Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayırlı olsun

MTV tecrübenizi şu başlığa da yazarmısınız sonra: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...tml#post263016
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Taskinn Avatarı

Son Giriş
    05.07-2012
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle Merhaba foruma yeni üye oldum ve kafamda birkaç soru var tecrübesiz olduğum için danışmak istedim... Zaten raporu da sınava girebilmek için hızlı bir süreçte almıştım...
    1- Genel özürlü sınıfında birkaç rahtsızlığımdan kaynaklanan V oranında bir raporum var ve ortopedik olan kısmı da Pelvis de kondrosarkomayla ilgili bir operasyon, Sağ iliak kanattan kemik ve yumuşak dıku alındı. Dolayısıyla belirli oranda kas dokusu da alındı..
    2- Benim Raporumu alırken (üniversite hastenesi/Aydın) doktora rica ettim H sınıfı ehliyet alabilir ve Özel tertibatlı araç alabilir diye de yazdırdım
    Vergi indirimiyle ilgili kanunları okudum ötv indirimi için gerekli olduğundan raporun öyle olmasını istedim

Şimdi durumumu anlattım merak ettiğim Zaten raporum var H sınıfı ve özel tertibatlı araç kullanabilir de yazıyor ama bu özel tertibatı hangi kurum/kuruluş belirliyor... Kaldı ki ben zaten şu anda manuel vitesli bir araç kullanıyorum... Yukarıda bir resimde gördüm gaz pedalını bir aparatla sola almışlar bu yeterli mi... Çünkü kolay bir donanım olmuş gibi sanki yani ben kendi adıma onu normal otomatik vites gibi kullanabilirim...

geçen gün bie ehliyet kursu ile konuştum katır yüküyle para istediler ve ve sınava gireceksin dediler.. Bide ekledi raporuna otomatik ve manuel vitesli araç kullanabilir yazdırırsan ii olur dediler. O zaman h sınıfı ehliyetin ne espirisi kalıyor bir de sınava nasıl bir araçla gireceğim ki zaten benim b sınıfı ehliyetim var...

Diğer sorum da şu, ehliyet üzerinde de tertibat yazacak mı, mesela h sınıfı ehliyetle başka araç kullanırım da özel tertibat girince kullanamaz mıyım ..yoksa bütün h sınıfı ehliyetlerde tertibat yazılma zorunluluğu var mı...

Aslında bu konuyla ilgili daha soru sorabilirim ama benim için önemli olanın tertibatın kim tarafından belirlendiği ve ehliyetteki durumlarr.

Teşekkür ederim şimdiden....

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

ehliyet üzerinde tertibat yazılacak
    h sınıfı ehliyetle başka bir araç kullanamazsın,engeline göre yapılmış ve onaylanmış tertibatlı aracını veya böyle bir tertibatın bulunduğu araçları kullanabilirsin.
    ehliyeti b sınıfı ehliyetini h sınıfı ehliyetle değiştirecen ve bunun için sürücü kursuna kayıt olup sertifika alacaksın.var olan ehliyeti H sınıfı ehliyrete dönüştürmek sürücü kursuna göre değişir 300 ile 400 tl arasında.sadece direksiyon sınavına gireceksin.
    sen sıfır araba alarak ötv indirimindenmi yararlanmak istiyorsun

Üye
    Taskinn Avatarı

Son Giriş
    05.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani aslında asıl amaç bu gibi görünsede kuşkuluyum aslında... çünkü geri dönüşünün olamayacağını düşünüyorum...tertibatın ne olacağına karar veren birim nedir peki?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

doktor dur

Üye
    Taskinn Avatarı

Son Giriş
    05.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    eyvallah!!!

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12