TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nammalan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle herkesin bayramını kutlar, sevdiklerinizle nice bayramlar geçirmenizi temenni ederim.
    Birçok rahatsızlığımdan dolayı daha önce engelli raporu almak istedim fakat %40 oranı alamayacağımı düşünerek henüz başvuru yapmadım.
    Rahatsızlıklarım ise; sol kalçamda çıkık ve kireçlenme mevcuttur. Belde bir adet fıtık. Tek kulakta tamamen işitme kaybı mevcut. Sol dirsek kırık sekeli, max 90 dereceye kadar kapanabiliyor.
    Sormak istediğim hususlar ise;
    -Kalça çıkığı ve bel fıtığı için raporda ayrı ayrı oranlar verilir mi?
    -Bu durumdaki dirsek kısıtlılığına oran verilir mi?
    -%40 oranı alamazsam bile Ötv muafiyetinden yararlanabilecek rapor almam mümkün müdür?
    -Eğer ötv muafiyeti sağlayabilecek rapor alabilirsem ki onun için ayrı başvuru lazımmış, önce raporu alıp daha sonra mı aile hekiminden ehliyet için sevk alacağım?

Muhakkak hastalıklar ile sorduklarımı doktorlar takdir edecek fakat bilgisi olan arkadaşlardan yardım alabileceğimi umuyorum. Herkese sağlıklı günler diliyorum. Teşekkür ederim.
    Konu Nammalan tarafından değiştirilmiştir (06.06-2019 Saat 10:20 ).

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    517
    Verilen Beğeniler
    261

@Nammalan Kısıtlılıklara göre kalça çıkığı ve bel fıtığı için ayrı oran verilir.
    Dirsek kısıtlılığından da oran alırsınız.
    % 40 alamazsanız da ortopedik kısıtlılıklardan dolayı araç alırsınız. Ancak ÖTV'den muaf olabileceğinizin ve donanımlı araç kullanabileceğinizin raporda belirtilmesi gerekir.
    Sıralaması fark etmez, ehliyet ve araç raporları farklı olur. Ancak araç raporunu engelli raporu olarak tüm haklarınızdan faydalanmak için kullanabilirsiniz. Ehliyet raporu biraz daha farklı kodlar vs. olur.

Üye
    Nammalan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Engelli raporu için yarına gün almıştım. İşlemler tamamlanınca durumumu bilgi amacıyla yazacağım.

Üye
    Nammalan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.Rapor alma sürecim tamamlandı. Raporda yazanlar; sol alt ekstremitede koksartroz hafif %18, lomber disk hernisi 2 seviyeli %9, sol alt ekstremitede 3 cm kısalık %8, sol kulakta çok ileri derece snik mevcut %17. Toplam Engel oran; 43.
    Açıklama kısmında engelli haklarından yararlanır. Otomatik vitesli araç kullanır. Ötv için durum bildirir rapordur.

Sormak istediğim bu ibareler araç alımı için yeterli mi, ayrıca mevcut b ehliyetimi değiştirmem gerekecek il sağlık kurulundan kodlar almam gerekiyor sanırım. Süreç hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Saygılarımla.

Üye
    interka Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    28.08-2019
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kalca cikigi icin %8 mi verdiler? Benimde sag kalcamda cikik var dogustan bende otvsiz arac almayi dusunuyordum alabilirmiyim acaba oran cok dusuk geldi bana alamazsam bosuna ehliyeti felan degistirmeyim 2003 yilinda devlet hastanesinden %45 rapor almistim birdahada almadim