TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    doctor Avatarı

Gerçek Adı
    ceyhun tok
    Son Giriş
    22.02-2019
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Ben yaklaşık 15 yıldır engelli aracı kullanıyorum sol ayağımda 22cm kısalık ve düşük bilek var ayrıca diz fonksiyonlarıda yok.

15 yılda 3 araba değiştirdim. 2 ay içinde tekrar aracımı değiştireceğim,

5 yıl önce almış olduğum rapor var otomatik vites kullanır raporu ve %40 oran yazıyor. H sınıfı ehliyetim var otomatik vites kullanır yazıyor ehliyette.

Bu durumda bende bizzat vergi dairesine başvurup sonucumu beklemeliyim yoksa eskisi gibi bayi halledebilir mi? Bayi hallederse 2-3 ay sonra vergi cezası gelir mi?

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sol ayak olmanız sebebiyle, mevzutta açık hükümler var. H ehliyeti de geçerliliğini yitirmediyse kullanabilirsiniz diye biliyorum. Ama hergün bir uygulama değişiyor. Benim normal ehliyetim vardı, bana yeni ehliyet al demişlerdi. Size de H ehliyeti yenile diyebilirler en kötü ihtimal.

Bayiler bu konuda uzman. Seçtiğiniz aracın bayisi ile bir görüşün. H ehliyeti kullanırız derlerse, sıkıntı olmaz.

Niye vergi borçu çıkarsınlar onu anlamadım?