TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Durakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    08.05-2021
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    Konya/meram
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çalıkuşu;
    bu durumda mahkemeye kimi vermeliyim
    hastanemi? İl sağlık müdürlüğümü?
    ve arkadaşınız ne kadar bir masraf ödedi
    avukat gerek olacakmı

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Memleketim
    Alınan Beğeniler
    877
    Verilen Beğeniler
    189
    Blog Mesajları
    26

Avukata gideceksin.o sana yol gösterecek zaten.masrafını bilmiyorum.emsal ya da benzer davalar vardır kazanılmış olan zaten.o bulur.Ama lutfen cimer'e de yaz mağduriyetini

Üye
    Durakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    08.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya/meram
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Çalıkuşu;
    Cimere yazdım, hayırlısı bakalım ne olacak

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Memleketim
    Alınan Beğeniler
    877
    Verilen Beğeniler
    189
    Blog Mesajları
    26

iki kişiyiz.süper

Üye
    Crimean Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    09.02-2019
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    32

@_çalıkuşu_ @durakoğlu
    Arkadaşlar, objektif değerlendirin durumu.
    Uzman Doktorlar sağlk konusunda değerlendirme ve bilgi konsunda en yetkin kişiler, uzmanlık diplomaları var. Sizden bizden daha bilgililer. Üniversitede çalışan, ders anlatan uzman doktorlarda , doçent ve prof oluyorlar. Ama yetkileri uzman doktor yetkisi. Deneyim ve bilgi ayrı konu ama komisyonda prof beklemeyin, muayenehane veya özel hastanede muayene olup danışabilirsiniz.
    Komisyondaki doktorların size özel garezleri olduğunu sanmıyorum, mevzuata göre rapor hazırlıyorlar, komisyonlar sadece size değil pekçok kişiye rapor düzenliyorlar ve emin olun, imza atıyorlar ve kimse yanlış bir karara imza atmak istemez.

Karşılaştığınız ve örnek verdiğiniz kişilerin sağlık değerlendirmesini sizden ve benden daha iyi bildikleri kesin.
    Eminim hastaneye gidip muayene olmuşsunuzdur, hastaların anca muayene eden doktorların (belkide hakkıyla edemeyen) sizinle gezip araba sürüşünüzü izlemesini bekliyorsunuz.

Sonuç olarak itiraz edin, beklentinizi dillendirin ama altını doldurun, sağlam gerekçeler koyun. Ben olumlu yanıt alamadım demek yeterli olmaz önceden yazdığım gibi %100 olumlu cevap çıkacaksa komisyonun işi ne?

Altını doldurmazsanız avukat arkadaşlara ekmek parası çıkar o kadar. Sizin itirazlarınızda bilirkişide uzman doktor olacak, yada komisyondaki doktorlara itiraz ederseniz onlar cevap yazacaklar, sizin muayene sonuçlarınızı ve mevzuatı yazıp cevap verecekler. Gönlünüze göre olsun ama bir uzmana danışın dava bile açacaksanız.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Memleketim
    Alınan Beğeniler
    877
    Verilen Beğeniler
    189
    Blog Mesajları
    26

Bu konuyu bilenlere danışmak için açtım zaten.sitede eskisi gibi yardımlasma da kalmamış.bolca elestiri var maşallah.Doktorlardan daha iyi bilmek istemezdim ama malesef yaşadığım şeyin haksizliginin doktorlardan daha farkındayım.cimere yazdım.cevap geldiğinde buraya koyarım.uzman bulursam danışırım,altını üstünü doldururum
    Burada kimse bilip bilmeden boş konuşmuyor.imalarınız o yönde çünkü.sürekli bi doktorlardan iyi mi bileceksiniz iması.yine de teşekkürler yazdığınız için

Üye
    Durakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    08.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya/meram
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Alper bey, küçük bir örnek ülkemin doktorları bakın nasıl davranıyor

Yeni Sanayi Sitesi'ndeki bir marangoz atölyesinde çalışan Durdu Mehmet Tıraş, 30 yıl önce geçirdiği iş kazası sonrası sol elini bilekten kaybetti. Yaşadığı kazanın ardından iş hayatına devam etme kararı alan Tıraş, 2008'de ''H'' sınıfı ehliyet sürücü belgesi aldı.

Yaklaşık 2 yıl öncesine kadar sürücü belgesiyle araç kullanan Tıraş, başka bir işi için gittiği Emniyet Müdürlüğü'nde belgesinin iptal edildiğini öğrendi.

Sürücü belgesini kendisine verilen rapora istinaden aldığını belirten Tıraş, gazetecilere yaptığı açıklamada, haklı olduğu bir davada haklılığını ispatlamak için 2 yıl mücadele ettiğini ifade etti.

İlk olarak yeniden rapor almak için Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'ne başvurduğunu bildiren Tıraş, ''Heyet, benimle ilgilenmeden 'H sınıfı ehliyeti alamazsın, araç kullanamazsın' diyerek beni dışarı çıkarttı. Daha sonra Kahramanmaraş İnsan Hakları Kurulu'na gittim ama buradan da sonuç alamadım. Ardından Adana'ya gittim, ancak sonuç çıkmadı. En son Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nden raporumu aldım'' diye konuştu.

Hastanenin kendisi için ''H sınıfı ehliyet alabilir, otomatik araç kullanabilir'' raporu düzenlediğini aktaran Tıraş, 2 yıl verdiği mücadelenin ardından sürücü belgesini yeniden aldığını aktardı.

Bu mücadelenin kendisi için büyük önem taşıdığını anlatan Tıraş, şöyle devam etti:
    ''Kimi zaman bana 'Bu kadar uğraşma boş ver ne gereği var' dediler. Ama, bu benim en doğal hakkım ve bir engelliysem hayattan soyutlanmamam gerekiyordu. Ben de ehliyetimi alıp araç kullanmak istiyorum. Bir engellinin mücadelesi mutlu bitti. Ben mağdur oldum, başka kişiler mağdur olmasın. 2 yıldan bu yana çok sıkıntı çektim ve psikolojim bozuldu. Bundan dolayı konuyla ilgili suç duyurusunda da bulundum. Hukuki olarak ta takipçisi olacağım. Kimin hatası varsa soruşturulmasını istiyorum. Başka da hiç bir talebim yok.''

Kaynak
    http://www.haber7.com/yasam/haber/963883-engellinin-ehliyet-mucadelesi-mutlu-bitti

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Memleketim
    Alınan Beğeniler
    877
    Verilen Beğeniler
    189
    Blog Mesajları
    26

Cimere yazıp cevap alan var mı?bana hala cevap gelmedi

Üye
    eremcraft Avatarı

Son Giriş
    30.07-2021
    Saat
    09:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,
    Mağlesef bu madde yüzünden ben de ehliyet yeniletemiyorum. Fakat hiç ümidimizi yitirmeyelim. Çünkü Almanya yasalarında engelli sürücü adayları yönetmeliğine baktığım zaman sadece bizler için tüm fiziksel kısıtlamalarda ehliyet verilir diyor. Bu yasayı direkt almanca olarak buldum(almanyada yaşayan akrabam bana orjinal yönetmeliği gönderdi) işaretledim ve CİMER' e gönderdim, tabipler odasına gönderdim. Dilekçelerim iç işleri bakanlığına ulaştı. İngiltere ve Avusturalya yönetmelikleri araştırdım. Bizim yönetmeliğimizin madde 8 1/A çok eski kalmış. Emsal dava yok, misal göz ve görme kaybı maddesi için meclis 2 hafta boyunca tartışmış konuyu irdelemiş.Meclis tutanaklarını buldum avukat arkadaşım var, fakat bizim maddemiz direkt oylanmış, hiç tartışılmamış bile.
    Kimsenin ne dediğine bakmayın. Avrupa da ana düşünce şudur'' engelliye nasıl ehliyet verip hayatını kolaylaştırırım, nasıl ehliyet vermem değil.''Önemli olan birlik olmamız. 2020 sonunda boyun fıtığı olan, boynuna platin takılan B Sınıfı sürcüler bile ehliyet alamaycak 2020'de çoğu insan bu yönetmeliğin ilkelliğine takılacak. Birlik olursak başarabiliriz. Yeni çıkan Elektrikli araçta optik dikiz aynası yok kameralar var, bu bile devletimizin attığı bir adımdır. Sayın cumhurbaşkanımız bu konuyu görmezden gelmeyecektir.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Memleketim
    Alınan Beğeniler
    877
    Verilen Beğeniler
    189
    Blog Mesajları
    26

Arkadaşım birlik olmak için çok kişinin mağduriyet yaşaması gerekiyor. Bunu anladım. Burada başka engeli olanlar bile siz alamazsınız diye ahkam kesiyor. Cimer den ne cevap geldi? Dilekçelerine cevap geldi mi? Bana özelden ulaşırsa sevinirim

Üye
    celebikizi Avatarı

Gerçek Adı
    nevin
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    25

@Crimean Merhabalar
    Bana 2015 te özel tertibatlı araç kullanır (1 yıl kontrollü) raporu vermişlerdi.Raporun geçerliliği 2 yıldı. Lakin 2 sene içinde işten çıktığım için ehliyet alamadım. işe girdikten sonra 2017 aynı devlet hastanesine başvurdum rapor için sürücü olamaz sonucu çıktı. Bu sene yine aynı kurula girdim yine boyun el,ayak bileği ve dirsek kısıtlığım var diye bana yine sürücü olamaz sonucu çıktı. 2015 te aynı hastanenin aynı bölüm doktorları nasıl sürücü olur raporu verebiliyor o zaman bana? Bu sistemde bir sıkıntı olduğu anlamına gelmiyor mu?
    @çalıkuşu merhaba tekrardan bende cimere yazmak istiyorum. size nasıl bir dönüş yapıldı. Ve ben 2015 te raporumla bu çıkan sonuca hakem heyeti hastanesinden itiraz başvurumu yapmak istiyorum hakkımı sonuna kadar aramak istiyorum. Sizce sonuç alır mıyım?
    @çalıkuşu bu yönetmelik kaç senedir var acaba mereak ediyorum.

Üye
    karabil07 Avatarı

Son Giriş
    01.10-2021
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@Crimean

Mantıklı bir yazı kaleme almissiniz tebrik ederim

Üye
    Muharrem77 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2021
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    19

@eremcraft

Avrupa'da dünyanın hiç bir ülkesinde engelli ehliyeti diye bir şey yok. Almanya'da yakınım var işitme engelli tır şoförü

Üye
    celebikizi Avatarı

Gerçek Adı
    nevin
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    25

@Muharrem77 bizim ülkemizde neden böyle peki? neden bizim devletimizde teknoloji bu kadar ileriyken bize kolaylık sağlamıyor rapor alırken

Üye
    Muharrem77 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2021
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    19

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @celebikizi

Onu siz bana değil siyasilere sormalısınız. Hatta Bülent Bey'in bu tarz ile ilgili konusu vardı sabit. Tamamen menfaat sömürme çıkar olarak. Ülkede teknelojik gelişmeler nedir?hangi konuda öncü olunmuş.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon