TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    29.06-2021
    Saat
    13:31
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sol kol amputeyim. Ehliyetimde Otomatik vites, direksiyon topuzu ve sağ el kontrollu sinyal kolu kisitlamalarim var. Aracimda sinyal koluna takili bir cubuk ve topuz var . Bunlar iki dakkada sökulup takilabilen portatif apereyler. Tatilde vs. otomatik vites arac kiralasam ve bu apereylerimi araca taksam, yasal olarak sorun yasar miyim? Yani engelli birey sadece kendi adina tescil ve tespit edilmiş tertibatli araci mi kullanmak zorunda?

Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    29.06-2021
    Saat
    13:31
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    4

kimse yanit yazmamis. sorumu degistirip tekrar yaziyorum. Otomobil kiralamayi sormustum ama olay biraz degisti. Dün 2. arabami aldim otomatik vitesli. 2. el aldim noterde normal otomobil ruhsati cikti, engelli yaptirtmadim. Simdi ben bu ikinci arabama sinyal kolu ve topuz apereyimi takip yasal olarak kullanamiyorum sanirim. Proje cizilcek ve tse onayi yapilacak degil mi? Ruhsata islenmek zorunda mi? Eşim kullanacak daha cok ama arada bende kullanmak istiyorum. Bilgisi olan paylasirsa sevinirim. Tesekkur ederim.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @nuwanda

Evet, ehliyetiniz de belirttiğiniz kodlar olduğu için araçta da yapılmalı ve ruhsata işlenmeli. Aksi durum olursa, uygun olmayan aracı kullandığınız için herhangi bir çevirmede araç bağlanır diye düşünüyorum.

Ama ruhsat değişti, eğer eşinizin kullanmasında sakınca olan şeklinde bir sonuç varsa(TSE başka birisinin kullanımı ile ilgili rapor veriyor sanırım, bu konuda detayları Forumda bulabilirsiniz.) eşinizde kullanamaz.

Bu konuda Forumdaki ilgili başlığı okuyup, deneyim sahibi olan arkadaşlardan bilgi alıp, Eşinizin de kullanımı ile ilgili işlemleri yaptıra biliyorsanız, yapın ve sorusuz ikinizde kullanın.