TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 113 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    14.12-2019
    Saat
    20:46
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bertoned kardeşim size aynen katılıyorum oradaki bi memurun genelge böyle diyip işi yokuşa sürmesi tamamen beceriksizliklerin den kaynaklı bende konu hakkında ayrı arıh izah içeren tam 3 özelge yazdım bakalım cevap ne zaman gelir

Üye
    Bertoned Avatarı

Son Giriş
    08.12-2019
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    14

@Aksi şey yeniden rapor almayın raporunuzda teşhis açıkça yazıyor mu? raporunuzun tarihi 20.02.2019 tarihinden önce mi? eğer bu sorulara cevabınız evet ise özelge isteyin
    @erhanorhan özelgenin yanıtını bizler ile paylaşırsanız sevinirim.

Üye
    Aksi şey Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.
    Özelge nedir! Rapor h ehlyet için almıştım 2014 tarihinde. Geçen ay nüfus müdürlüğü başvurdum sağlık raporu ile ordaki memur normal sağlık ocağı raporu olmaz sen devletten 2 yıllık verilecek rapor almalısın onuda il sağlık müdürlüğü ne göndericeksin en son buraya dedi. Bende alınmış bir hakkın bir engelliye neden bu kadar eziyet edilerek tekrarlanmasına çok şaşkınım.. Sağlıklı insanlar hiç sorunsuz alıyorken.. Bizlere ise tam tersi bir çok engel daha çıkartılmış.. Neyse zaten zor olan hayatın tüm zorluklarına ve engelletine alışığız.
    Teşekkürler cevaplar için..
    Konu Aksi şey tarafından değiştirilmiştir (07.10-2019 Saat 11:47 ).

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    930
    Verilen Beğeniler
    625

@Aksi şey

Özelge şu demektir: Vergi veya benzeri uygulamaların kişi için yeterince açık olmadığı zamanlarda ve tereddüt bulunan hususlarda kişiye özel ama geneli de bağlayabilen, resmi dairelerce hazırlanan yazılı açıklamaların tamamına denir.

Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    14.12-2019
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün aradılar vergi dairesinden özelge talebinde bulunmuşsunuz ancak ekler kısmına raporunuzu eklememiş siniz göremedik dediler oysa rapor aslı ve noter tasdikli sureti zaten ellerinde ama kim zahmet edip dosyaya bakacak ki bende bu sabah yeni bir özelge verdiğimi ve raporu eklediği mi söyledim tamam inceledikten sora size dönüş yapılır dedi ve kapattı

umarım geri dönüşleri olumlu olur da biran önce parasını ödediğim aracımı alabilirim

Üye
    mess. Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yeğenbey vergi dairesinde aynı şeyleri ben de yaşadım..Engelli sağlık raporum ve sürücü belgesi heyet raporu ve kodları yazilan yeni ehliyetim ile gittim..bana denilen Ağustos 2019 tarihinde değişen mevzuat gereği engelli sağlık kurulu raporunda otomatik vites kullanması "gerekmektedir,zorundadır,gerekir" gibi net kesin ifadelerin olması.. engelli sağlık kurulu raporumda ÖTV veya otomatik vites ile ilgili bir ifade yoktu.. raporu çıkartıgim hastaneye gittim GATA'daki il sağlık müdürlüğüne itiraz edin dediler..GATA il sağlık müdürlüğüne gittim, sen 20.02.2019 tarihinden önce engelli raporu aldığın için raporu aldığın hastaneye geri gideceksin dediler... tekrardan hastaneye geldim ortopedi doktoruna gittim vergi dairesindeki memur seni yanlış yonlendirmis sürücü heyet raporunla alacaksın dedi .. mevzuatı gösterdim bu seferde iyi tamam ama sana daha önceden fazla oran vermişler bana dusseydin bu kadar vermezdim sana oran tarzında cümleler kurdu..bir kağıda engel oraninin değişmesi için heyete sevki uygundur yazdı.. tekrardan heyete girmem gerekmiş..ne yapacağımı bilemiyorum

Üye
    gestapooo Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    2

hangi hastanede oldu bu acaba? doktor saçmalamış resmen.

Üye
    mess. Avatarı

Son Giriş
    12.12-2019
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yenimahalle eğitim araştırma hastanesi, daha önce oranları veren doktor bu hastaneden ayrılmış ve bu oranlari verirken tek tek kitaptan kaynağına kadar bakarak vermişti..
    Şöyle bir durum var 20.02.2019 tarihli resmi gazetenin kazanılmış haklardaki15.maddesinde bu yönetmelikten önce alınmış raporlarında sürekli ibaresi olan engellilerin daha önce aldıkları vücut kaybı oranları geçerli olup yazıyor... Bu durumda raporunda sürekli engelli olanların yeniden rapor aldıklarında oranları eskisinden düşük olamaz yanlış mı anlıyorum acaba?
    https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20190220-1.htm

Üye
    mavera Avatarı

Son Giriş
    09.12-2019
    Saat
    23:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi akşamlar, bende rapor mağduruyum.bu üçüncü çıkacak, vergi dairesi ibareyi eksik buldu. Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanması gerekir. Yazacak dedi. Ben yandım. Siz yanmayın yeni rapor alırken

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2019
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Teşhis kısmıda önemli sol alt ekstremite, sağ alt ekstremite yada her iki alt ekstremite ya da her iki üst ekstremite. Benim teşhis kısmında parapleji ve tetrapleji yapmakta bir sorun olmaz inşallah. Parapleji zaten her iki ayağın alt ekstremitede felçli olması durumudur.

Üye
    mavera Avatarı

Son Giriş
    09.12-2019
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşhisde mi, yani tabide.

Üye
    erhanorhan Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    14.12-2019
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ya doktor saçmalar ya memur işin aslını bilen işini bilinçli yapan kanundan mevzuattan haberi olan birine denk gelmedikçe işimiz zor

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    2

@erhanorhan
    @mavera

Vergi dairesinin belirttiği tebliğde önceki raporlarda mutlaka bu yeni ibarelerin olmasını zorunlu tutmuyor. Eski raporlara göre işlem yapılabilir, şüphe halinde hastaneden açıklama istenir diyor. İlgili memurlara bunu söyleyin. ya bilmiyorlar, ya da sizi başlarından savmak istemişler.

Ben özelge taleplerinizin olumlu geleceğini düşünüyorum ancak olumsuz gelmesi halinde dava açma hakkınız var. Dava yoluna gitmek isterseniz resmimde yazılı numarayı arayabilirsiniz.

@Aksi şey

Sizin durumunuz şöyle; mevcut H sınıfı ehliyetinizi yasal süre dolana kadar kullanabilir ve bununla yeni araç alabilirsiniz. Ancak eninde sonunda yeniletmeniz gerekecek. Bu durumda eski ehliyetiniz olsa bile il sağlık müdürlüğü komisyonuna girip uygun tertibat kodlarınızı almanız gerekiyor. Komisyona girmeden ve tertibat kodlarına dair karar verilmeden ehliyetinizi yenileyemezsiniz.

Üye
    mavera Avatarı

Son Giriş
    09.12-2019
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyide Hüseyin bey, eski raporun hükmü kalmadıki artık. Yeni çıktı. Eski raporumuda götürdüm geçen sene başında, yeni çıkaracaksın dediler. Dalga geçer gibi nası şey bu böyle. Şimdi de eski rapora göre olabilirdi, falan. Çok üzgün çok yorgunum artık. Bilmiyom vergi dairesi ile uğraşılmaz.şuan aracımda normal. Geriye dönük mtv parası alabilir miyim. Vergi dairesi yüzünden olduda

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mavera

Alabilirsiniz. Önce belgelerinizle vergi dairesinden iade isteyin. Bunu isterken tebliğ hükümlerine aykırı olarak yeni rapor istendiğini belirtin. Reddedilirse Gelir İdaresi Başkanlığına şikayet başvurusunda bulunun. Bu başvuru sonucunda da ödenmezse vergi mahkemesine dava açma hakkınız var.

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon