TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Adem3444 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Benim sorunum yüzde 40 engelli raporu aldım sağ elimden ateşli silah yaralanması ile ortopedi ve psikyatri den sağ elimde baş parmakta hareket kısıtlılığı var. raporumda ÖTV indirimi var vergi indirimi bakim ücreti bir kaç şey daha araç alabileceğimi söylediler.
    B sınıfımı ehliyetimi tekrar heyete girerek engelli B ehliyeti aldım 10.2 78 kodlarını verdiler özel tertibat gerek yok sadece otomatik araç kullanabilirsin dediler. Buraya kadar herşey tamam bayiler tamam dedi fakat Ümraniye nakil vasıta araçları vergi dairesinden onaylatmak Için gittim onlarda görüş için Fatih Istanbul vergi dairesi ÖTV müdürlüğüne gönderdiler. Burdaki memur olmaz alamazsın sağlam ellerin diyor bende raporları aldim heyete girdim dedim dilekçe verdim cevap bekliyorum ama umudum kalmadı ne yapacağım bilmiyorum bilgi verirseniz sevinirim.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    431
    Verilen Beğeniler
    103

@Adem3444

Selamlar,

Sağ el otomatik vitesin özel teertibat sayılması ile ilgili yasa da açık hüküm yok. Özelge ile sizin yaptığınız gibi inceliyor vergi dairesi. Bunu incelerken, engelli oranınıa, çalışamayacağınız işlere, ve emsal kararlara bakıyorlar. Benim için özel tertibat sayıldı ve aldım. Alınmayacak diye birşey yok.

Cevabı bekleyin bana göre.

https://www.engelliler.biz/forum/oze...islemleri.html

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    817
    Verilen Beğeniler
    409

Raporda sadece ortopedi için verilen oran kaç ?
    Üç beş gibi çok düşük oranlı hafif kısıtlar için de sorun oluyor.
    Sadece baş parmaktaki bir hareket kısıtlığının manuel vitesli araç kullanmaya engel olup olmayacağı yoruma açık bir konu.

Üye
    Adem3444 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ortopedi 14 psikyatri 30 toplamda 40 olarak sonuç verdiler sürekli ama görünüşte sağ elimde birşey yok sadece baş parmakta hareket kısıtlılığı var oynatamıyorum engelli ehliyet içinde heyete girdim sadece otomatik araç kullanabilirsin dediler. Vergi dairesindeki memur yada müdür buna nasıl karar veriyor doktorlardan daha mı iyi biliyorlar.

Üye
    Adem3444 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS
    Bugün özelge rapor sonucunu aldım vergi dairesi ÖTV müdürlüğü olumsuz cevap verdi tek parmak sakat olduğu için hareket kısıtlılığı olduğu için vermediler.
    Şimdi ne yapabilirim itiraz etsem sonuç değişir mi yada yeniden rapor alsam faydalanma şansım ne olur bilgi verirmisiniz.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    431
    Verilen Beğeniler
    103

@Adem3444

Sizin durum farklıymış. Parmak olmadığı gerekçesi ile verilmediyse yeni rapor alsanızda fayda etmez. İsterseniz elbette itiraz edebilirsiniz. Ancak Resmi Kurum görüşü olduğu için, bildiğim kadarıyla şuan size mahkeme yolu açıldı. 60 gün süreniz var. İstersniz bir avukat ile görüşün.

Üye
    Adem3444 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS
    Tşk ederim istanbuldayım tavsiye edeceğiniz bir avukat var mı. Birde aldığım ehliyetin hiç-bir fonksiyonu kalmadı sırf ÖTV 'den faydalanmak için engelli B ehliyeti aldım. Manuel araçta kullanamıyorum ehliyet değiştirsem tekrar yine normal B ehliyet alabilirmiyim.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    431
    Verilen Beğeniler
    103

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Adem3444

Sitede avukat var. Onla görüşebilirsiniz.

https://www.engelliler.biz/forum/oze...ehliyet+itiraz

Ehliyetiiz değişti. Artık eski ehliyete dönmek gibi birşey olabilir mi

Başlığın Etiketleri