TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 101 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:35
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar 2011 yılında almış olduğum engelli sağlık raporu nda otomatik vites araç kullanabilir yaxiyor ve ben daha once arac aldin bu aracimi simdi sattim ayni raporla yeni arac al.ak istefim ankara yeğenbey vergi dairesi raporumda otomatik vites araç kullanabilir yazisinin kullanmak zorundadır seklinde degismesi dolayisiyla yeni rapor almam gerektigini soyledi ne yapmaliyim acil yardım lutfen

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    19.10-2019
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    48

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Kullanabilirle kullanmak zorundadir arasında ne fark varki ordaki memurun işgüzarlığı şefine veya müdürürüne git meramıni anlat.Ayrıca hiçbir hastane o ibareyi yazmaz.Ehliyet alırken kurul yazar bu ibareyi.

Üye
    abukcuoglu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet bükçüoğlu
    Son Giriş
    17.10-2019
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@erhanorhan Erhan kardeşim ,engel durumun nedir bilmiyorum ama bendede h sınıf otomatik kullanır ehliyeti vardı zaten H SINIFI ehliyetlerle artık ötv indirimli araç alamıyorsun değiştirmek istediğinde sağlık kurulu normal aparatsız araç kullanır ehliyeti verdi.ALLAH kolaylık versin işin çok zor.Bende iki kalçamda problem hastane verilerine bile bakmıyorlar otur ,kalk ,yürü tamam çıkabilirsin olmuş üç beş kişinin yorumlarıyla hareket ediyorlar.

Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelim sol alt extermiteda polio sekeli

Üye
    abukcuoglu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet bükçüoğlu
    Son Giriş
    17.10-2019
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@erhanorhan inşallah tertbatlı araç araç ehliyeti alırsın .ilk kurul 2. sınıf b ehliyet verdi itiraz ettim ikinci kurul 1. sınıf ehliyet verdi ikisi birbirinden farklı olduğu için ankara hakem kuruluna sevk etti oradan da ne çıkacak bilmiyorum .Allah kolaylık versin işin zor.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    99

@erhanorhan engelin sol alt polio sekeliyse ve buda raporunda yazıyorsa aslında memurun kabul etmesi gerekiyor çünkü sol alt polio sekeli direk karşılığı olan bir hastalık yani yorum yapılmaya gerek olmayan ,hemen otomatik vitesli araç olması gerektiği bilinen bir hastalık. bence başka memura çık yada şefe veya kim yetkiliyse ona çık ve derdini anlat ,çünkü bende senin gibi sol alt polio sekeliyim bende araç almadan önce vergi dairesine gittim ve memura gösterdiğimde raporumu ilk önce hastalığın tanımına baktı ,tamam dedi siz otomatik kullanıcaksınız bu rapor olur dedi hemen. açıklama kısmında ise Özel donanımlı,Otomatik vites araç kulanır ibaresi vardı.

Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler arkadaslar bugun vergi dairesinde bir mudur yardimcisina gideceğim inşallah sonuc iyi olur dua edin inşallah

Mehmet kardesim ehliyetinide degistirmismiydin yoksa h sinifi ehliyet ile mi islem yaptin

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    99

@erhanorhan ehliyetimi değiştirdim kardeşim ,eski ehliyeti maliye kabul etmem dedi mecbur değiştirdim araba almadan önce.

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ben de değiştirmiştim 2016 aracı almadan önce.bende de emniyet tescil yapmamıştı.

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@Mehmetyilmaz
    gidebildiniz mi vergi dairesine?

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    162

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Styric Mesajı Gör
    Sonunda vakit bulup bugün gittim ve dosyamı aldım trafiğe gitmeye ve ehliyetimi almama hazır. Ama şöyle bir sorun var ve yardımınız gerekiyor.

2009'da aldığım raporumu kurs kabul etmedi başta. Ve bu 2009 raporumda H ehliyet alır tertibatlı araç sürer yazıyordu. Neyse bunu kabul etmedikleri için bende gittim tekrardan hastaneye. Kursun verdiği bir evrak sadece doktorun imza atması gerekiyordu.

Gittim doktora elimde dosya, 2009'da veren doktor ile aynı kişi. Hatırladı tabi, dedim böyle böyle çok rica ediyorum şuraya H ehliyet alabilir, Otomatik vitesli araç süre bilir şeklinde bir yazı yazıp imza kaşe rica ettim. Ama yok inat H ehliyet alabilir yazıp geçti ! yalvardım iki saat bak indirimli araç alamam vs bilmem ne bu hepsine geçiyor deyip kestirip attı.

Gittim kursa verdim evrağı, yazılı, direksiyon sınavı falan derken hepsinden geçtim ve Evrağımı bugün aldım. Dosyam da H ehliyet olarak gözüküyor orda sıkıntı yok.

Ama ehliyetimi trafikden aldığımda neler yazıcak. İlla ki otomatik vites kullana bilir ibaresi olması şart mı ? Olmazsa problem olur mu?

Ve son bir soru daha elimde 2009da aldığım dışında bir rapor yok. Yıl başında araba alacağım ve bayi ehliyet ve raporun yeterli dedi. Elimde ki rapor geçerli olmayacak büyük ihitmal. Geçerli olsada istemiyorum tertibatlı araç zaten ihtiyacım yok ki sol ayağımda benim sorunum.

Gidip yeniden rapor mu almam lazım ? bu raporun engell yüzdesini belirtmesi şart mı ? heyette girmeme gerek var mı? yoksa bir ortapedi uzmanı yazıp imzalayıp kaşelemesi yeterli midir ? lütfen yardım edin. Çok zor durumdayım.

Ayrıca dosyanın içinde sadece H ehliyeti alabilr yazılı bir rapor var. Onun dışında hiç birşeyde yok. Ehliyetimi almadan önce gidip yeni bir rapor almam gereklimi trafiğe giderken ? lütfen bir akıl verin.
    aynı durum bende vardı. Senin engelli raporun ve sürücü sağlık raporun olduğu , hastalığının tanısı da yazıldığı için ayrıca ÖTV den muhaf arac alabılır yazısı yazmasına gerek yoktur . % belırtılme şartı var . Zaten il sağlık müdürlüğpünde engelli sürücü formu ıle sağlık heyetıne gıreceksın . tekrar gırmene gerek yok. otomatık vıtes kullanır ıbaresi şart. baska turlu bısey yazarsa özel tertıbat vs ugrasırsın.

Üye
    Sardonyx35 Avatarı

Gerçek Adı
    erhan ertaş
    Son Giriş
    18.10-2019
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    9

ben engel raporu almadan önce normal olarak B araç ehliyeti aldım.
    Şuan engelliyim ehliyet ile ilgili ne yapmam gerek ? güncellemek için
    Konu Sardonyx35 tarafından değiştirilmiştir (02.10-2019 Saat 15:54 ).

Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet vergi dairesine gittim 10.08.2019 tarihli resmi gazetede yayinlanmis ve artik raporsa otomatik vites araç kullanmak zorunda yada kullanmali yazmaliymis yani yeniden rapor alacağım

Ehliyetin değişmesine gerek yok dediler2020 sonuna kadar gecerli dediler sadece rapor yeniden alinacak inşallah oran dusurmezler dediğim gibi rahatsızlığım sol alt extermide polio sekeli bakalım nasip

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    431
    Verilen Beğeniler
    103

@erhanorhan

Bugün tartışmaya açtığımız ilgili teblğde tam aksine engelli sağlık raporunda otomatik vites ile ilgili hüküm olması istenmiyor

https://www.engelliler.biz/forum/oze...im-2019-a.html

Ortalık çok karışık...

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    99

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @StratoS

İşte yine benim bahsettiğim konuya geliyoruz kurallar belli kanunlar belli ama malesef memurlar kendileri anladıklarına göre işletiyorlar,sen istediğin kadar ehliyeti 2020 yılının sonuna kadar geçerli bil ama ,ahmet geçerli derken mehmet hayır bana yenisini getir der. malesef bizde işler böyle.
    şimdi yine rapor çıkarırken olan arkadaşlarımıza olacak ,usulüne uygun çıkaracaklar bu sefer memur diyecek yok bu olmamış git yenisini çıkar,doktorumu ikna edicez yoksa memurumu çık işin içinden

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon