TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tugra01 Avatarı

Son Giriş
    24.06-2019
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

9 yıl önce normal B2 ehliyet aldım. Aktif olarak zaten araç kullanıyorum. Bikaç ay önce diyabet, kolestrol ve tansiyona bağlı olarak %40 üzeri rapor aldım. Herhangi bir uzuv kaybım yok. Engelli raporu aldığım tarihten itibaren normal ehliyetim iptal mi oldu, yoksa bir yere bildirim yapmalı mıyım.

Ayrıca aracın kasko ve trafik sigortasına bildirim yapmam gerekir mi.

Şayet ehliyetim iptal olmuşsa tüm sigorta ve kasko durumum büyük riske girecek.

Üye
    yesilsy Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    03.09-2019
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    49

@tugra01

Ehliyetiniz iptal olmaz. Benimde 20 yıllık ehliyetim var, geçen sene engelli raporu aldım. 2-3 ay önce de yeni tip ehliyete geçtim.

Üye
    tugra01 Avatarı

Son Giriş
    24.06-2019
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yesilsy

Benim ÖTV indirimi gibi bir beklentim yok. Özel tertibatlı araç alma niyetim de yok. Sadece mevcut B ehliyetimin geçerliliğiyle ilgili bir sıkıntı olmasın yeterli. Sanırım diyabetlilerin ehliyet almasında bazı istisnalar varmış. Benim durumum ağır diyabet değil. Tip2. Ehliyetimi yenilemem gerekmiyor bu durumda galiba.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    773
    Verilen Beğeniler
    377

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @tugra01
    Rahatsızlıklarınız sürücülük yeterliliğinize doğrudan etki edecek türden değil, o yüzden ehliyetiniz geçerlidir ve herhangi bir bildirim yapmanıza da gerek yok. Zaten ehliyetler yeni tip belgelerle değişim sürecinde ve sürücü olur raporu isteniyor. O raporu aldıktan sonra hiç bir sorun olmaz. Rahatsızlıklarınız da zaten sürücü olmaya engel rahatsızlıklar değil.