TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    212

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @erolerol

BEn 1995 yılında aldıgım rapor ıle aldım . SÜREKLİ yazması yeterli.

Üye
    YUNUS YURDAKUL Avatarı

Gerçek Adı
    YUNUS YURDAKUL
    Son Giriş
    21.09-2020
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    41

Arkadaşlar merhaba çok fazla bilgi kirliligi var şöyle ki 2019 da araç alım raporlarında degişiklik oldu elinizde ki eski raporlar malesef gecerli degil (bende de eski rapor vardı ) ötv muafiyeti için ayrı bir rapor almanız lazım ve bunun içinde saglık kuruluna 200 tl ödemeniz lazım (2020 de fiyat değişmiş olabilir ) vergi dairesine gidip ilgili bölümle birebir konuştum raporda mutlaka ( SADECE HAREKET ETTİRİCİ AKSAMDA ÖZEL TERTİBATLI TAŞIT KULLANMASI GEREKİR.) ibaresini isteyorlar. Hatta ehliyetide sordum biz ehliyete bakmıyoruz sadece ibareye bakıyoruz dedi bende bu şekilde bir rapor aldım. Zaten bu ibarede otamatik vitesli veya aparatlı araç olacak anlamına gelir.daha sonrada ehliyet için saglık ocagı+hastane+heyeti tamamladıktan sonra benim için gerekli kodların yazdıgı ehliyetimi aldım bilginize

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    4

@YUNUS YURDAKUL

yani bunların hepsini söyledim ama aradan biri çıkıp alabilir eski raporla diyo kafa karıştırıyo. bu arada engelli kimlik kartınız varsa herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. ben ödememiştim

Üye
    YUNUS YURDAKUL Avatarı

Gerçek Adı
    YUNUS YURDAKUL
    Son Giriş
    21.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    41

@Kotan

aynen öyle gidip ilgili kurumlardan birebir bilgi almak lazım aslında benimde engelli kimlik kartım var ama ötv indrimi için rapor diyince 200 bayıldık malesef

Üye
    Muttalip Mutlucan Avatarı

Son Giriş
    27.10-2020
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kardeşim,elindeki mevcut raporunu maliye ye sor.en doğrusunu onlar bilecek.Bana sorarsan geçerli olması gerekir.mantıken senin ÖTV indirimli araç alıp alamıyacağını hastene değil maliye bilmesi gerekir.

Üye
    YUNUS YURDAKUL Avatarı

Gerçek Adı
    YUNUS YURDAKUL
    Son Giriş
    21.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    41

@Muttalip Mutlucan

Maliyenin belirleme kiriteri aracı alacak kişinin gercekten otomatik vitesli veya aparatlı bir arabaya ihtiyacı olup olmadıgını hastane yani heyet belirler bu belirtilen ibareler varsa maliye onaylar

Üye
    cihan86 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2020
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Bu sağlık raporu için başvuru yaparken engel oranı ve ÖTV indirimi için formu doldurdum. 200 TL ÖTV için ödeme de yaptım.Ancak ÖTV için hiç bir açıklama yazmıyor. Mart 2020 tarihli yeni rapor olduğu için ÖTV gibi açıklamalar kaldırılmış.

Bu raporla Ötv idiriminden yararlanabilir miyim?

Teşekkür ederim.

https://hizliresim.com/6IY8HY
    https://hizliresim.com/ZHrFZR
    https://hizliresim.com/5leNO6

Üye
    srkn2113 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2020
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    çankırı
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    10

dostum öncelikle geçmiş olsun bende ortopedik engelden aldım ehliyeti izlediğim yolu yazacağım sana
    1)aile hekimine gidip ehliyeti değiştireceğini ve engelini söyle(gerçi dr sistemde görüyor ama işi sağlama al o seni kurula gönderecek
    2)kurula raporun ile birlikte git rapor aldığın (şuan ki rapor) prosedür uygulanacak ve sana özel tertibatlı araç kullanabilir (kodları ile) diye bir rapor verecekler
    3)o raporu al ehiyeti değiştir
    4)senin şuan ki raporda ötv muhafiyeti yazmıyor bir daha rapor çıkaracaksın ötvden faydalanır.bundan sonrası alacağın aracı düşünmek
    hayırlı olsun şimdiden
    @cihan86

öncelikle geçmiş olsun senin tüm oran kaç %88 hesapladım ben ki ayaktaki engel oranı ortopediden verilmemiş o yüzden %90 gerekiyor sana

Üye
    cihan86 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2020
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@srkn2113
    Merhaba. Teşekkür ederim.
    Yeni raporlarda ÖTV açıklaması yazmıyormuş.
    Başvuru esnasında belirtmiştik ÖTV indirimi istiyoruz diye.
    Sol bacakta sıkıntı olduğu için örnek özelgelerle ilerleyebiliyor muyum?

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    212

@YUNUS YURDAKUL

sürücü sağlık raporunda Otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi yazıp bu raporuda il sağlık mudurlugu onaylayıp ılgılı kodları yazıp sana ehlıyetını verdıkden soınra bu rapor gecerlı deıl dıyorsunuz oyle mı ben mı yanlıs anladım ?

Üye
    abukcuoglu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet bükçüoğlu
    Son Giriş
    15.10-2020
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,ben yeni araba aldım 2018 yılında aldığım sağlık raporunda ortopedik engelli sürekli dir yazıyor ötv ile ilgili birşey yazmıyor .Ehliyet te yazan kodlar önemli yani yeni tip ehliyet olması gerekli bunlarla bayi gerekli evrakları sizden alıp maliyeye gönderiyor onay verilirse aracı ötv siz alıyorsunuz.
    Ehliyeti değişmek için ,eğitim araştırma hastanelerinden birine gidip aile hekimliğine başvuruyorsunuz,engel durumunuzu belirtiyorsunuz ortopedi bölümüne gönderiyor oradan il sağlık müdürlüğü komisyonuna sevk ediyor kağıdı size en yakın il sağlık komisyonu neredeyse başvuruyorsunuz size gün veriyorlar o gün gidip komisyon kararlarına göre ehliyette yazacak kodlar yazılıp onaylanıyor sonra ehliyetiniz için nufus md lüğünden çıkartıyorsunuz.Ben bu işlemleri yeni yaptırdım ve aracımı teslim aldım.

Üye
    yildizzozkan Avatarı

Gerçek Adı
    özkan yıldız
    Son Giriş
    28.10-2020
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    13

@Ufukalp

Hocam merhaba. Bende sol bacağımdan engelliyim. Ehliyetimi yakın zamanda yenilettim ve kodlar eklendi. Yüzde 47 engelli raporum var ancak raporumda ÖTV’siz Araç alımı veya tertibatlı araç kullanır gibi herhangi bir ifade yazmıyor. Sağlık kurulu görevlisine sorduğum zaman tekrar heyete gireceksin ve ÖTV için bir rapor çıkacak bu rapor ile ÖTV’siz araç alabilirsin dedi. Buraya kadar her şey normal ancak Benim merak ettiğim konu yeni bir sağlık kurulu raporum çıktığı zaman şuan elimde olan yüzde 47 olan engelli raporum iptal olur mu? Sağlık kurulu görevlisine sorduğum zaman şuan mevcut bulunan yüzde 47 olan engelli raporun iptal olmaz devam eder, ÖTV için heyete başvurup alacağın bu rapor da aynı engelli raporu formatında ancak engelli raporundan ayrı bir rapor, engelli raporuna bi zararı dokunmaz engelli raporun devam eder iptal olmaz dedi. Bu doğru mu acaba? Yoksa ben ÖTV için başvurduğum zaman şuanki engelli raporum sistemde otomatik iptal olup yeni alacağım ÖTV raporu mu engelli raporumun yerine geçecek?

Üye
    recepaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Recep
    Son Giriş
    09.08-2020
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Ben 2010 ortapetik engelli raporu ile başvurdum alabilirsiniz dendi rapor geçersiz diye burada yanlış yönlendirme yapıp milletin kafasını karıştirmayın

Üye
    yildizzozkan Avatarı

Gerçek Adı
    özkan yıldız
    Son Giriş
    28.10-2020
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    13

merhaba hocam. engelli kodları olan ehliyetimi aldım. ancak daha önce de belirttiğim gibi engelli raporumda ötvsiz araç alabilir, özel tertibatlı araç kullanır vs gibi ifade yok. şimdi ötv indirimi için bir rapor alacağım ama bu rapor engelli raporu olarak mı geçecek yine? yani bu ötv için rapor aldığım zaman şuanki aktif olan engelli raporum iptal mi olacak?

Üye
    nilcan Avatarı

Gerçek Adı
    nil
    Son Giriş
    28.10-2020
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Üzerinde oran olan her engelli raporu bir öncekini geçersiz kılar diye biliyorum..

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon