TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dgnoztrk Avatarı

Son Giriş
    19.08-2020
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar benimde araç alma zamanım geldi rapor konusunu düşünüyordum sol bacağım yok ve raporum süresiz benimde yenilememe gerek yoktur inşallah ehliyeti yeniledim rapor süresiz olduğu için onu yenilemedim

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2021
    Saat
    13:44
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    10

raporu da yenilemen gerekecek. çünkü yeni mevzuata göre ötv ile ilgili yazılması gereken ibareler belirtilmiş* durumda. seninki eski rapor olduğu için gerekli ibareler oluğunu sanmıyorum.

* "Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir"

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    04.12-2021
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sol bacak amputasyonu varsa bence raporun değişmesine gerek görülmeden ÖTV muafiyeti sağlanması gerekir.
    Çünkü uzuv noksanlığı gibi kesin teşhislerde ibare şartı aranmaksızın ÖTV muafiyeti tesis edilebileceği yönetmelikte mevcuttur.
    10 Ağustos 2019 tarih ve 30858 sayılı resmi gazetede yayınlanan

ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ (II) SAYILI LİSTE UYGULAMA GENEL TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ
    (SERİ NO: 6) in ilgili kısmı aşağıdadır.

Bununla birlikte, 20/2/2019 tarihinden önce düzenlenen engelli sağlık kurulu raporlarına istinaden işlem yapılabilmesi için ise raporun, maluliyeti veya engelliliği ile sadece özel tertibat yaptırılan taşıtların (veya engelliliği ile başkaca hareket ettirici özel tertibat yapılmasına
    gerek olmaksızın sadece otomatik vitesli taşıtların) kullanılması gerektiğine dair değerlendirme içermesi gerekir. 20/2/2019 tarihinden önce düzenlenen raporlardan; taşıtın hareket ettirici aksamında özel tertibat yaptırılması gerektiğine dair değerlendirme bulunmayanlar ile "Özel tertibatlı araç kullanabilir" "Otomatik vitesli araç kullanabilir" "Otomatik vitesli araç kullanması uygundur" gibi bir zorunluluğu değil, tercihi veya olasılığı ifade edebilen değerlendirmeleri içeren raporlara istinaden işlem yapılmaz. Ancak, taşıtın hareket ettirici aksamında özel tertibat yaptırılması gerektiğine dair değerlendirmeyi içermemekle veya olasılığı ifade edebilen değerlendirmeler içermekle birlikte, raporda yer alan tespit ve açıklamalardan (sağ veya sol kol/bacak uzuv yokluğu veya uzuvların fonksiyonlarını yitirdiği/yerine getirmediği/kullanılamadığı ve benzeri) özel tertibat gerekliliğinin açıkça anlaşılması halinde, bu raporlara istinaden de işlem yapılabilir.