TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ali K. Avatarı

Son Giriş
    15.12-2020
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar yeni araç için kaparo verdim rapor oranım %43 engelli arkadaki ibarede Hastanın gaz ve fren pedalları direksiyondan kumandalı otomatik vitesli araç kullanması uygundur. Vergi İndirimi H sınıfı ehliyet diyor ancak ankara yeğenbey bunu kabul etmedi git hastaneye yeni rapor çıkar ve Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir ibaresi yazılacak bu ibare olmazsa araba alamazsın dedi.
    Bu nasıl iş 5 yıl önce aldım şimdi neden alamıyorum ? Bu engellilere revadmıdır ?

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    05.08-2021
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    6

merhaba şubat ayında yeni kanun çıktı vergi dairesinin dediği gibi sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt yazması gerekiyor. ancak yeni rapor çıkarmayın bence hastane sağlık kuruluna gidip bu ibareyi yazdırıp başhekime imzalatın. forumda örnekleri vardı

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    04.12-2021
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

@Ali K.
    Eski yönetmeliğe göre alınan raporlar kesinlikle olmaz diye bir şey yok.
    Raporunuzda uzuv noksanlığı, işlev bozukluğu çok açık ise o ibare ile de kabul edilmeli. Standart ibare yeni yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten sonra şarttır.
    @Kotan
    Bilmem kaç yıl önce alınmış bir rapor üzerinde başhekimlik düzeltme yapamaz.

10 Ağustos 2019 tarih ve 30858 sayılı resmi gazetede yayınlanan
    ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ (II) SAYILI LİSTE UYGULAMA GENEL TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ
    (SERİ NO: 6) in ilgili kısmı aşağıdadır.

20/2/2019 tarihinden önce düzenlenen raporlardan; taşıtın hareket ettirici ak-
    samında özel tertibat yaptırılması gerektiğine dair değerlendirme bulunmayanlar ile “Özel ter-
    tibatlı araç kullanabilir”, “Otomatik vitesli araç kullanabilir”, “Otomatik vitesli araç kullanması
    uygundur” gibi bir zorunluluğu değil, tercihi veya olasılığı ifade edebilen değerlendirmeleri
    içeren raporlara istinaden işlem yapılmaz. Ancak, taşıtın hareket ettirici aksamında özel tertibat
    yaptırılması gerektiğine dair değerlendirmeyi içermemekle veya olasılığı ifade edebilen de-
    ğerlendirmeler içermekle birlikte, raporda yer alan tespit ve açıklamalardan (sağ veya sol
    kol/bacak uzuv yokluğu veya uzuvların fonksiyonlarını yitirdiği/yerine getirmediği/kullanıla-
    madığı ve benzeri) özel tertibat gerekliliğinin açıkça anlaşılması halinde, bu raporlara istinaden
    de işlem yapılabilir.

Üye
    Kotan Avatarı

Son Giriş
    05.08-2021
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    6

çok pardon ben süre olayını unuttum

Üye
    Ali K. Avatarı

Son Giriş
    15.12-2020
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

yani? benim raporda açıkça yazıyordu otomatik vites gaz fren elden tertibatlı araç kullanabilir diye ancak yeğenbey kabul etmedi

Üye
    Musti2763 Avatarı

Son Giriş
    29.03-2021
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet brnim raporda da yazıyor du elden kumandalı özel tertibatli araç kullanabilir ancak yinede kabul edilmedi

Hareket ettirici aksamda özel terbiyst ibaresi istendi

Üye
    ertugruls2 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    07:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bayi uzerinden mi kabul edilmedi vergi dairesine siz mi basvurdunuz.