TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gunduzm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bekleyelim bakalım ne türlü bir karar çıkacak? Dava dosyasını tekrar incelemek inşallah uzun sürmez. Zira mesele çok kısa ve net.

İstinaf dilekçem ve ekleri davalı idareye gitmişti. Cevap verilmemişti. Tekrar gitmez de süreç uzamaz umarım.

Karar hakkında burada tekrar bilgilendirme yaparım.

Üye
    gunduzm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Sn Hakan Özgül :

Vergi Mahkemesi'in esastan inceleme yapacağı anlaşıldı. Engelli Sağlık Kurulu Raporumda solunum+ortopedik engel oranı olarak toplam % 81,4. Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sürücü Sağlık Raporumdaki kodlar 47,64,78,102 ve 35.04 10.02.

Sizlerin tecrübelerine göre. İlk derece mahkemesi lehimde karar verir mi. Malumunuz 78 kodu özel tertibat olarak kabul ediliyor.

Çok teşekkür ederim.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    930
    Verilen Beğeniler
    624

@gunduzm

Bu kodlara sahip biri özel donanım sınıfına giren otomatik araç kullamak zorunda olacağında, bana sorarsanız ÖTV ve MTV muafiyeti verilmelidir.

Üye
    gunduzm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Çok teşekkürler

@Hüseyin İlik
    Hüseyin Bey :

İstinaf Sürecinde istinaf dilekçem ve ekleri( benzer özelge örnekleri + tebliğin ilgili kısmı + yönetmelikler vs) İlk derece mahkemesi tarafından davalı vergi dairesine gönderilip herhangi bir savunma verilmemişti. Şimdi esastan inceleme yapılacak. Dilekçe tekrar davalı vergi dairesine gönderilir mi?

Yoksa mahkeme tekemmül etmiş dosyayı inceleyip mi yeni bir karar verecek?

Tecrübelerinize ihtiyacım var.

İstinaf karar kaldırması sonrası karar tahminen ne kadar sürede çıkar?

Üye
    gunduzm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

@hozgul
    Sayın Hakan Özgül

*Mahkeme ile ilgili bir sorum olacak. İlk dava dilekçem yerel mahkeme tarafından incelenmeksizin ret edilip, hem dava dilekçem ve ekleri hem de incelenmeksizin ret kararı Davalı Vergi Dairesi Başkanlığına gönderilmişti. Doğal olarak dilekçeye herhangi bir cevap verilmemişti.

*Bölge İdare Mahkemesine hitaben verdiğim İstinaf Dilekçem ve ekleri yine Davalı Vergi Dairesi Başkanlığına ulaşıp herhangi bir savunma verilmemişti.

*Bölge İdare Mahkemesi İstinaf kararında savunma verilmediği ve davacının menfaatinin ihlal edildiğini ve kararın kaldırıldığını vs yukarıda yazmıştım.

Sorum : Dosya tekemmül etmiş diye anlayabilir miyiz? Yerel mahkemenin karar vermesi tahminen ne kadar sürer? Bu süreçten sonra Davalı Vergi Dairesi Başkanlığına tekrar yazı yazıp savunma istenmez değil mi?

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    930
    Verilen Beğeniler
    624

@gunduzm

Dosya esastan hiç görüşülmemiş, dolayısıyla tekamül etmiş diyemeyiz. Şimdi mahkeme her türlü delil ve gerek duyarsa savunma toplayacaktır.

İnanın ne kadar sürer bilemiyorum ama öncelik verileceğini düşünüyorum. Zira İstinaf'tan gelenlere öncelik veriyorlar.

Üye
    gunduzm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Çok çok teşekkür ederim Hakan Bey @hozgul

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    930
    Verilen Beğeniler
    624

@gunduzm rica ederim, iyi günler dilerim

Üye
    gunduzm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Yetkilendirilmiş hastaneden aldığım engelli raporumda sol kol % 7 hareket kısıtlılığı olduğu belirtilmiş. Ayrıca solunum sisteminden dolayı % 80 toplam %81,4 özür oranım var. Yalnız raporda tertibatlı araç veya otomatik vites veya ötv değerlendirmesi yok. Bir arkadaşın yönlendirmesi ile il sağlık müdürlüğü tertibatlı araç komisyonuna girdim. Sürücüler için Sağlık Raporumda tertibatlı araç kodları olarak 47,64,78,102 kodları ve Araç uyarlama kodları olarak 10.02 ve 35.04 kodları var. İlk derece ve istinaf süreci tamamlandı

Vergi mahkemesi kararı: http://prntscr.com/ny1b9k
    Bölge mahkemesi kararı: http://prntscr.com/ny1acs

Dosyam esastan incelemek üzere tekrar ilk derece mahkemesine yollandı. Davalı idareye de BİM kararı 10.06.2019 da tebliğ olundu.

Bundan sonra esastan kararın çıkması ne kadar sürer ve davalı idare tekrar istinafa gider mi? Engelli Sürücü belgesi (78,10.02,35.04 kodlarının olduğu) ötv istisnası sağlar mı?

Tecrübelerinize ihtiyacım var
    .

Üye
    gunduzm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı aleyhinde açtığım davada Bölge İdare Mahkemesi’nin verdiği istinaf kararı taraflara tebliğ edildikten sonra bugün YENİ ESAS NUMARASI İLE YENİ BİR DAVA AÇILDI.

Yukarıdaki mesajlarda davanın safahatı anlatılmıştır. İlk davada YÜRÜTMEYİ DURDURMA da talep etmiştim.

Adli tatil de göz önüne alınırsa Karar ne zaman çıkar?

Saygılarımla,

Üye
    Mümin Çelik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    34

İnşallah hakkınızda hayırlısı olur ama şundan emin ki ben de ötv indirimli aldım benim engelli raporunda da herhangi bir teçhisat veye ötv indirimi ibaresi yoktu. Bende sizin gibi il sağlık müdürlüğüne itiraz ettim 47 102 ve 78 kodlarını verdiler buradaki raporla çıkınca ben yine işi garantiye alarak vergi dairesine engelli raporumu ve il sağlık müdürlüğü kararını gösterdim engelli raporunda sadece kas iskelet sistemi ne yazmış ona baktı ve il sağlık müdürlüğünün raporuna baktı benim sol dizim protez sol el 3 parmakta ve dizde kısıtlama mevcuttur yazıyordu. Gidip ehliyetimi değiştirdim ve bursa da doğuş otodan aracımı aldım. Yani demem o ki engelli raporunda illa ötv veya teçhisat ibaresi yoksa alınmıyor bilgisi yanlıştır. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

Üye
    gunduzm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Mümin Çelik Kardeşim

Allah razı olsun.

Hayırlısı olsun

DAVA BİLGİ FORMUNDA

İlk açtığım davanın Esas Numarası verilerek, İLİŞKİ TÜRÜ kısmında : ESASTAN BOZMA ifadesi var.

BİM kararında engelli sağlık kurulu raporumdan ve sürücüler için sağlık raporumdan bahsedilmiş olması sebebi ile mi Esastan bozma yazıyor?

Dosya tekemmül etmiş midir?

Karar ne zaman çıkar?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Arkadaşımızın aktardığı Danıştay kararı bu konuda çok net. Vergisi ödendiğinde yeniden sıfır araç almak hukuki olarak mümkündür. Bunun aksi uygulama yapan Maliye hak gasp etmiş olur...
    @OturanBoğa

Vergi mahkemesi kararı: http://prntscr.com/ny1b9k
    Bölge mahkemesi kararı: http://prntscr.com/ny1acs

Benim de lehime sizin atıfta bulunduğunuz DANIŞTAY kararına benzer bir karar Ankara Bölge İdare Mahkemesi tarafından verildi. Fakat kararın düzeltilmesini bekliyorum. Siz mahkeme kararı çok net derken neye göre dediniz? Karar düzeltme ne kadar sürüyor??

@OturanBoğa mesajımı hukuk uzmanı editör arkadaşlarla paylaşabilir misiniz lütfen?

Üye
    gunduzm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Sn. Hakan Özgül:

Mahkeme Esas incelemeye geçmiş. Yetkili mercilerden aldığım mevzuata uygun sağlık raporları dosya içeriğinde mevcut. (engelli sağlık kurulu raporu ve kısıtlama kodlarımın olduğu sürücüler için sağlık raporu). Vergi Dairesine başvuru özelge talep formu ve Vergi Dairesi yazısı da var. Özel tertibat kodlarının olduğu kişilere Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından verilen olumlu 10 tane özelge örneği de mevcut.

Dosya tekemmül etmiş midir? Başka ne istenebilir ki?

Üye
    gunduzm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @hozgul

Sn Hakan Özgül bugün mahkemeyi aradım. Dava hk tekrar yazışma yapılmayacakmış. Dosya tekemmül etmiş..
    İstinaftan gelen dosyalara öncelik verilmiyormuş ayrıca.

Kararı bekliyoruz bakalım.

Teşekkürler

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    930
    Verilen Beğeniler
    624

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @gunduzm

O zaman şimdilik her şey gitmesi gerektiği gibi diyebiliriz.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon