TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kmlklc Avatarı

Son Giriş
    10.03-2021
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok saçma bacağını kes hocam, illa zora sokacaklar bizleri... aracın süresi azsa bekle yoksa alırlar. Süreli raporlarda alıp geri ÖTV ödeyen duymuştum, hiç ortalığı karıştırma...

Üye
    aliyilmaztr Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    06.02-2021
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @kmlklc

Valla bu zamana kadar çok saçmalıklarla uğraştım hepte bana mı denk gelir arkadaş?

Zaten engelliyiz habire uğraştırıyorlar. Güya özel tertibatlı araç ve ehliyet alabilir ibareli sürekli raporumuz var ama komisyondakilerden dolayı hiç bir işe yaramıyor. Ozaman bu raporun ne önemi var ki?

Merak ediyorum avrupaya uyum sağlayacağız ya, acaba avrupadaki engelliler bizim çektiklerimizi çekiyor mu?

Astım hastasıyım, kalçadaki sorundan dolayı her iki kalçada ve dizlerde kireçlenme var ve skolyoz olmuşum.
    Ayakta sürekli 10dk'dan fazla duramıyorum.

Gel gör ki heyetteki 3 kişiye göre sapasağlamım.

Allah kimseye çekemeyeceği yük vermesin. Heyetteki 3 kişiye de!

Merak ettiğim başka bir konu da acaba sağ kalçadan tek sorun yaşayan bu forumda tek ben mi varım?
    Bende de aynı sorun var şu şu şu yolları izledim ama başarısız oldum, yada şöyle şöyle yapıp bu işi başardım diyecek kimsenin olmaması.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.261
    Verilen Beğeniler
    3.815

@aliyilmaztr

Eski ehliyeti kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu konuda sorun yok. Ama yeni araç alamazsınız. Çünkü yeni araç alırken "özel donanımlı araç kullanmalıdır" ibareli engelli sağlık kurulu raporu istenir. 3 cm kısalık ile bunu vermezler...

Üye
    aliyilmaztr Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    06.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Bilgilendirme için teşekkür ederim Bülent bey...

https://drive.google.com/file/d/0B2V...ew?usp=sharing

bu raporum var ama il sağlık bununla vermiyor.

Üye
    aliyilmaztr Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    06.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    "Özel Tertibata Gerek Yoktur" ibaresi ile karar alınmış rapora itiraz ettim.
    Yarın başka bir ilde tekrar heyete gireceğim, bunda da aynı sonuç çıkarsa karar kesinleşecek.
    Bu durumda ben hukuki olarak hakkımı aramak için dava açacağım.

Eğer karar olumlu çıkarsa, yarın gideceğim ilin heyeti Ankara heyetine yollayacak.

İnşallah karar olumlu çıkar. Aksi halde dava yolu görünecek.

Hukuki olarakta red sonucu çıkarsa üst mahkeme yolu var mı? @@Hüseyin İlik Hüseyin bey bilginiz vardır.

Hakkımı alabilmek adına daha üst mahkemeler dahil ilerleyeceğim.

Eklemek istediğiniz bana yol göstereceğini düşündüğünüz, işime yarayacak her türlü bilgiye açığım.
    Buradan yada özel mesaj olarak bana iletebilirseniz memnun olurum.

Üye
    aliyilmaztr Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    06.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 4
    Kimsenin ilgisini çekmiyor ancak ben yine de son durumu yazayım.

İtiraz sonucu yönlendirildiğim İl sağlık kurulu 1 tane test 2 tane daha görüntüleme sonucu talep etti.
    Bunları yaptırıp tekrar kurula gireceğim. Kanırttıkça kanırtıyorlar, bakalım bunun sonucu nereye varacak.

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    09.05-2021
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Ali bey kolay gelsin, zor bir süreçten geçiyorsunuz. Ben de sağ koldan engelliyim. Rapor alma sürecindeki zorlukları 12 yıl önce falan ben de yaşadım. Önce ehliyet almıştım sürücü olur heyet raporuyla. Sonra araç için heyet raporuna başvurduğumda sürücü olamaz sonucu çıkmıştı. İtiraz falan zorlama derken sonunda H sınıfı ehliyet ve özel tertibatlı araç alabilir raporunu çıkartabilmiştim. Gerçi aracımı ancak 5 yıl önce alabildim ama ... Şimdi ehliyet yenileme stresi yaşıyorum. Zamanı sonuna kadar kullanacağım galiba. Başvurursam %90 ehliyet alamaz raporu çıkar gibime geliyor. Bari otomobilimi sıkıntı çıkmadan kullanabileyim. Gerçi arabayı da benden başka sadece eşim kullanabiliyor.
    Benim de merak ettiğim tekrar başvuruda "sürücü olamaz" kararı çıkarsa ötv muafiyetiyle aldığım araç ne olacak, 2020 Ocak'ta 5 yılı doluyor. Ehliyetim iptal olursa MTV öder miyim diye de merak ediyorum. Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.
    Tekrar size kolay gelsin.

Üye
    emir79 Avatarı

Son Giriş
    31.10-2021
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    191

Zorla söke söke aldığımız haklarımız bir şekilde elimizden alınıyor, 2020 yılı sonuna kadar bu hakkımı kullanacağım. Ehliyet için yeni bir rapor çilesi beni bekliyor..

Üye
    umkes Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar. B ehliyetim var gözlük ve lens olarak kullanıyorum. 42 rapor aldım 10 gözden diğer oranlar diyabetik ve tansiyondan. Var olan ehliyeti kullanabilir miyim sizce, değiştirmek zorunlu mu ehliyeti? Bir fikri olan var.mı

Üye
    aliyilmaztr Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    06.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

@Kederli

Kurula girip özel tertibata gerek yoktur şeklinde rapor alsanızda nüfus müdürlüğünden yeni ehliyet almadığınız sürece durumunuz mevcut halini korur. Eğer tertibata gerek yoktur raporunu verip nüfus müdürlüğünden yeni ehliyet alırsanız bu sefer tertibatlı aracınızı kullanırken yakalanırsanız aracınız bağlanır. Tertibatı söktürmek zorunda kalırsınız.

Şuanda tertibatlı araç alamayacağınız şüphesini taşıyorsanız sakın işlem falan başlatmayın. Nasılsa eski tip H ehliyet 2020 yılı 31 Aralık tarihine kadar geçerli. O zamana kadar da aracınızı sorunsuz kullanırsınız. Sonrasında zaten mecburen süre bitiminde (içişleri bakanlığı süreyi uzatmazsa) ehliyeti değiştireceksiniz. O zaman süreci başlatırsınız ve tertibata gerek yoktur kararı çıkarsa itiraz eder hakkınızı alana kadar uğraşabilirsiniz, karar hakem hastaneden de olumsuz çıkarsa ya kabullenir B ehliyet alır veya hukuki süreç başlatırsınız.

Ben şuanda itiraz sürecindeyim. Sonrasında hukuki süreç kısmına başlayacağım. Bakalım hayırlısı...

@emir79

Size katılıyorum. Memlekette başa geçen her yeni yönetim farklı uygulamalarla insanları zor duruma sokuyor.
    Madem tertibata gerek yoktu bana neden H ehliyet ve araba verdin? Diye düşünmeden edemiyorum.

Neymiş o zamanki doktorlar yanlış değerlendirilmiş olabilir miş! E ozamanki doktorlar geri zekalımıydı en az 4 sefer kurula girdim ve kuruldaki herkes doktordu. Enteresan şeylerle karşılaşıyoruz ve hakkımızı koruyacak bizleri temsil edecek bir kurum yok.

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    09.05-2021
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

@aliyilmaztr

Teşekkürler. Ben de süreyi sonuna kadar kullanayım diyorum. Bakarsınız süre uzatılır (her zaman öyle olur ya) veya engellilere yönelik uygulmalarda değişiklik kolaylık yapılır. En azından sorunu ötelemiş olurum.

Üye
    ALARICI Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    14.01-2020
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@aliyilmaztr Merhabalar yaşamış olduğunuz sıkıntıları bende yaşadım lakin il sağlık müdürlüğünün vermiş olduğu raporu ile işlem yapmadım son gün olan ehliyet yenileme süresini bekleyeceğim farklı farklı kodlar yazdılar tamamen bana engel olan tertibatlar ve sanırım bu yazmış oldukları tertibatlar ile ötv den yararlanamıyorum güncel bilgiler var mı sizde?

Üye
    aliyilmaztr Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    06.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

@ALARICI

Röntgen, kas testi ve EMG istediler.
    Yarın onları hastanede yaptırıp Cuma günü tekrar kurula gireceğim.
    Büyük ihtimalle sonuç olumsuz olacak. Gaz ve frene basabiliyormuyum diye kas testini istediler sanırım.
    Gaza frene basabiliyorum ama uzun süreli olduğunda ağrılarım çoğalıyor ama kurul bunu takmayacak tabii.
    Geçenki ilk kurulda çok aşağılayıcı bakışları vardı bayağı bir rahatsız oldum.

Bu seferde aynı durumu hissedersem ve olumsuz olursa kesin kavga çıkartırım.

Üye
    aliyilmaztr Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    06.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

İtirazımda olumsuz sonuçlandı.
    Dava sürecine geçeceğiz.

Üye
    abukcuoglu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet bükçüoğlu
    Son Giriş
    25.07-2021
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aliyilmaztr Arkadaşım merhaba bende seninle aynı duruma düştüm bendede her iki kalça çıkığı ve ayrıca boyun fıtığı ameliyatı ile boynumda yapay diskler ve civatalar var bugün H sınıfı ehliyetimi yeni kodlamalı ehliyete çevirmek için kurula girdim 2. sııf ehiliyet ve tertibatsız araç kararı çıktı kodlara hiç bakmadan itiraz dilekçemi yazdım kocaelide tekrar kurula gireceğim sizin sürecin durumu nasıl ilerliyor bilgi verebilirmisiniz .Kodlarda ne yazıyordu bilmiyorum ama görevlinin söylediği ÖTV siz araç alamazsın dedi bende hiç bakmadan itiraz dilekçemi verdim.Ben bu işten anlamıyorum bunca engelli insanı nasıl bir kararla iyi görmeye başladılar ayakta zor duruyorum 50 metre yürüdüğümde oturma ihtiyacı duyuyorum derdimizi kime anlatacağız merak ediyorum.Siz hangi aşamadasınız beni bilgilendirirseniz sevinirim.saygılar

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon