TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprak_55 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat TOPRAK
    Son Giriş
    22.07-2020
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar henüz kızıma ait rapor çıkmadı. Yaşadığım herşeyi işlemler tamam olduğunda burada yazacağım. Özelge için ise başvuru sonucumu kontrol ettiğimde talebim halen sonuçlanmadı görünüyor. Birkaç gün önce bir yazı çıktı karşıma şimdi baktığımda henüz sonuçlanmadı diyor. sonuçlandığında burada paylaşırım. Olumsuz sonuçlanacağını sanmıyorum çünkü vergi dairesinden arayan kişi talebinize olumlu cevap veriyoruz demişti.

Üye
    uzman9575 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2020
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlerleme gösteren arakadaşlar nasıl yaptıklarını ayrıntılı olarakanlatırlarsa çok güzel olur ve herkes daha iyi anlar

Üye
    devran23 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2021
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

@uzman9575

özelge talebinde bulundum henüz sonuçlanmadı ama bugün elazığ hazar vergi dairesiyle görüştüm kendileri ankara gelir vergisi daire başkanlığıyla sözlü olarak görüştüklerini onların onay verdiğini belirttiler. bana gidin aracınızı alın dediler. zaten down türkiye facebook sayfasına bakarsanız orda çözger raporu doğrultusunda bir sürü insanın araç aldığını görürsünüz.

kaldı ki eşime cimer üzerinden gelen mesajda yakın zamanda konuya ilişkin genelge yayınlanacağı belirtildi.

Üye
    toprak_55 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat TOPRAK
    Son Giriş
    22.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Bir ilave yapmak istiyorum. Hastaneden rapor alırken ÖTV ve MTV indiriminden faydalanacağınızı belirterek vezneye 200 TL yatırmanız gerekiyor. Bunu yapmadan aldığınız raporu sanırım ÖTV indiriminde kullanamıyorsunuz. Evraklarınmı teslim ettiğim hastqane görevlisi sordu evet dedim ozaman bunu yapmalısınız dedi ve başvuru dilekçemide ÖTV ve MTV indriminden yararlanmak istiyorum şeklide değiştirdik. RAporumuzun çıkmasını bekliyoruz.

Üye
    cntilmn Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    12.11-2021
    Saat
    15:47
    Yaşadığı Yer
    Bingöl
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım senin yeni yönetmelikten haberin yok. Bu rapor ile bal gibi araba alabilir.

Üye
    uzman9575 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasıl şimdi ÖTV KDV indirimini belirtmezsek alınan raporla alınamıyor mu? Hani hiç sorun olmayacaktı her kurumda geçerli olacaktı. Peki rapor alınırken kime bildirilecek ve yeni çıkan raporda indirimi bildirdiğimiz de ekstra bi yazı çıkıyor mu raporda farklı ibare çıkıyor mu nasıl oluyor

Üye
    devran23 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

@uzman9575
    @toprak_55

yeni yönetmelikle 18 yaş altı çözger raporlarında engelli oran ve raporun kullanım amacı kısımları çıkarıldı sistemde de görünüyor her kuruma aynı rapor ibraz edilebiliyor ben devlet hastanesinden oğlum için alırken para da yatırmadım .
    aynı raporla hem ram ve ve özel rehabilitasyon merkezine hem de araç alımı için müracaat edebiliyorum hepsine de onay verdiler.

Üye
    toprak_55 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat TOPRAK
    Son Giriş
    22.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Doğrudur, ben sadece hastane rapor bürosundaki görevlinin bilgilendirmesini ilettim, aynı şeyi Fakülte hastaneside söylemişti. Raporu çıkardıktan sonra bu durum ile karşılaşmamak için ödedim ve işlemime devam ettim. Bugün kurula girecek birkaç güne çıkar, farklı birşey yazıyormu yazmıyormu paylaşırım.

Sayın @cntilmn yönetmeliği biliyorum, aynı yönetmelikte downsendromu için sürekli rapor verilebilir diyor. neden 2 yıllık aldınız. Herşey kağıt üzerinde yazdığı gibi olmuyor. Belki oradaki görevli dönersermayeden faydalanmak için bana o parayı ödetti belki gerçekten ödenmesi gerekiyor bunları bilmiyorum ben sadece her arkadaş gibi başımdan geçenleri yazdım bekli benzer durumda birine faydam olur düşüncesi ile.

Üye
    uzman9575 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi siz üçret ödediniz mi ödemediniz mi bi verdim dediniz bi vermedim. Anladığım kadarıyla gerek yok verilen rapor her yer de geçerli . Peki rapordan ekstra hastaneden bi sayfa daha almak gerekli mi yoksa elektronik olarak görüyorlar mı.

Üye
    cntilmn Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    12.11-2021
    Saat
    15:47
    Yaşadığı Yer
    Bingöl
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat bey ben o mesajı sana atmadın. Adamın biri "raporda oran belirtilmezse ötv indiriminden yararlanamazsınız" demişti, bende onun yorumuna cevaben yazmıştım. sana nasıl gelmiş anlamadım.

Üye
    toprak_55 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat TOPRAK
    Son Giriş
    22.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

sorun yok, sonuçta hepimiz benzer durumlardayız, Birbirimize yaşadıklarımız hakkında bilgi vermek için yazıyoruz.

Üye
    uzman9575 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen o olmuş bu olmuş çok da önem değil alan arkadaşlar yol göstersin bizde o yolda gidelim. İlerleme yapan arkadaşlar açık açık herşeyi yazsın bizde yararlanalım. Teşekkürler herkese ....

Üye
    Aytekin491 Avatarı

Gerçek Adı
    Aytekin
    Son Giriş
    21.07-2019
    Saat
    20:09
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, bende bugün çöz-ger raporuyla araç bayine başvurdum, elemanlar vergi dairesine sormuşlar vergi dairesi ötv siz biz onaylarız ancak ilerde geri dönüş olabilir diyerek bayideki arkadaşı huylandırmış, bayide biz riske girmeyiz geri dönüş olursa biz ödemek sorunda kalırız diyorlar, başka bayiler senet filan almışlar ilerde sıkıntı olur diye. Ankara da alan var mı.

Üye
    devran23 Avatarı

Son Giriş
    16.08-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

@Aytekin491

size konuya ilişkin gelir dairesinin verdiği kararı sunayım . rahat olun .

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine yapmış olduğunuz başvuru incelenmiştir.
    Başvurunuzda bahsi geçen hususlara ilişkin ikincil mevzuat çalışmaları devam etmekte olup, bu kapsamda hazırlanan Genel Tebliğin yakın bir zamanda Resmi Gazete'de yayımlanması beklenmektedir.
    Öte yandan, 213 sayılı Vergi Usul Kanununun 413 üncü maddesinde mükelleflerin Gelir İdaresi Başkanlığından veya bu hususta yetkili kıldığı makamlardan, vergi durumları ve vergi uygulaması bakımından müphem ve tereddüdü mucip gördükleri hususlar hakkında yazı ile izahat isteyebilecekleri hükme bağlanmış olup, bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar 28/8/2010 tarih ve 27686 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yönetmelikte belirlenmiştir.
    Buna göre, söz konusu Yönetmelikte yer alan hükümler çerçevesinde doğrudan yetkili Vergi Dairesi Başkanlığından (bulunmaması halinde Defterdarlıktan) özelge talep etmeniz halinde başvurunuz ilgili başkanlık/defterdarlıkça değerlendirilebilecektir.
    Vatandaş odaklı, katılımcı ve şeffaf hizmet anlayışı çerçevesinde, belirttiğiniz konu veya diğer konu ve sorunlar hakkında talepleriniz olduğunda kurumla rahatlıkla iletişime geçebileceğinizi belirtir; hayatınızda başarılar ve esenlikler dileriz.

Üye
    Aytekin491 Avatarı

Gerçek Adı
    Aytekin
    Son Giriş
    21.07-2019
    Saat
    20:09
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sağol kardeşim cevabın için..

Bugün vergi dairesine özelge başvurusunda bulundum, sonuç olumlu olursa alabilirsiniz dedi memur arkadaş.

Ayrıca bir özelge sonuçu varsa ben ona göre hemen olumlu cevap yazarım dedi.

Özelge başvurusu sonuçlanan var mı? il ismi olsa yeter.. vergi dairesindeki arkadaşın dediği..
    Konu Aytekin491 tarafından değiştirilmiştir (26.06-2019 Saat 19:52 ).

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon