TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kultiginx Avatarı

Son Giriş
    28.09-2018
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar

Yüzde 53 engelli raporum var

B sınıfı ehliyetimi engelliye çevirmek için başvurdum hastane otomatik vites araç kullanır diyerek ilsağlık il müd. Komisyonuna sev etti bugün komisyona girdim epifrrmoliziz bulloza hastasıyım hastalığı anlamadılar karar olarak 2. Sınıf şoför olur özel tertibata ihtiyacı yoktur kararı verdi. Orda bir cevap alamadım engelli ehliyetine çevirebiliyormuyum cevaplarsanız sevinirim

Üye
    Crimean Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    09.02-2019
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    32

Hayır çeviremezsiniz, normal B sınıfı ehliyet alabilirsiniz. Hatta kamyon , Tır ehliyeti bile alabilirsiniz. Muayeneniz sonucunda "Epidermolysis bullosa" rahatsızlığınızın sürüşünüzü etkilemediği ve özel donanım gerekmediği kararına varmış olmalılar. Öyle bir durum varsa itiraz edebilirsiniz.

Üye
    arjen.47 Avatarı

Gerçek Adı
    Salih Tunç
    Son Giriş
    11.02-2021
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam arkadaşlar; ben Salih Tunç, Epidermollozis Bullosa hastasıyım %40 oranında engelli raporum var. Sağlık Heyetine Araç almak için başvurduğum zaman bu hastalığın araç almak için yeterli olmadığını söylediler. Araç için fiziki engelin olması gerektiğini bildirip raporumda değişikliğe gitmediler. Bana bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varsa çok mutlu olurum. Daha önce bu hastalıktan araç almış olan arkadaşlar varsa bana raporlarının fotokopilerini veya onaylı örneklerini 0533 436 96 49 nolu telefona veya stunc2.47@gmail.com adresine atbilirse çok mutlu olurum benim sağlık heyetini ikna etmem gerekiyor. Daha sağlık heyetine girmeme raporumda araç alabilmem için değişikliğe gitmediler. Sağlık Heyetini ikna etmek daha zorlaşıyor gün geçtikçe. Bana yardımcı olbilecek bir yetkili varsa beni yönlendirirseniz çok iyi olur.