TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet, bu kadar arkadaş mı, gönderdi?

Hani istiyorduk, hani talebimiz vardı? Yok mu başka kimse arkadaşlar?

Desteğiniz için teşekkürler.

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Ben OMBUDSMAN'a bile başvurdum resmi olarak aylar oldu tenezzül edip cevap bile vermediler.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

Yılbaşında büyük zamlar geliyor!

Başta vergiler, harçlar ve trafik cezaları olmak üzere iğneden ipliğe birçok şeyin yeni yıl zammı her yıl Yeniden Değerleme Oranı (YDO) kadar zamlanıyor. YDO,
    4 Kasım 2019 günü açıklanacak ekim ayı enflasyonuyla netlik kazanacak. Ekimde Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) henüz açıklanmasa da YDO yani yılbaşı zamlarına otomatik olarak uygulanacak olan kritik veri büyük ölçüde ortaya çıktı. SÖZCÜ'nün Türkiye istatistik Kurumu (TÜİK) verileri üzerinden yaptığı hesaplamalara göre, bu ay Yİ-ÜFE hiç artmasa dahi YDO en az yüzde 22.55 olarak gerçekleşecek. Doğalgaz ve elektrik zamlarının da etkisiyle ekim ayında Yİ-ÜFE'nin yerinde sayması beklenmiyor. Bu nedenle ekim ayında Yİ-ÜFE oranı yüzde 0.5 olursa, otomatik zamlar yüzde 22.6'ya, yüzde 1 olursa yüzde 22.67'ye yükseliyor.

Yılbaşında vatandaşın üzerine adeta yağmur gibi yağan vergi ve ceza zamları bu yıl çok daha etkili olacak. Üstelik bu artış, enflasyon yine düşerken yaşanacak. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yıl sonunda ekonomi yönetiminin tahmin ettiği gibi yüzde 12'de kalsa dahi zamlar Yİ-ÜFE'ye ayarlı olduğu için yüzde 22.55'ten daha aşağıda olmayacak. İktidar eğer isterse bu oranı yarıya kadar yani yüzde 11.28'e kadar düşürebilecek.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonom...liyor-5378404/

Eğer Hükümet hiç düşürmeden YDO'yu %22 olarak çıkarırsa, 247.000 TL olan engelli limiti, 302.000 TL lere çıkacak.

Bu arada %30larda olacak diyip hatta bana hakaret eden arkadaşa sevgilerimi gönderiyorum.

Üye
    ousenmez Avatarı

Gerçek Adı
    ousenmez
    Son Giriş
    07.03-2020
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    28

@StratoS

iyi de sen de gecen yıldan farkı alınabilir diyordun arkadaşım. senin hesaba göre de ydo 22-23 , -1 olmalı limit inmeliydi. Ekim sonunda açıklanacak işte su an 26.44 de ama tuik iyi çalışıyor gelecek sene yuzde 2 li 3 lu rakamları gördürür ydo da.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

@ousenmez

Bakın, ben dediğim şeyleri derim, söylenenleri de yazarım. O okuduğunuz yazıa tekrar bakın, "Bazı kaynaklar YDO'yu bir önceki fark olarak açıklamış mesela" yazmıştım. Bunu ben demedim, okuduğumu söyledim. Bu yüzden bu hesap iddasında olmadığımı her kafadan bir ses çıktığını ve tartışmak istemediğimi söylemiştim arkadaşım.

Yani ben oran vermezken (Aylar öncesinde %20 ler seviyesinde bekliyorum yazmıştım) sizler 30 vb birçok oran verip birde tartışmalara girdiniz...

Değdi mi acaba arkadaşım...

Üye
    grkmn Avatarı

Son Giriş
    10.01-2020
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    2019 ocak ayında yapılan ydo ya göre oran Ekim ayı on iki aylık ortalamalara göre alınmış ve Yİ-ÜFE %23.73 olarak belirlenmiş ve 200.000,00 TL olan üst limit 247.500,00 TL ye çıkarılmış.
    Eğer bunu referans olarak alırsak (ki öyle olması gerektiğini düşünüyorum) son yani eylül 2019 Yİ-ÜFE verisi %26.44 olarak geldi. Gelecek olan ekim ayı verisine göre bu oran güncellenecek ve bunun yaklaşık üstünde veya altında ydo oranı olarak alınacak diye düşünüyorum.
    Gönderdiğiniz linkteki adres açılamıyor. O yüzden neye istinaden %22 olarak belirttiğinizi teyit edemedim.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

Üye
    mustafa-toprak Avatarı

Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    23:32
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

o değilde artış olacak zaten 300 bin civarı. bu bayileri nasıl edecegiz normal insanda kazandıgının fazlasını kazanmaya çalışıyorlar engelliden
    2010 bin tl ye bırakırız diyorlar ötv muaflı alacam deyince 210 binden olmaz 220 binden hesaplanır diyor 5 BİN tl geçiriyor.
    şunları biriniz eşrefle kınasın. BURDAN HUNDAİY BAYİSİ RENULT BAYİSİ PGOUT BYİSİ WOLSVOGEN BAYİSİ BAŞTA OLMAK ÜZERE ALLAH SİZE YEDİR MESİN ZEHİR ZIKKIM OLSUN ENGELLİDEN 3 BİN 5 BİN DAHA FAZLA KAZANIYORSUNUZ. BUNLARI YÜZLERİNE VURDUGUMDA İSE YOK DEVLET TEŞVİĞİ VAR HURDA TEŞVİGİ VAR 225 BİN TL ÜZERİNDE ARAÇDA HURDA TEŞVİĞİ KULLANILAMAZ. SATIŞ DANIŞMANIN BİRİ HASTAYI YATAKKDA Sİ..... CEN DEDİ YANİ BİZ HASTA YATAGA DÜŞMÜŞ KIMALDIYAMIYORUZ İSTEYE GELİP IRZIMIZA GEÇEBİLİRMİŞ DEMEK İSTİYOR

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    2

@mustafa-toprak

Bayileri gezmek lazım. Ben araçlarımı hep kampanyalı fiyatlara pazarlık yaparak aldım.

Üye
    mustafa-toprak Avatarı

Son Giriş
    21.03-2020
    Saat
    23:32
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

iyi benim içinde bir pazarlık yap ozaman

Üye
    cos Avatarı

Son Giriş
    31.10-2019
    Saat
    01:41
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İyi bir konuya değiniyorsun,bir de eksik kalan kısmının (örneğin 290 bin yapacaklarsa,300 bin tl lik araba beğendi engelli,10 bin tl nin gerekirse MTV sini ödeyebilmeli Engelli.Bari burada alacağımız arabada küçük miktarlarda engel olmasınlar Engelli Kardeşlerimize,(GEREKİYORSA BUNA DA BİR ENGEL KOYSUNLAR YÜZDE 10 GİBİ,BİRÇOK ENGELLİ ARKADAŞIM KÜÇÜK MİKTARLARDAKİ ARTIK MTV Yİ ÖDEMEYİ KABUL EDEBİLİR,HERŞEYİMİZ ENGEL NASIL OLSA BUNA DA KOYSUNLAR BİR ENGEL)(
    Konu cos tarafından değiştirilmiştir (16.10-2019 Saat 17:56 ). Gerekçe: ekleme

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    2

@mustafa-toprak

Neden senin için pazarlık yapıyorum hayırdır? Git nasıl istiyorsan öyle al.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

@cos

Ben bu görüşünüze çok katılmıyorum. Zaten limite 20-25.000 TL altı farkalrda oturup Bayi ile pazarlık edebiliyorsunuz. Elinde araç kaldıysa ve satmak istiyorsa zaten veriyor. Ama sizin dediğiniz yöntem olursa, pazarlıkla çözülebilecek bir konu vergi ile engellilerin karşısına tekrar çıkacak.

@mustafa-toprak

Hocam ifadeleriniz enteresan. Pazarlık yapmak bir yetenek değil ki. Gidip bu kadar param var, veriyor musun bu aracı diyeceksiniz. Bu kadar yani...

Üye
    Volvo17 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım, ilk defa ÖTV siz araç alma imkanım doğduğu için son 15 gündür araçları inceliyorum, forumda daha önce yazılanları okuyup Bilgi Sahibi olmaya çalıştım. Ben şu anda şöyle bir ikilem yaşıyorum, almayı düşündüğüm passat/superb veya tucson/3008 tarzı araçların dizel otomatik en full modelleri 247 sınırını aştığı için ÖTV siz alamıyorum, yılbaşından sonra ydo güncellenecek. Eğerki umduğumuz gibi sınır 300 bin civarı olursa muhtemelen bu araçların dizel otomatik fulleri alınabilir olacak. Ancak sınır aynı kalır veya çok cüzi bir artış olursa (örneğin 260 gibi) o zaman da yeni yılda araç fiyatlarına zam geleceği için belki şuanda alabildiğimiz orta donanım paketleri bile alınamayacak. Şimdi riske girmeyip orta donanım alıp yılbaşından sonra full alma imkanı olursa bu kezde keşke bekleseydik biraz olacak. Sizler ne tavsiye edersiniz, benim gibi bu ikilemi yaşayan varmıdır, şimdiden teşekkür ederim

Üye
    Esatbey Avatarı

Son Giriş
    06.02-2020
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar YDO ne zaman belli olur

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon