TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hnnnsln Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler. Sağ kolumda Brakial Pleksus var. Heyet raporu için Emg istediler ve çektirdim. sonuçları ekte acaba bu raporla H Sınıfı ehliyet alabilir miyim. Bu arada normal ehliyetim var. Fakat kullanmakta sorun yaşıyorum. Heyet olumlu sonuç verirse nasıl bir yol izlemem gerekiyor ehliyeti değiştirmem için. Teşekkürler.

Unknown - Bu raporla sağ üst ekstremite için B sınıfı ehliyet alabilir miyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.358
    Verilen Beğeniler
    2.736

@hnnnsln

Kısıtlama kodları olan B sınıfı sürücü belgesi vereceklerdir. Aksi olursa itiraz edebilirsiniz

Üye
    hnnnsln Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@OturanBoğa

Yani bu ÖTV indiriminden falan faydalanamam anlamına mı geliyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.358
    Verilen Beğeniler
    2.736

@hnnnsln

Evet. Ama aslında üst ekstremite kısıtlılığında da verilebilmesini sağlayan düzenleme var. Sadece buna Maliye uymuyor!
    Yine de, gerekirse yeni rapor alarak zorlamak lazım: https://www.engelliler.biz/forum/oze...islemleri.html

Üye
    hnnnsln Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

iyi günler. B ehliyet sahibiyim ve raporumu ehliyetime işletmek istiyorum. raporumda otomatik vites kullanabilir ibaresi var. Acaba bu raporla ÖTV indiriminden yararlanabilir miyim? Ehliyetimi değiştirmek için neler yapmam lazım?

aaa - Bu raporla sağ üst ekstremite için B sınıfı ehliyet alabilir miyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.358
    Verilen Beğeniler
    2.736

@hnnnsln

uzman hekim -> il sağlık komisyonu -> nüfus müdürlüğü süreci ile sürücü belgenizi değiştirebilirsiniz.

Sağ üst ekstremite kısıtlılığında farklı kararlar ve kısıtlama kodları verebiliyorlar. İnanın kimse kimseye örnek olamıyor! Bu kadar saçma bir durum.

Aynı şekilde araç alımında da farklı kararlar var. Sadece otomatik vitesli aracı vergisiz alan da var, viteste modifikasyonla araç alan da var, hiç bir şart aldında öte istisnasından yararlandırılmayanlar da var. Hatta "ehliyet alamazsınız" kararı ile karşılaşsanız bile şaşırmam, örnekleri var!

Ne diyeceğimi bilemiyorum anlayacağınız.

Üye
    hnnnsln Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

eski raporum artık geçerli değilmiş tekrar il sağlık komisyonundan rapor aldım. merak ettiğim şey ötv indirimi için de ayrı bir rapor mu almam lazım. Tekrar mı gireceğim kurula.

2ONJ1O - Bu raporla sağ üst ekstremite için B sınıfı ehliyet alabilir miyim?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    698
    Verilen Beğeniler
    339

@hnnnsln
    Evet, ayrıca otomatik vitesli/özel tertibatlı araç kullanabileceğinizi belirten engelli sağlık kurulu raporu formatında bir rapor almalısınız.

Üye
    hnnnsln Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@StratoS

Hocam, ben sağ kolumda brakial plexus rahatsızlığı var. Devlet hastanesinde heyete girdim iş için ve %42 oran verdiler. Şuan normal ehliyet sahibiyim ve ehliyetimi engelli kodlu olarak değiştirmek için sizin anlattığınız gibi aile hekimi vs. il sağlık müdürlüğünde heyete girdim ve orada 102, 47, 10.02, 10.04, 35.03 yazan belgeyi aldım şimdi ötv indirimli araç almak istiyorum bunun için tekrar heyete mi girmem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    319
    Verilen Beğeniler
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hnnnsln

Selamlar,

Kodlarınız aşağıdaki gibi. Bu durumda yapacağınız şey, bir araç seçip bayisine gidip fiyatında anlaşmaktır. Benim görüşüm sağ kolda otomatik vitesin tertibatlı sayılmaması ile ilgili benim gibi muammaya takılacaksınız ve sizi özelge almanız için Bayi vergi dairesine yönlendirebilir.

Sonrasında Bölge Vergi Dairesine gidip, direk ÖTV Birimi ile görüşüp özelge doldurabilirsiniz. Emsaller var, Ankara'ya sormazlar diye düşünüyorum. İyi iletişim ile 2-3 haftada cevap alır, sağlam bir şekilde aracınıza aşağıdaki kodlara uygun özel tertibat yaptırıp, alırsınız.

10.02 Otomatik vites
    10.04 Uyarlanmış vites kolu
    35.03 Direksiyondan sol eli çekmeden kullanılabilen kontrol cihazları

Not: 35.03 ile sorunsuz bir şekilde MTV'den de muaf olursunuz. Bana o kod verilmedi. Çünkü kol üst kısımda kalan cihazları kullanabiliyordum. Ama bu sefer MTV ödeyeceksiniz dediler ve mahkemeliğiz şuan