TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    delikanlibankaci Avatarı

Gerçek Adı
    fazlı ayan
    Son Giriş
    21.11-2021
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Daha önce hiç ehliyet almadım. En son aldığın engelli raporum;Haydarpaşa numune hastanesinden
    11.12.2000 tarihli -tanı sağ alt ekstremitade ağır polio sekeli. kullanım amacı 193 gelir vergisi %50 çalışma güç kaybı ve sürekli.Ben bu raporumun fotokopisi ile .Haydarpaşa numune hastanesinden başhekim yardımcısının imzasını ve mührünü kaşeletip sağlık kuruluna vererek 28.08.2019 tarihinde ulusal engelliler veri tabanına işlettirdim.
    31.08.2019 tarihinde emekli oldum.
    24.09.2019 tarihinde aile hekimime başvurdum sürücü adayları ve sürücüler için sağlık raporu isimli bir form verdi.ortapedi göz ve nörülojiye sevk etti.devlet hastanesine giderek 125 tl ödeyerek 3 servise ayrıca fiziğe muayene oldum.
    sonucları sağlık kuruluna vererek komisyona sevkimi isteyen bir form doldurdum .cep telefonuma gelen mesajla
    18.10.2019 tarihinde
    İstanbul zeytinburnundaki il sağlık müdürlüğü komisyonuna engelli raporumuda göstererek raporumun tamamını aynı gün elden aldım kararda engelli B Yazıyor.

kısıtlama kodlarım.
    01.01. Gözlük
    102. Ambulans, ticari araç veya resmi araç kullanamaz
    78. Sadece otomatik vitesli araç kullanabilir
    25.08 Soldaki hız pedalı
    20.03 Sol ayağa uyarlanmış fren pedalı
    47 İki tekerlekli araç kullanamaz

ehliyet veren donanımlı aracı olan kursa 25.10.2019 tarihinde kaydoldum.11 kasımda kurs başlıyor.

Üye
    delikanlibankaci Avatarı

Gerçek Adı
    fazlı ayan
    Son Giriş
    21.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Arkadaşlar yazılı sınavdan 96 aldım .ilk direksiyon sınavında L park sebebiyle kaldım. Pandemi sürecinde kurslar ve sınavlar kapatılmıştı. Yeni direksiyon kurs alacağım .

Üye
    emir79 Avatarı

Son Giriş
    31.10-2021
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    191

Hocam geçmiş olsun hangi ilden aldınız raporu bu raporla otv muafiyetli araç alabilecekmisiniz veya başka rapor mu alacaksiniz. iyi aksamlar

Bu durumda sol ayak palio sekelide ne gibi bir farklılık yaşatır

Üye
    Selahattin Düzen Avatarı

Gerçek Adı
    Selahattin Düzen
    Son Giriş
    09.11-2020
    Saat
    00:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim b sınıfı ehliyetim var sağ ayağımda 9 cm kısalık var ötv siz araç almak için özürlü ehliyetine çevirmem gerek nasıl bi süreç izlemeliyim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    20.11-2021
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

@Selahattin Düzen
    Aile hekimine gideceksiniz, aile hekimi genel muayeneyi yaptıktan sonra gerekli gördüğü branş ya da branşlara sevk edecek. Örneğin sizin başka bir rahatsızlığınız yoksa ortopedi uzmanına sevk edecek. Ortopedi uzmanına muayene olacaksınız ve o da sizi il sağlık müdürlüğü komisyonuna sevk edecek.
    İl sağlık müdürlüğü komisyonu sizin için gerekli araç uyarlama ve kısıtlama kodlarını belirleyip rapora işleyecek.
    Daha sonra nüfus müdürlüğüne gitmeden ehliyet ücretini yatırın, biyometrik resim ve rapor ile nüfus müdürlüğüne başvurun.

Üye
    delikanlibankaci Avatarı

Gerçek Adı
    fazlı ayan
    Son Giriş
    21.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @emir79

mevcut kodlarla ötv indirimli alac alabileceğim.başka raporo ihtiyacım yok. Raporumu istanbuldan aldım.

Üye
    Selahattin Düzen Avatarı

Gerçek Adı
    Selahattin Düzen
    Son Giriş
    09.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp bey ben raporu vergi indirimi için almıştım bugün araç almak için bayiye sordurduğumda raporun arka kısmında engel ile ilgili açıklama kısmı boş olduğu için ilk önce oraya hangi tür araç kulanabileceğiniz herhangi birşey yazılmamış değiştirmeniz gerek dediler diyelimki değiştirdim o rapuru il sağlık ta kod verilirse mevcut b sınıfı ehliyetimi engeliye çevirmek için tekrar belirtiğiniz presedürü mü uygulayacağım

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    20.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

@Selahattin Düzen
    ÖTV istisnası için rapor ile araç uyarlama ve kısıtlama kodları içeren B sınıfı sürücü belgesi birlikte gereklidir.
    Evet uygun bir engelli sağlık kurulu raporu aldıktan sonra ehliyetinizi yukarıda anlattığım prosedürü izleyerek değiştirmeniz gerekecektir.

Üye
    Selahattin Düzen Avatarı

Gerçek Adı
    Selahattin Düzen
    Son Giriş
    09.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp Merhaba ufuk abi benim 8 sene önce aldığım normal ehliyetim var sağ ayağımda 9.cm kısalık var aynı zaman da yarım bökebiliyorum dizimi hem manuel hem otomotik sorunsuz kulanıyorum ama bu ötv den yararlanmak için engelli ehliyetine çevirmem gerekiyor bugün aile hekiminden başvurdum durumu belirtim beni ortopediye sevk ettisizce bana nasıl bi kod verirler acaba ve devlet hastahanesinde uğraşmamak için özel de yaptırsam sorun olurmu

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    20.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

@Selahattin Düzen
    Aslında kriter şudur; manuel vitesli bir aracı kullanabilmek için ek bir tetribata ihtiyaç duymak. Gerçi 9 cm kısalık pek de az değil, ama doktorlar da manuel vitesli aracı kullanabileceğinize kanaat getirirse vermezler.
    Bu kısalık ile manuel vitesli araç kullanamayacağınıza kanaat getirirlerse otomatik vites ve sola alınmış gaz pedalı araç uyarlama kodları ile 102- Ticari araç, ambulans ve resmi araç kullanamaz kısıtlama kodu verilir.
    Özel hastane raporları da geçerli, ancak orada bitmiyor, il sağlık müdürlüğü komisyonuna sevk edileceksiniz, kodları verecek olan onlar.

Üye
    Selahattin Düzen Avatarı

Gerçek Adı
    Selahattin Düzen
    Son Giriş
    09.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp Ufuk abi ben raporu vergi indirimi için almıştım vergi indiriminden yaralanmaya başladım 3.derece de raporun arkasında ibare olmadığı için kabul etmediler aldığım hastahaneye sordum ötv için tekrar başvurmam söylendi mevcut rapora ekleme olamayacağını söylediler çarşambaya randevu aldım aynı hastahaneden bakalım süreç nasıl işleyecek bu arada ehliyet içinse bugün başladım benim merak etiğim benim durumum için nasıl bi kod verecekleri ile ilgili ehliyeti engeliye çevireyim derken komple gitmesin

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    20.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

@Selahattin Düzen
    Sağ bacak kısalığında ehliyetin komple gitmesi mümkün değil rahat olun.
    Kodlarla ilgili cevabını verdim aslında ama soruyu buraya taşımışlar cevap eski yerinde kalmış, her yere yazmak da olmaz taşısınlar bi zahmet.

Üye
    delikanlibankaci Avatarı

Gerçek Adı
    fazlı ayan
    Son Giriş
    21.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

05.09.2020 bugün direksiyon sınavını 2 gririşimde geçtim.

Üye
    delikanlibankaci Avatarı

Gerçek Adı
    fazlı ayan
    Son Giriş
    21.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

Nufus Müdürlüğünden B engelli ehliyetimi dün aldım. Ümraniye Nakil vasıtaları vergi dairesi engelli raporumun ötv tebliğinin çıktığı 2002 den sonra alınmadığı için ötv den yararlandırılamayacaklarını söylediler .Ben sürekli engelli raporumun 2001 tarihli olduğunu 193 gelir vergisi başvurusu ile alınan bu raporun 3 dereceden engelli olduğumu 1 yıl sonra ankaradan maliye bakanlığı sağlık kuurlunca onaylandığını. Bu raporla 65 yaşı beklemeden 19 yılda geçen yıl emekli i olduğumu en son raporumda bu olduğunu söyeledim.Bu raporumu ulusal engelli veri tabanına 2019 yılının 8 ayında aldığım hastanenin sağlık kuruluna vererek işlettirdiğimi söyledim.Dolayııszla sürekli engelli raporludan yeni rapor istenemeyeceğini belirttim.Kendi isteğimle kesinlikle rapor almayacağımı kazanılmış haklarımın verilmesini istedim. 2019 sürücü adayları için raporda komisyonun özel tertibat koduyazdığını belirttim.
    Dilekçe yazarak itirazda bulundum .

Üye
    Syusuf Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    16.06-2021
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2 teker olayina tavim ya ben motorbisiklet kullanabiliyorum ehliyetimde var otomatik vitesde sorun yok ama ötv indirimli alcam zaman 2teker kullanamaz diyip geciyollar

Sayfa 1 / 2 12 SonSon