TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    629
    Verilen Beğeniler
    159

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @hozgul

Teşekkür ederim desteğiniz için, iyi uğraştk ama değdi.

Sevgiler,

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2020
    Saat
    12:25
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    10

hayırlı olsun

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    02.08-2020
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    64
    Verilen Beğeniler
    76

@StratoS

Bu çok güzel bir haber "brakial pleksus" başlığında paylaşmanızı öneririm.

Emeğinize sağlık

Üye
    N3FR3T Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    09.03-2020
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli aracından alınan MTV'yi iptal ettirdi

Engelli vatandaş otomatik vitesli engelli aracından alınan MTV'nin iptali için açtığı hukuk mücadelesini kazandı. Karar Türkiye genelindeki bütün otomatik vitesli engelli aracı alacak ve kullanan engellilere emsal teşkil edecek

06 Ocak 2020 18:15

https://www.memurlar.net/haber/877785/engelli-aracindan-alinan-mtv-yi-iptal-ettirdi.html

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    03.08-2020
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Sizin için güzel bir gelişme olmuş. Umarım bunun sonucu genele yayılır da engelli bireylere katkısı olur. Ben de sağ kol brachial plexus injury var ve ehliyet yenileme ve ilerde araç değiştirme işlemleri için uğraşacağım. Umarım sorun çıkmaz diyeceğim ama sanmıyorum.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    629
    Verilen Beğeniler
    159

@fatih_123 @marto1

Çok teşekkür ederim. İlgili başlıktan da paylaşırım.

@N3FR3T

Haberdeki kişi benden önce başlamış mücadeleye ve Temyiz sonucunuda almış. Bende hayırlısı ile onuda aldım mı süreci tamamlamış olacağım.

@Kederli

Ben bu şekilde davalar arttıkça, ÖTV mevzuatında yayımladıkları ek sirküler gibi MTV'de de düzenleme yapılacağını düşünüyorum.

Hayırlısı olsun.

Üye
    N3FR3T Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    09.03-2020
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

dava süreciyle ilgili bilgi verebilir misin? bende dava açacağım. vergi dairesinden olumsuz dönüş yapıldı. ombudsmana başvurdum. onun sonucunu bekleyim öyle mi dava açmalıyım. süreç nasıl ilerliyor? ve şuan tahakkuk eden mtv leri ödemem gerekiyor mu? yoksa dava sonuçlanana kadar beklesin mi?

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    629
    Verilen Beğeniler
    159

@N3FR3T

Vergi Dairesi ret cevabını verdikten sonra yanlış hatırlamıyorsam 30 gün içinde mahkemeye başvurmanız gerekiyordu. Ama siz KDK'ya başvurarak bu süreyi durdurmuş oldunuz. Şuan mecburen KDK cevabını beklemeniz gerekiyor. Sonra vakit kaybetmeden dava sürecine girmelisiniz.

Ancak bu durum, yine KDK kararına bakmayan hakimlerimiz tarafından davanın süre aşımı sebebiyle reddine sebebiyet verebiliyor. Bu durumda dava başlamadan istinafa gidip davanın kabul edilmesini talep edebiliyorsunuz. (Ben yaşadım)

Bu yüzden yeni bu sürece girenlere ben hiç yetkisiz kalan KDK'ya gitmeden direk dava açmalarını öneriyorum.

Vergi sorunuza da yanıt vereyim:

Ben risk aldım. Vergileri ödemedim. Birkaç kez SMS gönderildi. Açıkcası maaşıma hacizden korktum. Şuana kadar faiz işlemesinden başka bir durum olmadı çok şükür. avukatımda Dava sonuçlandıktan sonra ödemeyi düşünme artık dedi. (Öncesinde öde diye oda söylüyordu.)

Ödedikten sonra lbette vergileri geri alabilirsiiz. Ama Devlet'ten para almak bana biraz zor geliyor. Mahsup edeceği bir vergide olmayacağı için uzun sürebilir diye düşünüyorum. Bu yüzden ben ödememeyi seçtim. Sizde ödemeyebilirsiniz. Ama bana haciz uygulamadılar, size uygularlar, ona zaten birşey diyemem.

Üye
    siirtfatih056 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    22.07-2020
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam size özelden ulaşma şansım varmıdır. Bende İzmir'de ikamet ediyorum. Raporla ilgili sorunum var. Umarım yardımcı olursunuz @StratoS

Üye
    siirtfatih056 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    22.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

İy Akşamlar Kardeşim. U durumla ilgili bende derdimi yazayım umarım yardımcı olursunuz.
    2011 yilinda aldığım %44 Ortopedik Engelli raporum mevcut, 2017 yilinda vergi indirimi için başvuru yaptım ve oran düşmeden geri geldi.
    Araç almaya Niyetlendim Engelli raporun arka sayfasında H Ehliyeti alabilir özel tertibatlı araç kullanabilir yazıları var ama kutucuklarda TİK yok. Bayiye sorduğumda, raporumun ve Ehliyetimin yenilenmesi gerektiğini söylediler. Normal B sınıfı Ehliyetim mevcut. Engelli raporum ise, Sağ ayakta Fleksiyonda ankiloz bileteral ayak bileğinde kuvvet kaybı. 2 cm kisalik sol ayak ise ölü ayak sendromu mevcut. İşin özeti her iki ayağımın Ayak bileklerini kullanamıyorum. Bu şekilde yeni bir sağlık raporu çıkarmak istersem oranimin düşürülme ihtimali varmı. Her kafadan bir ses çıkıyor. Bulmuşken işi ehline soralım dedim. Umarım yardımcı olursunuz. İyi Akşamlar..
    @deco53

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    3

@siirtfatih056

Raporunuz H sınıfı ehliyet alır derken nasıl B sınıfı ehliyet alabildiniz? Daha doğrusu neden H sınıfı almadınız?

Üye
    siirtfatih056 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    22.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı ehliyet alir yazısı var Lakin, karşılığı işaretlenmemiş. Ondan dolayı alirken problem olmadı. Ozamanlar sıfır araca maddi gücüm yetmiyordu. @Hüseyin İlik

Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    3

@N3FR3T

Vergi dairesine başvurunuzu ve sürecinizi ayrıntılı olarak anlatabilir misiniz? Zira dava açma süresi geçtiyse (ki mtv de ihbarname tebliği olmadığından dava açma süresi otomatik tahakkuk tarihi olan Ocak ayında başlar) düzeltme / şikayet yolunuz kullanmanız gerekiyor. ya da tarafınıza ödeme emri tebliğini bekleyip ona dava açmanız gerekiyor. sadece mtv borcunu görüp ona karşı dava açarsanız davanız reddedilebilir (bu tür bir kararla daha önce karşılaştım).

İkinci olarak dava açmadan önce ödeyecekseniz itirazi kayıtla ödemenizde fayda var.

@siirtfatih056
    Sizin öncelikle ehliyetinizi yenilemeniz ve B engelli ehliyeti ile tertibat kodlarınızı almanız gerekli. Bunun raporu normal sağlık kurulu raporundan farklıdır ve onun oranını etkilemez. eğer ayrıntılı bilgi almak isterseniz yarın telefonla ulaşabilirsiniz.

Üye
    siirtfatih056 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    22.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Yarın kesinlikle arayacağım Hocam @Hüseyin İlik

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    turan1977 Avatarı

Gerçek Adı
    turan karataş
    Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    herkese merhabalar ben sağ ayak polio sekeli 1995 yılından beri b ehliyetim var.% 40 vergi indirim ve sürekli raporum var.ben normal aracı çok rahat kullanıyorum..yaz aylarında erzincana 1000 km yi 10-11 saatte tek başıma gidip geliyorum.şimdi demek istediğim ötv den faydalanmak istesem yararı olurmu ehliyetimde yenilendi ama yine b sınıfı.sizce ehliyetimi değiştirmenin bana getirisi götürüsü ne olur..bazı tanıdıklar miss gibi b ehliyeni var kurcalama diyorlar.elimde bulunan raporda tertibat filan yazılı değil.raporum 2013 yılı ve süreklidir.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon