TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ender72 Avatarı

Son Giriş
    02.07-2020
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Mr.No

iş yapmak istiyorsun madem sana ÖTV dışında daha önemli sorunlardan bahsedeyim;

Önce şu soruyu sor onlara, Bir engelli hayatı boyunca kaç kere engelli olduğunu ispatlamak zorunda? Hepimizin elinde rapor koleksiyonu var, daha yeni SGK için rapor yeniledim, haftaya heyete gireceğim ama daha üstüne bir de ehliyet için rapor alıp, 170km mesafedeki İl Sağlık heyetine gideceğim. Dertleri engellinin işini kolaylaştırmak mı yoksa zorlaştıralım, uğraşmasınlar, biz de haklarına çökelim mi?

Şuraya son üç ayda yaşadığım rapor muhabbetini yazsam roman olur, sonunda Cimer’e şikayet yazdım da maaşım kesilmeden raporumun çıkması için çözüm üretildi.

Yeter artık engelliye uygulanan mobbing!

Üye
    abukcuoglu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet bükçüoğlu
    Son Giriş
    31.07-2020
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Mr.No
    Erol kardeşim daha dün konuyu yazdım bugün başıma geldi sıfır araç için bayiye gittim raporumu ve ehliyet fotokopimi maliye göndermişler maliye beni görüşmeye çağırdı.Devlet hastanesinden raporu çıkartırken belki 15 doktorun önünden geçerek heyet raporunu çıkarmışım.daha sonra ehliyet kodlaması alırken de 15 doktor ve bilirkişi önünden geçerek ehliyetimi çıkartıyorum herşey tamam derken maliyedeki bir memur arkadaşımız gelsin bizim görmemiz lazım diyebiliyorsa kurumlar arası güvensizlik olduğunu düşünüyorum .Gideceğim benimle ne görüşececek merak ediyorum.O hiç rapor almaya gerek yok maliyedeki memur baksın bize olur veya olmaz karar versin nasıl bir dünya anlayamadım ben.Lütfen bu konuyu özellikle gündeme getirin.Saygılar

Üye
    ender72 Avatarı

Son Giriş
    02.07-2020
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@abukcuoglu

Bunları hemen Cimer’e bildiriyorsunuz, gereği gayet güzel yapılıyor. Raporlarınızı, ehliyetinizi vs ekleyin, 24 saat içinde alırsınız sonucu.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    07.08-2020
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    14

@ender72

Bütün kurumlardan sizin bahsettiğiniz yazı aldım: Türkiye genelinde kaç engelli var; araçları kullanan kaç engelli var; vs vs aklıma ne gelebiliyorsa tüm bilgileri tek tek aldım.

ancak sizden farklı öneri olabilir mi diye düşündüm. Aklıma gelmeyen olabilir mi diye düşündüm yani..
    Herkes düşüncelerini yazdı yazsın tabii ki okurum not alırım...

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    19.06-2020
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    ÖTV muafiyeti ile alınan aracın kaza sonucu hurdaya ayrılması durumunda bu haktan 5 yılı beklemeden tekrar faydalanabiliyoruz fakat aynı aracı tekrar almak istediğimizde aracın güncel fiyatı muafiyet limitinin üstünde kalması durumunda kaza sonucu elimizden çıkan aracı tekrar yerine koyamıyoruz. Bu tür durumlarda üst limite takılmadan aynı model aracı alabilmemiz gerekir. Kanunda "..hurdaya ayrılan aracın yeniden ikamesi durumunda üst limite bakılmaz" şeklinde bir ifade ile bu durumda yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilmiş olur.

Üye
    freeboy89 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2020
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@abukcuoglu

Aynı olayı bende yaşadım ibare yok dedi yenile raporu bayiden aracı git al dedi öyle yaptım ibare yazıldı bayiye gittim rapor Maliyeye gönderildi eee gelin maliyeye dediler gittim hem olumlu hem olumsuz özelge var bu konuda o yüzden raporu ankaraya gönderiyoruz dediler gönderdik sonucu ne zaman gelir mechul bir haftada olur bir kaç ayda da belli değilmiş

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    07.08-2020
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    593
    Verilen Beğeniler
    333

@Mr.No

Engelli kişilerin çocuklarına özel okullarda indirim uygulaması yapılabilir mesela. ancak bu indirim çocuğun aldığı burs oranına ilave olarak yapılmalı.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    07.08-2020
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    14

@tanerbudak
    öyle uygulama var. Ama detay incelemedim..

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    07.08-2020
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    593
    Verilen Beğeniler
    333

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Mr.No özel okullarda yok diye biliyorum. milli eğitim bakanlığına da sordum. sizin bildiğiniz bir resmi yazı var ise paylaşırsanız sevinirim.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234