TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    11.03-2021
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba ötv muafiyetin faydalanabiliyorum. özel tertibat için gereken kodlar mevcut alacağım arabaya özel tertibat takılması mecburi mi ? Amcamlar benim adıma araba almaya niyetliler ve ben istemiyorum alırsam kendime alırım. Arabayı aldık diyelim tertibat takılması gerekecek bu arabayı kim kullanabilir ? Aldığım arabayı tertibat takılması zorunlumu ? @OturanBoğa Bülent abi yardımcı olurmusunuz biraz akıl verin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.996
    Verilen Beğeniler
    3.551

@yilmazthm21

Aracına özel donanım takılması şart. Donanım takılmaması demek yasal olarak suç Olası kazada da kasko ödeme yapmaz.

Araçta özel donanım olduğunda ve/fakat bu özel donanım takılırken aracın orijinal/teknik donanımlarında hiçbir değişiklik yapılmamışsa, yani özel donanım ilaveten takılmışsa, bu araç araç sahibinin eşi, üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından da kullanılabilir. Bunu için TSE’den belge alınır

Üye
    hamdikurt35 Avatarı

Son Giriş
    30.07-2020
    Saat
    15:12
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı ehliyetimi iyileşirim diye yenilemek için son ana bıraktım fakat 2 senedir aracımı kullanamıyorum . Herhangi birşey yapmam gerekiyor mu ? Rapor almak gerek var mı ehliyet alamaz ve araç kullanamaz diye ? özel tertibatli aracım var . Şimdi aracımı kullanamaz durumdayım. Zamanında yürürdüm yüzde 35 engel oranlı ötv raporum vardı ve 1.6 motorluk araç almıştım oranıma bakılmaksızın tertibatlı yazısı yetmişti. Ehliyet yenilemeye başvurmadım kullanamıyorum bununla ilgili birşey yapmam gerekiyor mu ? ve şuanki aracımı aileden biri sürebilir mi ? Aracımda pedallar kullanılabiliyor. Aileden biri kullanması için ne yapmam gerek ? Nereye başvurulmalı ? Ehliyetim eski bu sorun olur mu aileden biri sürebilmesi için ? Yeni sağlık raporu ve ötv raporu için başvurdum sanırım yüzde 96 engel oranı olacak . Benim araçta tertibat şart olur mu veya bu yüzde 96 oranlı ötv raporu özel tertibat taktırmadan olur mu ? Eski aracımda tertibat kalması gerekir mi ? Aileden biri sürecek aracımı . Bilgi istiyorum.

Üye
    ahmetonerge Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    20.09-2020
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    5

tse e den belge alırsın ruhsatı değiştir ailen kullanır

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    31.03-2021
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.200
    Verilen Beğeniler
    542

@hamdikurt35
    Mevcut tertibatlı aracınızı ailenizden birinin kullanabilmesi için TSE'ye başvurup uygunluk raporu talep edeceksiniz. Bu raporla birlikte notere gittiğinizde ruhsatınız değişerek ruhsatınıza 3. dereceye kadar kan ve sihri hısımları kullanabilir ibaresi işlenecek.
    Yeni rapor oranınız %90 ve üzeri çıkarsa ve siz artık araç kullanmayı düşünmüyorsanız ehliyet ve tertibat işine hiç girişmeyin.
    %90 ve üzeri rapor ile alınan aracı herkes kullanabilir hiçbir kısıtlama yoktur.

Üye
    hamdikurt35 Avatarı

Son Giriş
    30.07-2020
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp eline sağlık teşekkür ederim , birde şunu sorayım üste gördüm şuanki tertibatlı aracımı sadece 1 kişi mi sürebiliyor ve eğer yüzde 90 üzeri raporum olunca da mı sadece bir kişi mi sürebiliyor ? ablam , eniştem veya dayım olabilir sanırım. Keşke 2 kişi işlense ruhsata . Bir de ben 1 sene sonra iyi olsam ellerime güç gelse ve sürebilsem aracımı. 5 sene dolmadan ehliyet alıp tertibat eklenebilir mi yüzde 90 oranlı raporla alınan aracıma ?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    31.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.200
    Verilen Beğeniler
    542

@hamdikurt35
    Oran %90 olur ve araçta da tertibat olmazsa istisnasız herkes kullanabilir, hiç bir kısıtlama yoktur.
    Ancak araç tertibatlı olursa yukarıda dediğim gibi işlem yapılır.
    Bu işlem yapılırken ülkenin değişik yerlerinde farklı uygulamalar yapıldığını görüyoruz.
    Yukarıdaki ifadeyi kimisi kan ve sihri hısımlardan sadece bir kişi olarak algılıyor, kimisi de 3.dereceye kadar kan ve sihri hısımlar yazıp bırakıyor ve böylece o hısımların hepsinin kullanımına uygun gibi görünüyor.
    Her şeyde olduğu gibi bunda da standart bir uygulama oturmadı malesef.

Üye
    hamdikurt35 Avatarı

Son Giriş
    30.07-2020
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp çok teşekkür ederim soru üstüne soru kusura bakma hem konu dışı olabilir , imkan olursa yeni araç almaya kalkışabilirim . İlk öncelikle tertibat aracımı satmak için vergi dairesine gidip satılabilir diye yazı almam gerekiyor sanırım söktürme işlemi nasıl olacak , söktükten sonra normal araç olup öyle mi ilan verecem. Forumda tüm detaylı bir şekilde konu var mı acaba görebilsem iyi olacak ..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    31.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.200
    Verilen Beğeniler
    542

Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    11.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

Herkese merhabalar

Arkadaşlar Ötv siz araç alacağız geçenlerde araç bakmaya gittik raporları gösterdik alacağım arabaya da tertibatlar takılacak ve bayi dedi ki senden başka kimse bu aracı kullanamaz. Forumda denk geldi örneğim; babana yada abine vekalet verip kullanabilir gibisinden mesajlar okudum doğru mu değil mi emin değilim bilgim yok. Bu konu hakkında bana detaylı açıklama yapacak arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ? Tertibat takıldıktan sonra onay sürecinden geçtikten sonra çıkartsam ne gibi sorunlar yaşarım ?

Üye
    arizona Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Sizin tertibat kodlarınız ne bilmiyorum ama

Araçta özel donanım olduğunda ve/fakat bu özel donanım takılırken aracın orijinal/teknik donanımlarında hiçbir değişiklik yapılmamışsa, yani özel donanım ilaveten takılmışsa, bu araç araç sahibinin eşi, üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından da kullanılabilir.

eger takılan tertibat araç orjinalligini bozmuyorsa 3. dereceye kadar herkes kullanabilir.
    Başka bir bayiye sormanızda fayda var

Üye
    ali07 Avatarı

Son Giriş
    06.05-2021
    Saat
    17:28
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@arizona

Bu dediğin sadece %90 ve üzeri engeli olan için geçerli değilmi ? Benim ortopedik engelim var bende de 3.dereceye kadar akrabam kullanabilirmi ? (Tertibatım araçta bi değişiklik yapmıyor)

Üye
    arizona Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

@ali07

Şöyle örnek vereyim ;

sag ayak engelliyim

Benim sol gaz tertibatlı ehliyet kodlu ehliyet raporum var mecburen sol tarafa gaz pedalı takılacak.
    Tertibat takan yerle görüştüm proje onaylandıktan ve ruhsata işlendikten 3.dereceye kadar akrabalar kullanabilir.

İstanbuldaysan :
    Eyüpte sayaroto var orası ile görüşebilirsin

Üye
    ali07 Avatarı

Son Giriş
    06.05-2021
    Saat
    17:28
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bende sadece direksiyona topuz eklenicek başka aparat yok. Ben ortopedik engellilerde sadece engelli olan kişi kullanıyor diye biliyorum.
    @arizona

Üye
    yilmazthm21 Avatarı

Gerçek Adı
    YILMAZ
    Son Giriş
    11.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    22

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @arizona Kodlarım şu şekilde - 104 - 78 - 31.03 - 32.01 - 35.05 - 01.01 - 102 - 103.03

alacağım arabanın orijinal parçaları değişmeyecek. Az önce skoda bayisini aradım sizden başka kimse kullanamaz dedi doğuş oto farklı bişey söyledi kullanırlar dedi Ümraniye Şoförler Odasına gitmemi istedi herkes farklı ağızla konuşuyor.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon