TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatiha35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    https://resmim.net/f/sM5Nm1.jpg
    https://resmim.net/f/QqNgVu.jpg

engelli sağlık raporum yukarıya yükledim maliye özelge başvurumu reddetti ve ötv den yararlanamaz diyor.
    bende aksini iddia ediyorum acaba rapora itiraz veya mahkeme süreçleri naıl oluyor.
    alamıyorsamda neden alamadığımı biri bana açıklayabilirmi..

şimdiden teşekkürler

iyi forumlar...

Üye
    Can2735 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2019
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O kadar zamandır forumda geziyorum net birşey öğrenemedim bende. Engelli ehliyeti var ise + sol ayak sakatlığına bağlı otomatik vites kullanır ibaresi var ise bu haktan faydalanman gerekiyor. Sgk nin sitesinde ise bu şekilde beyan ediyor oran yada raporunda otv ibaresi olmayan kişiler dahi alıyorken sizde ne konuda sorun çıktı ben anlamadım.

Fakat benim bildiğim prosedür ilk aile hekimine müracat edilip ardından aile hekimi tarafından devlet hastanesine yönlendiriliyor. Devlet hastanesi göz hariç rapora kod koyma yetkisi yok gerekli tetkikler yapıldıktan sonra komisyona sevki uygundur diyerek sizi yollar. Komisyon tarafından uygun techizat değerlendirilir kodlar verilir sonra ehliyet çıkartmaya gidersiniz. Sorun belki raporun cinsidir aklıma başka bir ihtimal gelmedi.

Üye
    EnemyHunter Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ant
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

@fatiha35 Merhaba bende aynı durumdayım özelge talebim olumsuz geldi. Özelge talebim ile ilgilenen gelir uzmanı bile şaşırdı ama yapabilecek bir şey yok dedi. Bende rapor süremin bitimine 6 ay kala tekrar rapor yenileme talebinde bulunup hastalığım zamanında kaldığım hastaneden tekrar rapor çıkarıp yeniden özelge talebinde bulunacağım. Fakat şöyle bir durum dikkati mi çekti neden olumsuz verdikleri hakkında 2 3 tane emsal özelge talebide eklemişler. Bunlardan 2 tanesi olumsuz 1 tanesi olumlu özelge. Raporun içeriğine bakılmıyor sanırım hastalık tanına bakılıp eğer sistemde emsal olumlu varsa onaylıyorlar yoksa olumsuz yazıp geçiyorlar diye düşünüyorum.

Üye
    fatiha35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam o adimlari yqptik ehliyet alitken aile hekimine gittim devlet hastanesi ordan komisyona sevk aldim o saglik raporumda da var kodlar falan bu yuklemis oldugum sadece engelli saglik kurulu raporu

Peki itiraz yollati nasildir

Üye
    EnemyHunter Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ant
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

https://drive.google.com/drive/folde...YQ?usp=sharing buda benim sağlık raporum ve sürücü sağlık raporum

Üye
    fatiha35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@EnemyHunter

Sizin raporda bizimkine benziyor siz alabiliyormusunuz otv muaf aracinizi

Üye
    Can2735 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şuan komisyondan randevu bekliyorum raporu ehliyeti alinca galeriye gider hallederim diyordum anlaşılan durumlar öyle değil) onay vermeyen yer itiraz hakkında bilgi vermesi lazımdı )

Üye
    EnemyHunter Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ant
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

@fatiha35 hayır banada olumsuz cevap geldi

Üye
    fatiha35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@EnemyHunter
    Siz itiraz yaptiniz mi peki

@Can2735
    Hocam durum cok karisik allah yardimciniz olsun itiraz etmeyi dusujiyorum ama nereye nasil olacagi hakkinda bilgi de verilmedi

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Can2735

Sizin bahsettiğiniz ehliyet alma süreci. Ama bu engelli sağlık raporunun ÖTV'siz araç için onaylanması süreci. Yani ikisi farklı şeyler.

%90 altı engelli iseniz, ÖTV'siz araç alımına uygun ortopedik engelli raporunuz ve özel tertibat kodlu ehliyetiniz olması gerekiyor. Özel tertibat ehliyeti aldıktan sonra engelli raporunuz ile araç alımı için bayiye gittiğinizde, hemen durumu vergi dairesine soruyorlar. Ve onlar özelge talep edilsin dediklerinde, özelge talep ediyorsunuz. (Durumunuz direk kanun maddelerine girmiyorsa, muammalı bir durum varsa isteniyor.)

Bu özelge de olumsuz gelirse, mahkeme yolu açılıyor.

@fatiha35

Özelge başvurunuzun ret etme gerekçelerini göndermemişsiniz.

Özelge talebinde ÖTV'siz araç için birçok bölüme bakıyorlar.

-Engelli oranı
    -Süreli/süresiz
    -Çalışabileceğiniz işler
    -Rahatsızlığınız ile ilgili bulgular

Örneğin: Sizinle aynı bulgu ve durumları olan bir engellinin engelli oranı %30 ise, sizin ki %20 ise, ona ÖTV'siz araç uygun görüp size görmeyebilirler.

Özelge ile ilgili mahkeme yolunuz açık.

Üye
    fatiha35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS

Ozelge talep yaptik yararlanamaz diye bir yazi gondermisler red etme gerekceleri rahatsizligimla ilgili bulgu heralde ama benim sol ayagimda sikinti yoksa onlarin dedigine gore bn normal vites kullanabmem lazim ama kullanamiyorum
    O zman bana sagligimi versinler

Hocam size bi sikayetim yok tesekkur ediyorum mahkeme yoli nasil acaba nereye gitmem lazim bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim tesekkur ederim

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@fatiha35

Özelge sizin özelinizde Vergi Dairesinin görüşünü temsil eder ve hukuki bağlayıcılığı vardır. Gerçekten yol göstermemizi istiyorsanız, yuvarlak tümceler yazmak yerine özelge de tam olarak ne yazdığını ekleyin ya da paylaşın...

Dediğim gibi, özelgenizi paylaşırsanız, tam olarak durumunuzu, verilen cevabı görebiliriz. Bu şekilde yönlendirme yapmak en sağlıklıdır. Eğer gerçekten haklı bir sebebe dayandırdılarsa mahkeme süreci size hem zaman kaybı hemde maddi yük yaratır, boşunadır.

Üye
    Can2735 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladim ben komisyondan sonra ehliyeti raporu alinca is biter zannediyordum hala bir ihtimal var yani..Bendede aynı durum oluşabilir o halde çünkü nörolojik bir hasar var sol bacagimda( hissizlik, hareket kaybi, güç kaybi ). 1 aydir randevu verilmesini bekliyorum komisyon tarafından bakalım ne olacak zamanı gelince paylaşırım. Ek bir soru olarak komisyonun randevu vermesini hızlandırmak için yapabileceğimiz birşey varsa bilen paylaşırsa makbule gecer çünkü yaşlanmadan önce almak istiyorum artık) .
    @StratoS

Üye
    fatiha35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

https://resmim.net/f/VVRdx4.jpg
    https://resmim.net/f/qpbLnr.jpg
    https://resmim.net/f/E51tuU.jpg
    https://resmim.net/f/WOXrTY.jpg

hocam özelge red yükledim diðer belgeleride bi incelerseniz sevinirim
    birde benim bu 2. engelli saðlýk kurulu raporum 1. olaný da yüklicem akþama yüklerim onunda özelge red cevabýný da yüklerim teþekkürler.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Can2735

Komisyon dediğiniz ehliyet sağlık kurulu mu? Onlar genelde ayda 1 toplanırlar. (İzmir'de öyle.) Onu çabuklaştırmak gibi bir durum maalesef yok. Randevudan ziyade, tüm talepleri toplayıp, 1 günde tek tek bakıyorlar. Çünkü hem doktor hem de makine mühendisleri var. Hepsinin ayrı görevleri var ve ayrı yerlerden geliyorlar.

@fatiha35

Neden anlaşamadık bilmiyorum. Yüklediğiniz özelge bir öncekine atıfta bulunmuş, ve değişiklik olmadığından ret edilmiş. İşte ben bir önceki dediği ilk başvurduğu ve ret ettiği özelgeyi söylüyorum. Orada net olarak, şu şu sebepler sebebiyle ret edilmiştir yazar. Onları soruyorum size?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon