TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Arif18 Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    25.09-2020
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sorum oturan boğa arkadaşa raporumum yüzde yirmisi ortapedik ehliyetim ticari arac kullanamaz yazıyo ötv indirimli arac ala blirmiyim toplam rapo 48

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    20.11-2021
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

@Arif18

Engelinizin ne olduğunu bilmiyorum, ortopedik her engel ötv muafiyeti için yeterli olmayabilir.
    Engeliniz alt ya da üst ekstremitede manuel vitesli bir aracı tertibatsız kullanamayacak tür ve düzeyde olmalı.
    Raporunuzda ortopedik tanı açık ve net yazmalı.
    Raporda ''otomatik vitesli/özel tertibatlı araç kullanır'' ibaresi olmalı.
    Raporda oran yazmalı (kaç olduğu önemli değil)
    Rapor engelli sağlık kurulu raporu formatında olmalı.

Şimdi gelelim ehliyet konusuna.
    Anladığım kadarıyla elinizde eski tip bir ehliyet var, henüz yeni tip ehliyet ile değiştirilmemiş.
    Öncelikle ehliyetinizi kısıtlama ve tertibat kodlarının yer aldığı yeni tip B sınıfı ehliyet ile değiştirmelisiniz.
    Sadece ticari araç kullanamaz kodu yeterli değildir. Kısıtlama kodları haricinde engelinizle ilgili en az bir tane otomatik vites ya da hareket ettirici aksam için tertibat kodu bulunmalıdır.

Üye
    Arif18 Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    25.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle cevapicin teşekür ederim ben diger form larda hep onun ismini gördügüm icin onu yazdım rapora gelince sol el 2 parmak yok yuzde 20 bel fiti ve dis kamasi 18 vöz yetezligi 20 ama heyet 48 vermiş ankaraya vergi indirimine gönderdim ve geldi allah nasip ederse şbat ayında emeklilik baş vurusu yapacam ama bu ötv hic aklımda yoktu şimdi tekrar rapormu almam gerekiyo raporda ötv yazmamıştım ehliyete gelince yeni degiştirdim parmaklardan dolayı ticari arac kullanamasın yazıyor b sinıfı

Raporuda öyle verdiler saglık ocagı orta pedi doktoruna göndedi oda ticari arac kullanamassın dedi

Resmini atcam ama bilmiyorum nasi atildıgını

Ufuk bey ehliyetimde en üsteki m ve b 1 ve b altta f işaretli cevap verirseniz memnun olurum

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Selamlar,

=>Sağlık Raporunuzda ÖTV işaretli değilse, benden yeni rapor çıkarmamı söylediler. Ve 200 TL de para istiyorlardı geçtiğimiz yıl. Muhtemelen artmış olabilir.

=>Ehliyetinizle ilgili arka tarafındaki kodları tam olarak yazarsanız bir şeyler söyleyebilirim. Ama bu şekilde inanın anlayamadım.

Üye
    Arif18 Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    25.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar banada bi yardımcı olursanız sevinirim 2018 9 ayında engelli raporu aldım yuzde 48 yuzde 20 ortapedi yuzde 20 vönöz yetmezlik 18 de belfıtıgıdan 48 dusurduler ortapedi sol el 2 ve 3 parmak ampute ehliyrtim b 102 kodu var ticari arac kullanamaz yaziyodu onceki ehliyette yeni ehliyete sade kod 102 yazmıslar ben ötv siz arac ala bilirmiyim bu arada vergi indiriminden emekli oldum yoksa yeni rapormu almam lazim raporumda arac icin bisey yazmiyo yardimci olursaniz sevinirim tesekkur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.258
    Verilen Beğeniler
    3.813

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Arif18

Durumunuzun manuel vitesli araç kullanmada özel donanıma ihtiyaç duyacak düzeyde olmadığı için araç alımında öte muafiyeti verilmez.