Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erol2755 Avatarı

Gerçek Adı
    Erol
    Son Giriş
    09.05-2013
    Saat
    12:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar,
    2005 de H sınıfı "özel donanımlı araç kull." ehlieti aldım. ben sol koldan ve sol ayaktan polio sekeliyim. 2006 da aracımı ÖTV'siz aldım
    sorum: "otomatik vitesli arac kull." yazılı ehliyet almak istiyorum. çünkü otamatik vitesli arabaları rahat kullanıyorum. eğer ehliyetimi arabamın süresi bitmeden değiştirirsem aldığım aracın ötv'sini ödemek zorunda kalır mıyım?yoksa aracın süresini bitirip yeni araç aldığımda mı yeni alcağım ehliyeti kullanayım?
    ben ehliyeti aldığım sene böyle bir ibare yoktu arkadaşlar. ne dersiniz?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Otomatik vitesli araç kullanabilir şeklinde rapor alır ve işletirseniz mtv muafiyetli araç alamazsınız tekrar.

Üye
    erol2755 Avatarı

Gerçek Adı
    Erol
    Son Giriş
    09.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır arabamın süresi bitmezken değiştirirsem ehliyetimi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ehliyetini değiştirirsen o ehliyetle özel donanımlı araç kullanamayacağın içini kendi aracını kullanamaz hale gelirsin.

Aracın ötv'sini senden alabilmeleri için ya aracı 5 yıldan önce elden çıkarman ya da üzerinde bulunan donanımı çıkarttırıp donanımsız şekilde tescil ettirmen gerek.

Not: Aracı nasıl bir donanımla satın aldın ki ötv muafiyetinden yararlanabildin? Bazı yerlerde alınamıyor, bazı yerlerde ise alınabiliyor. Başka arkadaşlara da örnek olması açsından soruyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    erol2755 Avatarı

Gerçek Adı
    Erol
    Son Giriş
    09.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    genel yayın yönetmenim;ehliyeti aldığımda emniyetin böyle bir uygulaması yoktu.dr'a araba rahat kullanabildiğimi söyledim.o da ancak böyle verebilirim dedi bende kabul ettim.şimdi heralde arabanın süresinin bitmesini bekleyip satıp yeni araç alacakken gidip ehliyeti değiştirip yeni ehliyetle yeni aracı öyle almak galiba nedersiniz?
    bir de diğer sorum; "otomatik vitesli araç kull." ehliyetle:
    -ötv ve mtv ödeyeceksin
    -engelli plaka olmaz
    -1.6 gibi motor sınırlaması yok
    -otomatik vites olacak(triptonik de olur)
    -tüm otomatik vitesler kullanılabilir
    -yakınlarında bu aracı kullanabilir
    -H sınıfı ehliyet yalnız engelli plakalar ve tertibatlı arabalar için değil
    DİYE BİLİYORUM.YOKSA YANILIYOR MUYUM?