı
    özkan yıldız
    Son Giriş
    28.10-2020
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhabalar. %47 engelli raporum var. ( Süreğen + Ortopedik ). şimdi ben ötvsiz araç almak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor? normal b sınıfı ehliyetim var. engelli raporumda açıklama kısmında ise sadece 'engelli kimlik kartı alabilir' yazıyor, ehliyet için veyahut ötvsiz araç alım için vs. herhangi bir ibare yok. şuan ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz? aile hekimine gidip hastaneye sevk edin diyorum öyle bir şey yok diyor. hastaneye gidiyorum heyet kuruluna yolluyorlar, heyet kurulu da tekrar aile hekimine yolluyor kafam iyice karıştı. yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. (engelli b otomatik ehliyeti aldıktan sonra araç alırken sorun çıkarsa normal b ehliyetimi de kaybetmiş olacağım için korkuyorum biraz. hiç bir yerden net bilgi alamıyorum)

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    212

SÜrücü sağlık raporu alacaksın aile hekımınden . engellı oldugun ıcın o da hastaneye ılgılı bırıme sevk edecek .

Üye
    yildizzozkan Avatarı

Gerçek Adı
    özkan yıldız
    Son Giriş
    28.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    13

@egemmm

tamam hocam aile hekimim beni nereye sevk edecek? hastanede herhangi bir ortopedi doktoruna mı yoksa sağlık kuruluna mı? ayrıca benim şuan elimdeki engelli raporumda ötv muafiyeti ile ilgili vs. bir şey yazmıyor bu ötv muafiyetinde sorun çıkarır mı? yani benim engelli raporumu tekrar yenisini mi çıkarttırmam gerekiyor acaba?

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    212

@yildizzozkan

engelınız hangı bolumu ılgılendııryor ıse oraya sevk edecek . Elınde kı saglık raporuy ıle surucu saglık raporunun alakası yok . yenısını cıkarman gerekmez sureklı ıbaresı var ıse.

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

@yildizzozkan

raporu ne zaman aldınız 2019 yılında çıkan ötv ile ilgili kanuna uygun mu önce bunu araştırın bence

Üye
    yildizzozkan Avatarı

Gerçek Adı
    özkan yıldız
    Son Giriş
    28.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    13

@Kotan
    hocam raporu 2019 aralıkta aldım. ancak raporumda ötv indiriminden yararlanır gibi bir şey yazmıyor. raporum sürekli evet ama açıklama kısmında sadece engelli kimlik kartı çıkartabilir yazıyor. ötv ile alakalı veya vergi indirimi ile alakalı herhangi bir şey yazması gerekiyor mu?

@egemmm
    hocam raporu 2019 aralıkta aldım. ancak raporumda ötv indiriminden yararlanır gibi bir şey yazmıyor. raporum sürekli evet ama açıklama kısmında sadece engelli kimlik kartı çıkartabilir yazıyor. ötv ile alakalı veya vergi indirimi ile alakalı herhangi bir şey yazması gerekiyor mu?

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

@yildizzozkan

MAALESEF ŞUAN ELİNİZDE YER ALAN RAPOR İLE SADECE ENGELLİ HAKLARINDAN FAYDALANABİLİRSİNİZ. ÖTV muafiyeti için raporda ötv muafiyetinden yararlanabileceğinize dair ibare olması gerekir

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    212

@Kotan

ben ÖTV muafiyeti dıye herhangı bır rapor almadım. Devlet hastanesınden alınmıs % si sakatlığın açık tanısı ve rürekli ibaresi olan sağlık raporum , yanında kodlar yazılmış sürücü sağlık raporum ve B engelli kodları yazan ehlıyetım ıle aldım. Adamın zaten engellı raporu var yanına sürücü sağlık raporu da oldugu zaman bırde ÖTV indirimi diye 3.bir sağlık raporu almasına gerek yok.

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

@egemmm

2019 da çıkan genelgeye göre sağlık raporun "sadece hareket ettiirici özel tertibat araç" yazması zorunludur diye bi ibare var siz ne zaman aldınız bilmiyorum ama 2019 da herşey değişti

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    212

@Kotan

peki otomatık vıtes hareket ettırıcı ozel tertıbata gırmiyormu sol ayak engellılerı ıcın ?

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

@egemmm

evet giriyoda konuyla alakasını çözemedim. ben raporda yazması gerekiyor diyerim sadece engelli kartı için alınan raporlar araç alamaz

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    212

@Kotan

konuyla alakası şu ki ;
    ENgellılık durumu acıkca raporda yazıyor sa . ( benım sol ayagımdan engelım ) otomatık vıtes aracı kullanması gereklıdır yazıyor ise. hareket ettırıcı ozel tertıbatlı arac dıye tekrar tekrar surucu saglık raporunda yazmasına gerek yok . Zİra sürücü sağlık raporunda kendi engel raporuna ek aynı engellılık durumu ve nasıl bır arac kullanması gerektıgı il sağlık mudurlugu tarafından belırtılmıs oluyor. extra bir rapora gerek yok dur.

Üye
    arizona Avatarı

Son Giriş
    22.10-2020
    Saat
    10:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

@egemmm

Maalesef ortada net birşey olmayınca ve sistem şahıslar üzernden ilerleyince böle karışıklıklar oluyor .Vergi daireleri kendi içinde net değil , Bayiler bile farklı farklı konusuyor.

Benim engelli ehliyetim ve sürekli engelli raporum olduktan sonra (ötv ile ilgili madde yazmadıgı için ) neden tekrar rapor çıkarmam gerekiyor .Sadece engelli ehliyeti olması bile yeterli zaten ötv indirimi için . Engelli ehliyet raporunuda il saglık müdürlüğü veriyor sonuçta .
    Geçen bir yerde okudum engelli raporu (ötv ile ilgili madde yok ) ve Engelli ehliyeti ile yeni sıfır araç alınmış.
    Bugun yine forumda okuyorum raporda mutlaka ötv ile ilgili madde olması gerek

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    212

@arizona

ben aldıgım aracta engellı raporum , surucu saglık raporum ve englelı ehlıyetım ıle aldım .

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @egemmm

ya bu adamın raporun hiç bişey yazmıyor işte sadece engelli kartı ve engelli haklarından yararlanır.

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon