TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    22.10-2021
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar bir arkadaşım ötv siz araç almak istiyor .Raporun Teşhis / Teşhisler kısmında :Her iki alt ekstremitede polimyelit sekeli yazmakta.Rapor sürekli. ortopedik kutucuğuna tik atılmış.diğer(Açıklayınız) bölümünde ise" özel tertibatlı araç kullanması "uygundur yazıyor.H sınıfı ehliyetini değiştirmiş .Ehliyet kodları ise:10.02-32.02 ehliyet ön yüzünde ise A B yazmaktadır.yorumlarınızı ve hörüşlerinizi rica ederim.Teşekkürler
    Konu disc55 tarafından değiştirilmiştir (26.09-2019 Saat 21:19 ).

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    28.11-2021
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    11

Bütün şartlarınız uygun. Hiçbir sorun yaşamadan ötv siz araç alabilir.

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    22.10-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    11

Teşekkür ederim . bir sorum daha alacak müsaadenizle .benim raporumda ise tek fark : teşhis / Teşhisler kısmında parapleji - Tetrapleji yazıyor tek fark bu. parapleji ise iki ayağın alt ekstremide de felçli olması durumu .Ben de ötv siz araç alabilir miyim bu durumda?
    Konu disc55 tarafından değiştirilmiştir (27.09-2019 Saat 12:10 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.275
    Verilen Beğeniler
    3.824

hiç bir sorun olmaz. Gaz-fren elle kumandalı özel donanımlı aracı ötv-mtv muafiyeti ile satın alabilirsiniz

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    22.10-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    özel tertibat ibaresi ehliyet raporunda mı? engelli sağlık kurulu raporunda yazıyor?

benim ehliyette 10.02, 01.01 ve33.02 var sadece a- b yazıyor ön yüzde

İyi günler. Bu koda göre işlem yaptıran var mı aranızda arkadaşlar. Nasıl bir şey bu.

Aslında ben 33.02 kodunu 32.01 koduyla değiştirmek için komisyona başvurmuştum. 35-40 kişi var. Ortalık yangın yeri. Bir panik acelecilik. İsmi okunan içeri girmesiyle çıkması bir oluyor. Sizi doğru dürüst konuşturmuyorlar. Meramınızı anlatamıyorsunuz.böyle komisyon görmedim.

Yok mu bu kod verilen?

Benim raporum 2016 yılında alındı. Teşhis/teşhiler kısmında parapleji/tetrapleji yazıyor. Açıklamada ise özel tertibatlı araç kullanması uygundur. İbaresi yazmakta. Paraplejik her iki ayağın felçli olması demek, özel tertibat olmadan açıkça araç kullanmam. Yönetmelikte böyle diyor. Sanırım kabul olur bu rapor.siz ne düşünürsünüz bu konuda arkadaşlar.

Sanırım bu konuda bilgi sahibi olan yok. Peki ehliyet raporunun geçerlilik süresi 1 yıl mıdır?

engelli b araç uyarlama( tertibat) kodları: 10,02-32,01-35,03-40,11 kısıtlama kodları ise; 01,06-64-47-102 gaz fren elden kumandalı aparat.kolu kendine çekince gaz, itince fren onun karşılığı , 32,01 kodudur.çoğu kişi komisyona tertibat kodunu değiştirmek için gelmiş.yaşlı bir amca vardı vergi dairesinden kağıda 32,01 kodunu yazdır diye bir kağıt vermişlrt.bir arkadaşa da gaz pedalını sola aldırmak için şu kodu yazdır.demişler.ben de 33,02 kodunu 32,01 koduyla değiştirmek için girdim.değiştirmişler .fakat bu seferde 35,03 kodunu vermişler.benim ellerimde ya da parmaklarımda bir engel yok ki,komisyona diyorum 14 yıldır aktif olarak sol elle gaz fren tertibatı kullanıyorum.sol el daima aparat kolunda. sağ elle direksion hakimiyetini sağlıyorum.vides zaten otomatik.bana hala diyor.sen solak mısın?ölür müsün öldürür müsün yarabbim. çileden cıkmamak elde değil.ben zaten silecek kolunu sol elimle kullanıyorum.