Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fathoş Avatarı

Son Giriş
    01.10-2012
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    ankara/aydınlıkevler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aldığım raporda "teçhizatlı araç kullanabilir" yazıyor. Ancak ben otomatik vitesli aracı çok rahatlıkla kullanıyorum. Raporumdaki ibareden dolayı trafiğe çıkamaz oldum, cezasından korkuyorum. Bu ibareyi otomatik vitesli araç kullanabilir diye değiştirmek mümkün müdür? mümkün ise ne yapmam gerekir.

Ayrıca sağ bacak sakat olduğu için otomatik vites kullanamazsaın dediler. ancak ehliyetimde herhangi bir ibare yok. sadece h ticari araç kullanamaz diyor. Ama ben çok rahat kullanıyorum. Bildiğime göre sağ sakatlığı olanlara kesinlikle otomatik araç kullanabilir diye rapor çıkmıyor ancak ben kullanırken de nasıl bunu görmezden geliyorlar anlamış değilim.
    bunu ispat yoluna gitsek yine mi vermezler? Ne yapmam gerekir arkadaşlar?

bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Aldığınız raporla hem ÖTV hemde MTV muafiyetinden yararlanabilirsiniz.Aldığınız raporla otomatik vitesli araç kullanamazsınız.Kullanmanız durumunda ceza ile karşı karşıya kalırsınız.Otomatik vitesli araç kullanmak için rapora itiraz edip,yeniden heyete girebilirsiniz.Otomatik vitesli araç için rapor almanız durumunda ÖTV ve MTV muafiyetinden yararlanamazsınız.

Üye
    fathoş Avatarı

Son Giriş
    01.10-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara/aydınlıkevler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben zaten ne ötv ne de mtv den faydalanmadım aracımı alırken. bu durum da bir sorun olurmu. ayrıca ne kadar sakat düşünceli insanlar bu raporu verirken insanın bu aracı ne şekilde kullandığımızı dikkate almıyorlar anlamıyorum. ben yada diğer arkadaşlarımız çookmu zenginizki bir eve birden fazla araç alıcaz. bana özel tertabatlı eşime normal vitesli araç vs. yok böyle bir saçmalık ya. ötv de mtv de onların olsun yeterki kanunları adam gibi düzenlesinler. desinlerki en azından sakat kişinin aracını eşi çocukları kulllanabilir gibi birşeyler...

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Aldığınız raporla otomatik vitesli araç kullanamazsınız.

Üye
    fathoş Avatarı

Son Giriş
    01.10-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara/aydınlıkevler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk umarım deiğir şu yasalar artıkda bizlerde arabamızı eşimzle aile fertlerimizle kullanabilirm. tekrar tşk.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Özel donanım da iki seçeneğin var (bkz):
    1- Elle kumandalı donanım
    2- Gaz pedalı sola alınmış otomatik vitesli

gazsola - Teçhizatlı araç kullanabilir ibaresi var ama ben otomatik araç kullanmak istiyorum?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mahhony Avatarı

Son Giriş
    31.08-2009
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde sakatlığım sizinkiyle benzer ve otomatik vitesli araç kullanıyorum. 2 defa kağıt üstünde mahkemeye çıkıp yüklü cezalar ödedim. Hala donanımsız otomatik vitesli araç kullanıyorum ( yılda 50000 den fazla) Özürlü damgalı araç kullanmak istemiyorum ve kullanmayacağım. Bir dahakine kağıt üstünde mahkemeye çıkmayı kabul etmeyeceğim ve gerçek mahkeme isteyeceğim. Hakkımızı ancak mahkemeden alabiliriz. Hiç kimseden yada kurumdan yapamadığım şeyin raporunu onayını istemiyorum. İyi yaptığım bir işi ispat etmek istiyorum. Otomatik vitesli araç kullanabilmek için rapor almaya çalıştım ortopedi doktoru uygun bulmasına rağmen heyet başkanı kabul etmedi.

Üye
    Çirkin Bey Avatarı

Gerçek Adı
    Beyefendi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    valla benım araştırdıgıma göre hastaneye gıdeceksin yenıden tekrar bır rapor çıkartacaksın ve o raporunda otomatık vıteslı arac kullana bılır ıbaresı olması gerek buda şuan sana epey zahmet verır....ayrıca sen neden ötv mtv den yararlanmadın kı güzel kardeşim bu senın en dogal hakkındı...neyse eger ben zahmete katlanırım dıyosan öncelıkle tekrardan bı doktora gıtt ve derdini güzel gine anlatt sonra tekrar bir rapor çıkartırlr hiç bir derdin kalmaz..içini ferah tut