TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    casper33 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2021
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %52 engelli sağlık kurulu raporu ile yürüyüş düz zeminle sınırlı üst ekstremite ince beceride zorluk yazan rapor ile ÖTV den muaf araç almak mümkün mü? Yoksa raporda illa özel tertibatlı araç kullanması gereklidir mi yazması gerekiyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.281
    Verilen Beğeniler
    3.824

@casper33

Üst ekstremite değil de alt ekstremitedeki kısıtlılık için araç almak daha kolay aslında. Ehliyetteki kısıtlama kodları da bu durumu desteklerse, sorun yaşamazsınız

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    04.12-2021
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

Hem alt, hem de üst ekstremitede açıkça sorun olduğu belirtilirse ehliyet bile vermeyebilirler.

Üye
    casper33 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2021
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp evet öyle ilk aracımı ve h sınıfı ehliyetime alırken neredeyse sürücü olamaz diyeceklerdi kas hastasıyım(myopati) ehliyet yenilemeye korkuyorum aslında tertibat ile çok güzel araç kullanıyorum 4 yıldır ama bazı doktorlar daha kapıdan girer girmez sürücü olamazsın diyor raporum da yenilenecek 5 yıl dolunca araç değiştirirsem bu yazanlarla ÖTV siz araç alabilir miyim diye sormuştum? Üst ekstremite ince beceride zorluk yazarsa ÖTV den muaf olur mu? Aslında kollarım güçlü ayaklarımdan kas hastasıyım ama kollarda etkilendiği için öyle yazdılar sanırım ama kollarım gayet güçlü tabi normal bir insan kadar değil sadece ayakkabı ipi bağlama gibi ince beceride biraz zorlanıyorum yapıyorum ama. Sürücü olamaz denmesi çok saçma tertibat olunca gayet kullanılıyor zaten gaz pedalına ayakla basıyorum bir tek fren pedalına ayağımı kaldırıp çevirip basamıyorum onu da aparat ile kendime çekerek yapıyorum 4 yıldır tek kazam yok çok şükür.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.281